OGŁOSZENIA

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Jezus staje w gronie grzeszników, aby przyjąć chrzest nawrócenia od Jana. Od tej chwili rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia.

 

 1. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego. Chrzest Janowy był zapowiedzią prawdziwego chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy złączeni z Chrystusem i włączeni do Kościoła. Niech dzisiejszy dzień będzie dniem wdzięczności za naszych rodziców, rodziców chrzestnych, którzy wyznając wiarę, przynieśli nas do świątyni, abyśmy mogli dostąpić odrodzenia z wody i Ducha Świętego.

 

 1. Dziś kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie można śpiewać do 2 lutego.

 

 1. W czwartek z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy parafian na Msze św. kolędowe:

 

            10.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od Szkoły po Kościół po obu stronach

 

            11.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od Kościoła do P. Buczyńskich po obu stronach

 

            13.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Wszystkie domy za autostradą.

 

 1. Dzisiejsza Niedziela to Niedziela inwestycyjna. Ofiary przeznaczamy na Ogrzewanie kościoła i ubezpieczenie obiektów kościelnych. Za wszelkie ofiary Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Łączak Zdzisław, Gładowski Marian, Ciemiorek Julia, Brzostowski Leszek, Skrzek Dariusz.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Smaś Stanisław, Kalita Bogdan, Bieszczad Piotr, Wójcik Maria, Wójcik Andrzej.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

 1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

 

 1. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. To wydarzenie zapowiada, że Zbawiciel nie przyszedł tylko do wybranych, ale do wszystkich ludzi na ziemi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego.

 

 1. Jednocześnie będzie to Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

 

 1. W tym roku również kolędnicy misyjni, którzy nie mogą odwiedzać domów po Mszach św. w dniu 6 stycznia zaprezentują scenkę kolędową i zbierać będą do puszek ofiary na rzecz misji.

 

 1. Czwartek, 6 stycznia, jest jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca. Niech nie zabraknie modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do pracy w krajach misyjnych.

 

 1. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rano i wieczorem.

 

 1. W sobotę udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.00.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Przyszła niedziela to Niedziela inwestycyjna. Ofiary przeznaczamy na Ogrzewanie kościoła i ubezpieczenie obiektów kościelnych..

 

 1. W tym tygodniu zapraszamy parafian na Msze św. kolędowe:

 

            03.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Woli Żyrakowskiej:  P. Szymaszków do P. Błońskiego w tym Cieszęciny

                                                     i pozostała część Woli Żyrakowskiej

 

            04.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od P. Rodzoniów do szkoły po obu stronach

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Lucyna i Andrzej Mróz, Węgrzyn Zygmunt i Maria.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu i ubieranie choinek dziękuję następującym rodzinom: Konefał Tomasz, Wiercioch Piotr, Dudek Paweł, Orkisz Erwin, Stachnik Bogdan, Stachnik Leszek, Płatek Paweł, Wrona Mariusz, Milas Renata, Balasa Stanisław, Gil Teresa, Nicpoń Jerzy.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Jarząb Krzysztof, Niedzielski Krzysztof, Dygdoń Waldemar, Balasa Paweł, Krajewski Jan.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary na rzecz Służby Kościelnej. Na 700 rodzin złożyło 346. Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stefan Zator. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …… Za śp. Stefana będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

Święto Świętej Rodziny

 1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

 

 1. Jutro, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty.

 

 1. We wtorek, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.

 

 1. W piątek, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 16.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

 

 1. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych będą tydzień później.

 

 1. Przyszła niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Jak już zapowiadaliśmy w tym roku duszpasterskim również nie będzie tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej („od drzwi do drzwi”). Dla podtrzymania więzi z wiernymi zapraszamy na Mszę św. do kościoła rodziny z kolejnych części naszej parafii. Będzie msza św. o godz. 18.00 w intencji zaproszonych parafian oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Będzie też obrzęd poświecenia wody, którą trzeba przynieść, aby potem z niej korzystać w domu. Po powrocie do domu zachęcamy do modlitwy rodzinnej i wykorzystania przekazanej broszury kolędowej w ubiegłym roku a jeśli ktoś nie mógł być i nie ma takiej broszury to może zabrać sobie po Mszy św. w danym dniu i wykorzystać. Informujemy również, że istnieje możliwość odwiedzin kolędowych na indywidualne zaproszenie rodzin, które w ostatnich 2 latach przybyły do parafii i z okazji chęci poświęcenia nowego domu.

