OGŁOSZENIA

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 

 1. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

 

 1. We wtorek czcimy Świętego Alojzego Gonzagę, patrona młodzieży studiującej. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie dziewczynki i chłopców (od 3 klasy wzwyż), którzy chcą dołączyć do DSM i LSO.

 

 1. W czwartek, Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. 
  W czwartek również liturgiczna  uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na ten dzień.

 

 1. W czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. i procesji odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Po Mszy św. Druga część uroczystości w szkole. Parking dla wszystkich za Budynkiem Szkoły.

        8. W najbliższą niedzielę – przypada Niedziela Synodalna.

       

       9. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję
za liczny udział w procesji. Dziękuję Strażakom z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa, za poczty Sztandarowe i ubogacenie tej Uroczystości, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję niosącym baldachim, Służbie liturgicznej, panom Organiście i Kościelnemu,
ks. Jakubowi za śpiew ewangelii. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do większej chwały Bożej – Bóg zapłać!

 

       10. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: ofiary złożyły następujące osoby: Wiesława Buczyńska, Lada Sebastian i Justyna, Buczyński Jan i Cecylia, Kolbusz Renata, Kaczor Roman i Bożena, Kopala Adam i Zuzanna, Lach Stanisław i Józefa, Orłowski Robert, Pastuła Zdzisław i Grażyna, Węgrzyn Stanisław i Marta, Wodzień Albert i Stanislawa.

 

      11. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kawa Rafał, Świętoń Wojciech, Łączak Czesław, Gancarz Marcin, Prucnal Stanisław, Podgórski Jacek, Borer Teresa, Ciemiorek Agnieszka.

 

      12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo następujące osoby: Dziurgot Waldemar, Parys Mirosław, Knap Wiesław, Kuta Tadeusz, Wilk Robert.

 

       13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, nowy numer – wakacyjny Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Niedziela.

        14. W sobotę (25 czerwca) zapraszamy na Spotkanie Młodzieży Dekanatu Dębica-Wschód: 'Wstań! Jesteś dzieckiem Króla'. Spotkanie jest duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 oraz podsumowaniem roku formacyjnego. Głównym punktem będzie Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Artura Ważnego o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie.

 

        15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bronisław Kubek. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Za śp. Bronisława będzie odprawionych
5 Mszy św. od uczestników pogrzebu.


Boże Ciało

 1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte jeszcze o godz. 10.30 i 16.00, a po Mszy o 10.30 procesja tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo. Zapraszamy do jak najliczniejszego, aktywnego udziału.

 

 1. Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) będziemy przeżywać tak zwaną „oktawę Bożego Ciała”. Zapraszam wszystkich na procesje Eucharystyczne wokół kościoła, które sprawować będziemy po każdej Mszy Świętej wieczornej a w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o 10.30. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Do udziału w procesji zapraszamy i zachęcamy
  wszystkich mieszkańców zwłaszcza małe dzieci i dzieci pierwszokomunijne. Zapraszamy poczty sztandarowe reprezentujące ludzi identyfikujących się z wiarą katolicką. Wszelkie asysty związane z baldachimem, feretronami, sztandarami, liturgią, prosimy o należyte przygotowanie do procesji.

 

 1. Do wszystkich uczestników procesji kierujemy apel o należyte skupienie, powagę, zaniechanie zbędnych rozmów, zachowanie układu procesji i wytrwanie do końca. Matki opiekujące się dziećmi sypiącymi kwiaty prosimy o dopilnowanie spójnego szpaleru i należytej estetyki procesji.

 

 1. Tak, jak co roku w dniu 8 lipca t.j. w piątek, gościć będziemy Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą około 13.45. Bardzo proszę - tak jak dotychczas – wszystkich w parafii o godne przyjęcie pielgrzymów. Będzie ich około 500. Tak jak to było do tej pory, będą zbierane środki na ten cel, w piątek i sobotę przez wolontariuszy ze szkolnego Koła Caritas, którzy także zapisywać będą chęć wszelkiej pomocy w zorganizowaniu przyjęcia pielgrzymów. Osobą odpowiedzialną i koordynującą całą tę akcję jest P. Agnieszka Wrona z Woli Żyrakowskiej. Do niej proszę zgłaszać chęć i formę wszelkiej pomocy.

 


Niedziela Trójcy Przenajświętszej - Odpust

 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę. Bóg zapłać.

 

 1. Przeżywamy dzień Odpustu parafialnego. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie i kazania głosił Ks. Prałat Józef Wątroba. Po Sumie procesja Eucharystyczna dookoła Kościoła. Po południu Msza św. o godz. 16.00 a potem nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej porannej. Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej!

 

 1. We wtorek o godz. 18.30 Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Najpierw pól godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu a potem spotkanie konsultacyjne

 

 1. W czwartek, 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte będą tak jak w niedzielę. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te młodsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Składka z Bożego Ciała na Hospicja.

