OGŁOSZENIA

24 niedziela zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

 

 1. Jutro z racji 13-tego po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej fatimskiej.

 

 1. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 

 1. W piątek 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

 1. W sobotę Patronalne święto młodzieży polskiej.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła;

– w środę – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek – święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę – św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

 

 1. Dziś składka inwestycyjna. Dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. W przyszła niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Sikora Adam, Żmuda Mariusz, Zarzycki Dariusz, Wolicki Waldemar, Knych Krzysztof.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Zioła Stanisław, Zioła Mateusz, Duma Tomasz, Lis Halina, Gajos Danuta.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest okolicznościowy numer „Gościa Niedzielnego extra” poświęcony osobie kardynała Wyszyńskiego. Warto nabyć. Można nabywać kalendarze rolnicze książkowe oraz ścienne z wieńcami żniwnymi.

 

 1. Sołtys wsi Żyraków informuje, że zbliża się termin III raty podatku, która płatna jest
  do 15 września. Wpłaty przyjmowane będą w domu Sołtysa – w dniach od 13 do 15 września od godz. 9.00. Ze względów epidemicznych interesanci będą przyjmowani pojedynczo.

 

 1. Sołtys wsi Wola Żyrakowska informuje, że III rata podatku będzie zbierana w dniach
  14 i 15 września (tj. wtorek-środa) od godz. 8 – 14

 

 1. Msze św. w intencji Pielgrzymów do Zawady będą odprawione w naszym Kościele: 17.X.2021 o godz. 8.00; 28.XI.2021 o godz. 8.00; 16. I. 2022 o godz. 10.30. Zaś w Zawadzie 7.V. 2022 o godz. 15.00

 

 1. Za śp. Artura Kutrzuby będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

  

 1. Spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania będą miały miejsce w salce przy Kościele: we worek o godz. 17.00 – Klasa VIIIb i w czwartek o godz. 17.00 – Klasa VIIIa. Przypominamy, iż przygotowanie do Sakramentów odbywa się w parafii zamieszkania. Zapraszamy więc również uczniów uczęszczających do szkół w Dębicy.

23 Niedziela Zwykła

 

 1. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

 

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

 

 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga.
  W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Po Mszach św. pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Zygmunt Stanisław, Rzeczycki Marian, Lis Bogdan, Kucięba Mariusz, Mierzwa Jan.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Marcisz Rafał, Kosińska Teresa, Bielawa Mariusz, Kędra Jacek, Tokarz Agnieszka.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony osobie kardynała Wyszyńskiego. Warto nabyć. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć kalendarze rolnicze książkowe w cenie 23 złote oraz ścienne z wieńcami żniwnymi w cenie 6 złotych.

 

 1. Serdecznie zapraszamy dziewczęta od klasy trzeciej szkoły podstawowej, które chciałyby włączyć się do Dziewczęcej Służby Maryjnej jutro po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Z naszej parafii w sobotę 11 września wyruszy po raz kolejny Piesza Pielgrzymka do Zawady. Gromadzimy się w Kościele o godz. 7.00 i po krótkiej modlitwie wyruszamy, by dotrzeć do Zawady przed godz. 11.00. Na Pielgrzymce idziemy w grupie zorganizowanej podporządkowując się poleceniom Kapłana i porządkowych. Bardzo proszę o szczególne zachowanie bezpieczeństwa. Po pielgrzymce można będzie powrócić autobusem z Zawady.

 

 1. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się
  1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone dla osób świeckich
  i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie:  wt.diecezja.tarnow.pl 

 

11 . W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Artur Kutrzuba. Polecajmy
Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Pogrzeb śp. Artura we wtorek o godz. 15.00.


22 Niedziela Zwykła

 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 

 1. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

 

 1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 

 1. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału
  i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w środę o godz. 8:00 Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Spowiedź dla dzieci szkoły Podstawowej i średniej w poniedziałek od godz. 17.00

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź św. Codziennie przed nabożeństwami.

 

 1. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Od godz. 8.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych.

 

 1. W przyszłą niedzielę po prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

 

 1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Słota Paweł, Lubera Beata, Czerwiec Tomasz, Glinka Piotr, Węgrzyn Stanisław.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Sikora Adam, Żmuda Mariusz, Zarzycki Dariusz, Wolicki Waldemar, Knych Krzysztof.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo z przedsionka nowy numer „Dobrych Nowin”.

 

 1. Apel Przewodniczącego KEP ..……

  

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Mieczysław Gliwa. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …… Za śp. Mieczysława będą odprawione 4 Msze św. z int. uczestników pogrzebu.

21 Niedziela Zwykła

 1. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 

 1. Dziś po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na budowę pomnika dziecka utraconego, który ma stanąć w Dębicy na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej.