  

 1. Dla przypomnienia zapraszamy parafian na Msze św. kolędowe według następującego porządku:

 

             28.12.2021 g.18.00 Mieszkańcy Woli Żyrakowskiej: Od P. Słoninów do P. Dziadowców.

 

            30.12.2021 g. 18.00 Mieszkańcy Woli Żyrakowskiej: Od. P. Niedzielskich do

                                                   Głowackich

           03.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Woli Żyrakowskiej:  P. Szymaszków do P. Błońskiego w tym Cieszęciny

                                                   i pozostała część Woli Żyrakowskiej

------------------------------------------------------------------------------

           04.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od P. Rodzoniów do szkoły po obu stronach

 

           10.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od Szkoły po Kościół po obu stronach

 

           11.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od Kościoła do P. Buczyńskich po obu stronach

 

          13.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Wszystkie domy za autostradą.

 

        9. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Andrzej i Beata Miśkiewicz.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Serafin Mirosław, Ciemiorek Bartłomiej, Szuba Zbigniew, Stachowicz Anna.

 

 1. Do sprzątania w najbliższy piątek rano i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Łączak Zdzisław, Gładowski Marian, Ciemiorek Julia, Brzostowski Leszek, Skrzek Dariusz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela i Nowy Numer Rycerza Niepokalanej. Są do nabycia również kalendarze katechizmowe.

 

 1. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp. Janina Zagórska i śp. Janina Pluta. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …… Za śp. Janinę Zagórską będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu a za śp. Janinę Pluta będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

 

 Dyspensa

W ostatnim dniu 2021 roku przypada piątek. Dlatego w związku z tą okolicznością, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Tarnowskiej udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia. Wszystkich korzystających z dyspensy zachęcam do odmówienia modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz do podjęcia, zgodnie z własnym wyborem, dzieł miłosierdzia lub ofiarowania jałmużny.

                                                                                                                                                                               

                                                                                                                                                                  † Andrzej Jeż

                                                                                                                                                            BISKUP TARNOWSKI

 


Boże Narodzenie

 1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

 

 1. Dziś i jutro Msze Święte w naszej świątyni są sprawowane tak jak w każdą niedzielę.

 

 1. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 9 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

 

 1. Jutro, w niedzielę, 26 grudnia, drugi dzień naszego świętowania i jednocześnie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy wszystkich serdecznie do świątyni na modlitwę w intencji naszych rodzin, aby były one środowiskiem wzrastania w wierze, nadziei oraz miłości do Boga i ludzi. Składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą liturgiczną świąt, zwłaszcza panu kościelnemu, wszystkim osobom z nim współpracującym, liturgicznej służbie ołtarza, Młodzieży z KSM-u i Zespołu, Dziewczętom z DSM-u., P. Organiście oraz P. Teresie za wykonanie szopki. Szczególnie dziękuję ks. Jakubowi za gorliwą posługę duszpasterską.

 

 1. Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

 

 1. W tym roku duszpasterskim również nie będzie tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej
  („od drzwi do drzwi”). Dla podtrzymania więzi z wiernymi zapraszamy na Mszę św. do kościoła rodziny z kolejnych części naszej parafii. Będzie Msza św. o godz. 18.00 w intencji zaproszonych parafian oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Będzie też obrzęd poświecenia wody, którą trzeba przynieść, aby potem z niej korzystać w domu. Po powrocie do domu zachęcamy do modlitwy rodzinnej i wykorzystania przekazanej broszury kolędowej w ubiegłym roku a jeśli ktoś nie mógł być i nie ma takiej broszury to może zabrać sobie po Mszy św. w danym dniu i wykorzystać. Informujemy, że istnieje możliwość odwiedzin kolędowych na indywidualne zaproszenie rodzin, które w ostatnich 2 latach przybyły do parafii i z okazji chęci poświęcenia nowego domu.

 

 1.  Msze św. kolędowe będą odprawiane o godz. 18.00 począwszy od 28 grudnia zgodnie z następującym porządkiem:

            28.12.2021 g.18.00 Mieszkańcy Woli Żyrakowskiej: Od P. Słoninów do P. Dziadowców.

 

            30.12.2021 g. 18.00 Mieszkańcy Woli Żyrakowskiej: Od. P. Niedzielskich do Głowackich

 

            03.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Woli Żyrakowskiej:  P. Szymaszków do P. Błońskiego w tym Cieszęciny

                                                    i pozostała część  Woli Żyrakowskiej

 

           04.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od P. Rodzoniów do szkoły po obu stronach

 

           10.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od Szkoły po Kościół po obu stronach

 

           11.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Od Kościoła do P. Buczyńskich po obu stronach

 

          13.01.2022 g. 18.00 Mieszkańcy Żyrakowa: Wszystkie domy za autostradą.