 

 1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane, jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej i procesji pół godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

       - poniedziałek – Święty Antoni z Padwy, kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy

           zaginionych;

       - środa – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

       - piątek – Święty Albert Chmielowski, zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję: Dziadowiec Jerzy, Dziadowiec Michał, Guziec Andrzej, Dziadowiec Mariusz, Kawa Alina.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo następujące osoby: Kuszowski Zbigniew, Malinowski Eugeniusz, Lesiak Roman, Klich Paweł Rak Artur.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, ale także specjalny numer Gościa Niedzielnego Extra poświęcony cudom eucharystycznym, Niedziela, Rycerza Niepokalanej.

 

 1. Za śp. Zbigniewa Bątora będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Uroczystość.

 

 1. Kończy się liturgiczny okres wielkanocny. Przypominamy, że zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski czas Komunii św. wielkanocnej jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z zaproszenia i przygotowani przez sakrament pokuty zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 

 1. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.

 

 1. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu w poniedziałki, środy, piątki po Mszy św. o godzinie 18.00 a we wtorki, czwartki i soboty po Mszy św. o godz. 6.30 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. Od jutra do środy kandydaci do bierzmowania będą przeżywać Triduum przygotowujące do przyjęcia sakramentu. Zapraszamy w poniedziałek i wtorek na godz. 18.00 zaś w środę na godz. 16.00.

 

 1. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

 

 1. W czwartek młodzież naszej Parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania w Parafii św. Jadwigi. O godz. 18.00. Mszę św. w intencji Bierzmowanych: o potrzebne dary i łaski w dalszym życiu z int. Dyrekcji i Wychowawczyni odprawi Ksiądz Proboszcz.

 

 1. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  Odpust parafialny. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie i kazania głosił
  Ks. Prałat Józef Wątroba. Po Sumie procesja Eucharystyczna
  dookoła Kościoła. Bardzo proszę, aby były niesione wszystkie feretrony, chorągwie, sztandary, by nie zabrakło niosących baldachim, dzieci sypiących kwiaty, dzieci I-szo Komunijnych i Strażaków.

Spowiedź przed Odpustem codziennie przed nabożeństwami a w piątek od godz. 17.00.

 

 1. Przyszła Niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Procesja Bożego Ciała będzie tak jak w ostatnich latach. I-szy Ołtarz będzie na wysokości Kaplicy Matki Bożej przy Kościele, II obok bramy zakładu „Edo”, III na rynku zaś IV w parku. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy tak, jak do tej pory. Jeśli chodzi o hasła do Ołtarzy to propozycja jest następująca:

 

Ołtarz I                  - „To czyńcie na moją pamiątkę'

Ołtarz II                - „Wy dajcie im jeść”

Ołtarz III               - „Opowiadajcie, co was spotkało”

Ołtarz IV               - „Bądźcie jednym ciałem”

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

- środa – Święta Jadwiga, królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;

- sobota - Święty Barnaba, nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję: Pietruszewski Jan, Mądro Marian, Stachnik Piotr, Grdeń Zbigniew, Dziadowiec Rafał.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo następujące osoby: Kawa Rafał, Świętoń Wojciech, Łączak Czesław, Garncarz Marcin, Prucnal Stanisław, Podgórski Jacek, Borer Teresa, Ciemiorek Agnieszka.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny z płytą Biblia Audio, Mały Gość niedzielny dla dzieci, Niedziela i nowy numer Rycerza Niepokalanej. Wychodząc z Kościoła można za darmo zabrać z przedsionka nowy numer „Dobrych Nowin”. Za tydzień Gość Niedzielny Extra poświęcony cudom eucharystycznym.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Zbigniew Bątor. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ……. Pogrzeb śp. Zbigniewa we wtorek o godz. 15.00

Wniebowstąpienie

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).

 

 1. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek o godz. 18.00 a w sobotę po Mszy św. o godz. 6.30.

  

 1. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych.

 

 1. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu w poniedziałki, środy, piątki po Mszy św. o godzinie 18.00 a we wtorki, czwartki i soboty po Mszy św. o godz. 6.30 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

           - w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godz. 18.00

           - w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź święta codziennie przed

               nabożeństwami a w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00;

            -w sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający a od godz. 8.00 odwiedziny duszpasterskie chorych.

 

 1. W najbliższą niedzielę, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic Żywego Różańca. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

            - środa – Święty Justyn, apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

            - piątek – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy, męczennicy z Ugandy w Afryce.

  

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym rodzinom: Teodor i Maria Pytko, Piotr i Agata Wiercioch, Adam i Alicja Orkisz. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję: rodzicom dzieci z klasy II

 

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo następujące osoby: Dziadowiec Jerzy, Dziadowiec Michał, Guziec Andrzej, Dziadowiec Mariusz, Kawa Alina.

 

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny dla dzieci, Niedziela i nowy numer Rycerza Niepokalanej.