 

 1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania
  i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

 

 1. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują co roku miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

            – we wtorek – św. Bartłomiej, apostoł;

            – w piątek – św. Monika, matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

            – w sobotę – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: Ciemiorek Stanisław i Julia, Baran Stanisław i Teresa, Kaczor Roman i Bożena, Wójcik Józef i Anna, Wiercioch Piotr i Agata, Gębala Stanisława, Muciek Zofia, Kania Jan i Katarzyna, Nicpoń Tomasz i Karolina, Wodzień Cecylia, Mierzwa Jan i Małgorzata. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Łączak Grzegorz, Buczyńska Wiesława, Duma Anna, Jaszcz Paulina, Rachwał Mariusz.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Zygmunt Stanisław, Rzeczycki Marian, Lis Bogdan, Kucięba Mariusz, Mierzwa Jan.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 


Uroczystość Wniebowzięcia NMP

 1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam,
  że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

 

 1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż po Sumie.

 

 1. Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu.

 

 1. Dziś składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

 

 1. Jutro wyjątkowo nie będzie Mszy św. popołudniowej ze względu na Pielgrzymkę Służb Mundurowych i ich rodzin do Przeczycy. Uroczysta Msza św. w Przeczycy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam w imieniu Kustosza.

 

 1. W piątek z racji 3 piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W przyszła niedzielę po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na budowę pomnika dziecka utraconego, który ma stanąć w Dębicy na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej. Jego celem jest upamiętnienie dzieci utraconych w wyniku poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek – św. Jacek, prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej;

– w piątek sierpnia – św. Bernard, opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk;

– w sobotę – św. Pius X, papież.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły ……….. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Czaja Marcin, Występek Grzegorz, Krupa Magdalena, Białek Adam, Czaja Andrzej.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Słota Paweł, Lubera Beata, Czerwiec Tomasz, Glinka Piotr, Węgrzyn Stanisław.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Ogłoszenie społeczne: Medyczna Szkoła Policealna w Mielcu prowadzi nabór uczniów na rok szkolny 2021/22 na kierunki medyczne: technik farmaceutyczny, technik masażysta, technik sterylizacji medycznej, technik usług kosmetycznych, opiekun medyczny, opiekunka dziecięca. Nauka bezpłatna.

  

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Władysław Miśkiewicz. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ….. Za śp. Władysława będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Msza św. w int. wszystkich uczestników pogrzebu śp. Władysława oraz tych, którzy wspierali w trudnych chwilach rodziny z int. żony zmarłego będzie odprawiona 12. 09. 2021 r. o godz. 16.00

 


19 niedziela zwykła

 1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

 

 1. Dziś składka inwestycyjna. Składamy serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel.

 

 1. W piątek z racji 13. dnia miesiąca po Mszy św. porannej modlitwy ku czci Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Tradycyjne błogosławieństwo wieńców, kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Sumy.

 

 1. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.

 

 1. W przyszła niedzielę składka na Uniwersytet Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

 

 1. W poniedziałek 16 sierpnia Pielgrzymka Służb Mundurowych i ich rodzin do Przeczycy. Uroczysta Msza św. w Przeczycy o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam w imieniu Kustosza.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w poniedziałek – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

           – we wtorek – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik;

           – w środę – św. Klara, dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

           – w sobotę – św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Dziurgot Dawid, Pluta Irena, Poproch Czesław, Poproch Łukasz, Wolski Dariusz.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Łączak Grzegorz, Buczyńska Wiesława, Duma Anna, Jaszcz Paulina, Rachwał Marcin.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. XXX Pielgrzymka Piesza Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Maryjnego w Zawadzie w intencji trzeźwości wyruszy w Niedzielę 15 sierpnia o godz. 13.30 z kościoła Św. Jadwigi w Dębicy. W programie pielgrzymki na trasie: Droga Krzyżowa, konferencja, modlitwa, świadectwa, śpiew oraz możliwość podjęcia przyrzeczeń abstynenckich. Msza św. w Zawadzie o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na powrót w Zawadzie będą podstawione o godz. 18.00 dodatkowe autobusy MKS do Dębicy.

 

 1. Ogłoszenia społeczne …..

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Mirosława Fiołek. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie … Za śp. Mirosławę będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Zaś za śp. Stanisławę Dziurgot będą odprawione 4 Msze św. od u. p.

18 Niedziela Zwykła

 1. „Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie” – powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy przez 63 dni powstania warszawskiego walczyli o wolność Warszawy i ojczyzny. Pamiętajmy o nich.

 

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.

 

 1. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. 

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. W piątek 6 sierpnia święto Przemienienia Pańskiego.

 

 1. Okazja do spowiedzi codziennie przed nabożeństwami. W środę od godz. 17.00 spowiedź dla uczniów szkoły Podstawowej, w czwartek dla uczniów szkół średnich, w piątek pozostałych.