 


4 Niedziela Adwentu

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Ci którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi będą mieć jeszcze okazję w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek pół godziny przed nabożeństwami a także we Wtorek i czwartek od 18.00 – 19.00.

 

 1. Do piątku włącznie celebrowane będą roraty: w poniedziałek i środę wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorek, czwartek i piątek o godz. 6.30. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o N.M. Pannie.

 

 1. Tradycją minionych lat zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości
  i jedności zapłonie także w naszych domach.

 

 1. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

 

 1. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00. Poprzedzi ją pół godzinne Czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież. Na Pasterce składka na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W sobotę 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

 

 1. W drugi dzień świąt, w niedzielę 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Błogosławieństwo owsa – po każdej Mszy świętej.

 

 1. Można zabrać poświęcone opłatki na stół wigilijny ze stolika za ławkami. Dzisiaj specjalna składka na utrzymanie służby kościelnej. Bardzo dziękuję za ofiary na ten cel.

 

 1. Dziękuję również za ofiary inwestycyjne następującym osobom: …………… Bóg zapłać!

 

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Miśkiewicz Andrzej, Durał Jan, Gil Józef, Ciemiorek Marek.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą środę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Konefał Tomasz, Wiercioch Piotr, Dudek Władysław, Orkisz Erwin, Stachnik Bogusław, Stachnik Leszek, Płatek Paweł, Prokop Robert, Wrona Bolesław, Milas Andrzej, Balasa Stanisław, Nicpoń Jerzy.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej. Można również nabyć Kalendarz katechizmowy w formacie B5.

 

 1. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” płyta z kolędami w zachwycającym wykonaniu polskich karmelitanek z Islandii. Siostry nagrały ją specjalnie dla czytelników „Gościa”.

           Za tydzień świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. Będzie on miał powiększoną objętość i będzie obejmował dwie niedziele

          – 26 grudnia i 2 stycznia 2022 r. Do tego numeru zostanie dołączona płyta Biblii Audio zawierająca Ewangelię według czterech

           ewangelistów. Cena świątecznego numeru „Gościa” z płytą wynosi 10 zł.

           Numer pierwszy w nowym roku ukaże się z datą 9 stycznia – w cenie 8 zł. Zostanie do niego dołączone pudełko na całą kolekcję

           Biblii Audio (12 płyt, które będą dodawane do „Gościa” raz w miesiącu) oraz harmonogram dołączania kolejnych płyt Biblii

           Audio.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Janina Lis. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie … Za śp. Janinę będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

3 Niedziela Adwentu

 1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Jutro wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

 

 1. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

 

 1. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie w dni powszednie: w poniedziałki, środy
  i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30.
  Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 1. W poniedziałek z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszy św. porannej Nowenna do MB Fatimskiej zaś po Mszy św. wieczornej Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. I-sza część to półgodzinna indywidualna Adoracja Najśw. Sakramentu w Kościele a następnie spotkanie na plebanii.

 

 1. W czwartek 16 grudnia rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. Ci, którzy nie mogą być w Kościele niech włączą się w tę Nowennę w swoich domach.

 

 1. W piątek z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Również okazja do spowiedzi.

 

 1. Można zabrać poświęcone opłatki na stół wigilijny ze stolika za ławkami.

 

 1. Można również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

 

 1. W przyszłą niedzielę specjalna składka na utrzymanie służby kościelnej. Bardzo proszę
  o życzliwość i ofiarność na ten cel.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

           – we wtorek – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.

 

 1. Przypominamy, iż nie będzie specjalnego dnia parafialnej spowiedzi adwentowej, dlatego powoli korzystajmy z sakramentu pokuty. Nie zostawiajmy na ostatnią chwilę.
  Ze spowiedzi można korzystać codziennie pół godziny przed nabożeństwami rano i wieczorem.

 

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Niedzielski Stanisław, Grygiel Tomasz, Góral Lesław, Miśkiewicz Bogusław, Wiercioch Grzegorz.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Serafin Mirosław, Ciemiorek Bartłomiej, Szuba Zbigniew, Stachowicz Anna, Paszek Robert.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.