VI Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

 

 1. W naszej wspólnocie przeżywamy Uroczystość I-szej Komunii św. Módlmy się za dzieci
  I-szo Komunijne i rodziców, aby Jezus był zawsze dla nich drogą, prawdą i życiem.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

 

 1. Jutro również przypada I-sza rocznica Komunii św. dzieci z klasy IV. Zapraszam na Mszę św. wieczorną a w sobotę na pielgrzymkę do Zawady na godz. 10.00.

 

 1. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

 

 1. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

 

 1. W piątek, po Mszy Świętej wieczornej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. W sobotę, przypada 41. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie.

 

 1. Nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
  W niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

 

 1. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

- w czwartek – Święty Filip Nereusz, rzymski kapłan, wychowawca dzieci i młodzieży.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym osobom: Wójcik Józef i Anna, Wójcik Waldemar i Danuta, Stachowicz Anna, Siarkowski Franciszek i Katarzyna, Nicpoń Tomasz i Karolina, Kaczor Marcin i Iwona, Gębala Stanisława, Gąsior Czesław i Stanisława, Lipa Jacek i Agata, Matejek Kazimierz i Bronisława, Gawlik Zbigniew i Barbara, Drozd Waldemar i Dorota, Foks. Dariusz.

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Świerk Mateusz, Sadowski Maciej, Pruszkowski Roman, Szerszeń Marek, Dziurgot Wojciech.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę: Pietruszewski Jan, Mądro Marian, Stachnik Piotr, Grdeń Zbigniew, Dziadowiec Rafał.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 


V niedziela Wielkanocy

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

 

 1. Dzisiaj składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne
  w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar kapłanów i wiernych.

 

 1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
  W niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

 

 1. W poniedziałek, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

 

 1. W środę, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. i nabożeństwie majowym pół godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę spowiedź dla dzieci I-szo Komunijnych i rodziców o godz. 8.00.

  

 1. W naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 przeżywać będziemy Uroczystość I-szej Komunii św. O godz. 10.15 zbieramy się przed Kościołem, skąd procesyjnie wprowadzimy dzieci do Kościoła. Bardzo proszę, aby część ławek z przodu pozostawić wolnych dla dzieci, rodziców i gości dzieci I-szo Komunijnych.

  

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym rodzinom ……..

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Ślęzak Czesław, Momola Agnieszka, Dobranowska Halina, Serafin Stanisław, Koza Mateusz.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

  

 1. II rata podatku  będzie zbierana w dniu 16 maja br (tj. poniedziałek) od godz. 8 - 16 u Sołtysa Woli Żyrakowskiej.

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to II Niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

 1. Jutro również o godz. 16.30 spotkanie rodziców i dzieci I-szo Komunijnych.

 

 1. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

 

 1. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym z racji III piątku miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  

 1. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne
  w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar kapłanów i wiernych.

  

 1. W sobotę, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

 

 1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
  W niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Czaja Dariusz, Longosz Sławomir, Piecuch Paweł, Piecuch Maria, Szerszeń Andrzej.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Świerk Mateusz, Sadowski Maciej, Pruszkowski Roman, Szerszeń Marek, Dziurgot Wojciech.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 


III Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

 

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

 

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe będziemy odprawiać codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

 

 1. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

 1. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

 1. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

 

 1. We wtorek, 4 maja, przypada na naszą parafię całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 7.00 – 18.00. Program adoracji tak, jak co roku. Rozkład w gablocie!

 

 1. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienia Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków z Żyrakowa i Woli Żyrakowskiej spieszących
  z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Na tę Mszę św. zapraszamy nie tylko strażaków, ale wszystkich czcicieli św. Floriana.

 

 1. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

            - w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po Mszy św. o godz. 18.00;

            - w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00; spowiedź święta codziennie

                 przed nabożeństwami.

            - w sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Do chorych udamy się od godz. 8.00.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

            - poniedziałek – Święty Atanazy, biskup i doktor Kościoła;

            - piątek – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

 

 1. W przyszła niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Słota Paweł i Agnieszka, Siwiak Zofia, Krupa Magdalena i Maksymilian. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Grych Marek, Kędzior Bożena.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Ślęzak Czesław, Momola Agnieszka, Dobranowska Halina, Serafin Stanisław, Koza Mateusz.

 

      18. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


II Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do miłosierdzia Bożego.

 

 1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.

 

 1. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie dzieci i rodziców klasy III szkoły podstawowej.

 

 1. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

 

 1. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Majowe. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Cichowski Franciszek i Krystyna oraz Gawlik Zbigniew i Barbara. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Borsuk Stanisława, Szot Józef, Kędzior Agata, Kędzior Krzysztof, Madej Robert.

 

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Czaja Dariusz, Longosz Sławomir, Piecuch Paweł, Piecuch Maria, Szerszeń Andrzej.

 

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

 

 

 1. W niedzielę 1 maja po Mszach Świętych Młodzież będzie rozprowadzać placki i ciastka. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność KSM w naszej Parafii.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.