 

 1. W sobotę z racji I-szej Soboty miesiąca po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Nie będzie odwiedzin chorych.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym osobom: Ciemiorek Jerzy
  i Bogusława, Depa Franciszek i Zofia, Foks Dariusz i Bernadetta, Grygiel Marek i Agnieszka, Konefał Tomasz i Magdalena, Koziara Bolesław i Jadwiga, Krupa Magdalena, Książek Janina, Kurcz Stanisław i Halina, Kurdziołek Józefa, Lada Kinga, Lichoń Stanisław i Irena, Lipa Lucyna, Lipa Piotr, NN, Rusin Zbigniew i Małgorzata, Siwiak Józefa, Sroka Zbigniew i Ewelina, Trojan Anna, Wodzień Albert i Stanisława, Wójcik Józef i Anna, Zaucha Ewaryst i Zofia,

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

            – w środę 4 sierpnia – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, gorliwy duszpasterz, patron proboszczów.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Medygrał Władysław, Cabaj Zdzisław, Medygrał Mariusz, Cielak Seweryn, Kalita Tomasz.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Czaja Marcin, Występek Grzegorz, Krupa Magdalena, Białek Adam, Czaja Andrzej.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Eugeniusz Gnyla. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie … Za śp. Eugeniusza będzie odprawionych 9 mszy św. od uczestników pogrzebu, zaś za śp. Kazimierę Drozd będą odprawione 2 msze św. od uczestników pogrzebu.

17 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           - poniedziałek - św. Joachim i Anna, rodzice NMP

           - czwartek - św. Marta

           - sobota - św. Ignacy z Loyoli, prezbiter

 

 1. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Prymarii.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Klisiewicz Jacek, Wodzień Robert, Wójtowicz Piotr, Klabacha Tadeusz, Wodzień Albert.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Dziurgot Dawid, Pluta Irena, Poproch Czesław, Poproch Łukasz, Wolski Dariusz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. KOMUNIKAT: Sołtys wsi Wola Żyrakowska zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 1 sierpnia 2021 r. (niedziela) o godz. 14 00 w CKiP w Woli Żyrakowskiej.

Tematem zebrania będzie :

Otwarcie zebrania. Wręczenie złotego medalu dla mieszkańca Woli Żyrakowskiej za zasługi dla Krwiodawstwa. Sprawozdanie z dotychczasowej działalności sołtysa i radnego. Wyrażenie opinii w sprawie uznania gruntów za mienie gromadzkie. Wyrażenie opinii na temat dzierżawy Dąbrów. Wolne wnioski i zapytania. Zakończenie zebrania.

Z protokołem z poprzedniego zebrania można się będzie zapoznać w niedzielę od godz. 13:45 lub w ciągu tygodnia w Urzędzie Gminy w Żyrakowie.

W przypadku braku frekwencji, zebranie odbędzie się w tym samym dniu, w tym samym lokalu o godz. 14 15. Proszę o zabranie maseczek i zachowanie dystansu.

 

 1. W środę mija 4 rocznica śmierci ks. Jana Chajca, emerytowanego proboszcza naszej Parafii. Obejmijmy modlitwą jego duszę oraz śp. Kazimierę Drozd, którą Bóg powołał do wieczności w minionym tygodniu… Pogrzeb śp. Kazimiery odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15.00.

 


16 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           - czwartek - św. Maria Magdalena

           - piątek - św. Brygida, zakonnicę, patronka Europy

           - sobota - św. Kinga, dziewica, patronka diecezji.

 

 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św., będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie poświęcenia można będzie złożyć ofiarę na fundację, która niesie pomoc misjonarzom. Natomiast ofiary do puszek będą przeznaczone na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

 

 1. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele inwestycyjne.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Koza Paweł, Kujawski Zbigniew, Grzyb Andrzej, Mierzwa Jan, Mierzwa Bartłomiej.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Medygrał Władysław, Cabaj Zdzisław, Medygrał Mariusz, Cielak Seweryn, Kalita Tomasz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

15 Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary. Dzisiaj w modlitwach polecamy śp. ks. Romualda Wojnę, w 22 rocznicę jego śmierci.

 

 1. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Dochowane w Tarnowie.

 

 1. We wtorek po Mszy Świętej porannej nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W piątek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji III piątku miesiąca.

 

 1. W przyszłą niedzielę Odpust Szkaplerzny w Zawadzie. Suma o godzinie 11.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek - św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik;

- wtorek - św. Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy, patronowie diecezji;

- czwartek - św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła;

- piątek - Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Szacik Grzegorz, Czarnik Andrzej, Pyzik Marek, Rokita Zbysław, Rokita Robert.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Klisiewicz Jacek, Wodzień Robert, Wójtowicz Piotr, Klabacha Tadeusz, Wodzień Albert.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.