 

 1. Za śp. Stanisława Borera będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.

2 Niedziela Adwentu

 1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

 

 1. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławienie opłatków na stół wigilijny. Można pobłogosławione opłatki zabrać do domu. Jeśli wiemy o tym, że sąsiad nie może być w Kościele w tym czasie przedświątecznym, można spełnić dobry uczynek i mu dostarczyć. Do tej pory przy tej okazji składaliście ofiary jako forma wynagrodzenia służby kościelnej – P. Kościelnego i Organisty. W tym roku podobnie jak i w ubiegłym będzie specjalna składka w IV niedzielę Adwentu na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność. Ofiary składamy w kopertach podpisane „Służba kościelna”.

 

 1. Po Mszach Świętych można również nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 

 1. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie w dni powszednie: w poniedziałki, środy
  i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o N.M. Pannie.
  Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 1. W poniedziałek, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

 1. W środę, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św.
  o godzinie 7.00 i 17.00. W tym dniu zapraszamy również do Kościoła na „Godzinę Łaski”
  0w godzinach od 12.00 – 13.00
  . Pragniemy także zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie posługujemy w konfesjonale pół godziny przed Msza Świętą. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi tak jak to było wcześniej. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni Adwentu.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

           - wtorek – Święty Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne: Foltak Tomasz i Ewa, Pytko Teodor i Maria, Rutyna Eugeniusz i Kazimiera, Sak Kazimiera, Rzeczycki Marian, Bury Zuzanna, Trojan Anna. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Smoleń Piotr, Tokarz Alicja, Sak Łukasz, Morawczyński Jacek, Sikora Grzegorz
  i Barbara.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Miśkiewicz Andrzej, Durał Jan, Osora Stefan, Gil Józef, Ciemiorek Marek.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, nowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Stanisław Borer. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ………. Pogrzeb śp. Stanisława będzie w środę o godz. 13.30.

 


1 Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

 

 1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

 

 1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele Roraty będą one celebrowane codziennie w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dzieci oprócz lampionów przynoszą
  na wyciętych serduszkach zrealizowane dobre uczynki, które będą składać przy ołtarzu.
  Po każdych Roratach będzie losowane Dzieciątko Jezus, które dziecko zabiera do domu do następnych Rorat. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o N.M. Pannie.

 

 1. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. W Kościele za ławkami można nabyć świece Caritasu duże i małe na stół wigilijny.

 

 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. W tym trudnym czasie najprawdopodobniej nie będzie specjalnego dnia parafialnej spowiedzi adwentowej, dlatego sami zadbajmy aby w tegorocznym adwencie być – w wybranym przez siebie dniu – do spowiedzi, aby zbliżające się święta przeżyć z czystym sercem. 

 

 1. Ze spowiedzi można korzystać codziennie pół godziny przed nabożeństwami rano
  i wieczorem. Przed I-szym piątkiem, w środę – szkoła Podstawowa, czwartek – młodzież szkół średnich i piątek – pozostali od godz. 16.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.

 

 1. W czwartek z racji I-szego czwartku miesiąca Msza św. Roratnia wyjątkowo - wieczorem – a po niej modlitwy o powołania do służby Bogu w Kościele.

 

 1. W piątek - pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. W I-szy piątek Msza św. i modlitwy do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30

 

 1. W sobotę z racji I-szej soboty. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Od godz. 8.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych. W związku z tym, że prawdopodobnie nie będzie już możliwości odwiedzin chorych tuż przed świętami, prosimy o zgłoszenie tych, którzy korzystają tylko okazjonalnie z posługi kapłańskiej do czwartku włącznie. Odwiedzimy ich w sobotę.

 

 1. Przyszła Niedziela to 2. Niedziela Adwentu a także I-sza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 

 1. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ze względu na sytuację epidemiologiczną dystrybucja opłatków odbędzie się tak jak w ubiegłym roku. Od przyszłej niedzieli w Kościele za ławkami na stoliku będą wystawione Opłatki, które zabieramy do domu. Jeśli wiemy o tym, że sąsiad nie może być w Kościele w tym czasie przedświątecznym, można zabrać i mu przekazać. Do tej pory przy tej okazji składaliście ofiary jako forma wynagrodzenia służby kościelnej – P. Kościelnego i Organisty. W tym roku podobnie jak w ubiegłym będzie specjalna składka w IV niedzielę Adwentu na ten cel. Ofiary składamy w kopertach podpisane „Służba kościelna”. W ubiegłym roku składka wyniosła 72% tego co składaliście przy okazji roznoszenia do domów. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel.

 

         13.W tym tygodniu patronują nam:

              - wtorek – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

              - piątek – Święty Franciszek Ksawery, jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

              - sobota – Święta Barbara, dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników.

 

 1. Dziś po Mszach Świętych młodzież z KSM będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarę placki i ciastka.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne: Ciemiorek Stanisław i Julia, Glinka Piotr i Anna, Gawlik Zbigniew i Barbara, Król Wacław i Magdalena, Matejek Kazimierz i Bronisława, Miśkiewicz Andrzej i Beata, NN., Pasiński Roman i Helena, Smoła Marian i Renata, Szymona Łukasz i Grażyna, Wiercioch Piotr i Agata, Wójcik Marek i Helena, Wodzień Cecylia, Drozd Waldemar i Dorota. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Kramarz Zdzisław, Misiak Dawid, Świąder Sebastian, Zieliński Jerzy.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Niedzielski Stanisław, Grygiel Tomasz, Góral Lesław, Miśkiewicz Bogusław, Wiercioch Grzegorz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny z Kalendarzem
  i Niedziela. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo gazetę „Dobre Nowiny”.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

 

 1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Dziś można nabyć „Chlebek Miłosierdzia” z którego dochód przeznaczony jest na pomoc biednym.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna ADORACJA Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

 1. W przyszłą niedzielę w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, zbiórka do puszek na pomoc przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w środę – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci,   

                modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

           - w czwartek – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości,

               patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

           – w sobotę – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary Inwestycyjne. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Ragan Emil, Lenczowski Piotr, Orkisz Bogusława, Jasiński Robert, Dziepak Agata.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Kramarz Zdzisław, Misiak Dawid, Świąder Sebastian, Zieliński Jerzy.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela. Za tydzień Gość niedzielny z Filmem dokumentalnym.

 

 1. Za śp. Bronisława Lacha będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

 

 1. W sobotę 20 listopada w Dębicy w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 19.00 rozpocznie się 36 Światowy Dzień Młodzieży – 16 Synaj w Okręgach. Hasłem spotkania będą słowa: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. Zachęcamy młodzież naszej parafii oraz wszystkich, którzy czują się młodo do udziału w tym spotkaniu.

 

 1. Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie z Mielca, zaprasza kobiety w dniu 17  listopada w godz. 9-17  (RYNEK) na bezpłatne badania mammograficzne. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 

 1. IV rata podatku będzie zbierana w dniach 15 listopada (tj. poniedziałek) od godz. 8 - 14

            u Sołtysa Woli Żyrakowskiej.

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żyrakowskiej realizuje projekt na wydanie II części publikacji ze wspomnieniami mieszkańców. W związku z powyższym jeśli ktoś posiada jakieś pamiątkowe zdjęcia, które chciałby udostępnić, aby można było je umieścić w publikacji, bądź chciałby opowiedzieć swoje wspomnienia proszony jest o kontakt z sołtysem wsi Wola Żyrakowska. 


32 Niedziela Zwykła

 1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. Miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela listopada. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Do 13 listopada będzie miał miejsce Różaniec połączony z wypominkami pół godziny przed Mszami Świętymi. Istnieje również możliwość zyskiwania Odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

 1. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 1. W sobotę z racji 13-tego po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W przyszła niedzielę Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej też racji w przyszłą niedzielę będzie można nabyć „Chlebek Miłosierdzia” z którego dochód przeznaczony jest na pomoc biednym. Ofiara wynosi 5 złotych.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;

– w czwartek – św. Marcin z Tours, biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek – św. Jozafat, biskup i męczennik;

– w sobotę – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: Bielawa Mariusz i Barbara, Bury Zuzanna, Węgrzyn Bogusława, Dziurdzik Zuzanna. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Gawle Andrzej, Cichowski Franciszek, Giełbaga Krystyna, Bielatowicz Jerzy, Ćwik Jan.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Marosz Jadwiga, Lenczowska Renata, Kamiński Marian, Zielińska Danuta.

 

 1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować za wygrabienie i wywiezienie liści następującym osobom: Koza Zofia, Serafin Magdalena, Mierzwa Zofia, Mądro Janina, Koziara Zofia, Dziepak Agata, Jasińska Elżbieta, Gawlik Beata, Szuba Katarzyna, Patla Edmund, Moskal Robert, Lenczowski Piotr, Wiercioch Piotr, Wiercioch Kacper i Bonarek Aleksander. Bóg zapłać!

 

 1. Serdecznie dziękuję druhom i wszystkim którzy wzięli udział we wczorajszych „Zaduszkach Strażackich” by uczcić pamięć tych druhów, którzy od nas odeszli. Bóg zapłać.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela.

 

 1. Za śp. Cecylii Dul będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

 

 1. Dziś w nocy zmarł śp. Bronisław Lach. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu ……. Pogrzeb planowany jest na wtorek.

  


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.