OGŁOSZENIA

2 Niedziela Adwentu

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.

 

 1. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławienie opłatków na stół wigilijny. Można pobłogosławione opłatki zabrać do domu. Jeśli wiemy o tym, że sąsiad nie może być w Kościele w tym czasie przedświątecznym ze względu na stan zdrowia, można zabrać i spełnić dobry uczynek dostarczając mu opłatki. Do tej pory przy tej okazji składaliście ofiary jako forma wynagrodzenia służby kościelnej. W tym roku podobnie jak i w ubiegłym będzie specjalna składka w IV niedzielę Adwentu na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność. Ofiary składamy w kopertach podpisane „Służba kościelna'.

 

 1. Można również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Za małe świece ofiara wynosi 9 złotych zaś za duże 24 złote.

 

 1. Msze Święte roratnie sprawowane są codziennie w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o N.M. Pannie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 1. We wtorek, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

 1. W czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.00 i 17.00. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie. W tym dniu zapraszamy również do Kościoła na „Godzinę Łaski” od 12.00-13.00.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie posługujemy w konfesjonale pół godziny przed Msza Świętą. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi tak jak to było wcześniej. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni Adwentu.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

             Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Zawojowski Adam, Zawojowski Dariusz, Zawojowski Jakub, Drąg Sławomir, Feląg Stanisław.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Szuba Katarzyna, Misa Paweł, Sikora Magdalena, Różański Ryszard, Siembab Jan.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Dziś w „gościu niedzielnym” między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączono atrakcyjne bezpłatne dodatki: kolorowanki dla dzieci, które uczą tradycji bożonarodzeniowych oraz broszurę z obrzędami i zwyczajami adwentowymi. Jest też nowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

 1. Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Zespół Szkół w Żyrakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na IV Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych pn. Idą Święta', który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 r. w godz. od 15.00 do 18.00 w Zespole Szkół w Żyrakowie. Program imprezy dostępny jest w na stronie Urzędu Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji, jak również na plakatach informacyjnych.'

1 Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kościół jest wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Przez pośrednictwo ustanowionych pasterzy prowadzi nas Duch Święty. To wielka łaska, bo we wspólnocie wiary łatwiej nam podążać do ostatecznego celu. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…

 

 1. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Zaś kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Właśnie ten czas dobrze wykorzystajmy dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.

    

 1. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w roratach, celebrowanych w naszym kościele w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30, zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, przybyszów, choćby przez nabycie dziś „chlebków Miłosierdzia” oraz świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele.

 

 1. Dzieci oprócz lampionów przynoszą na wyciętych serduszkach zrealizowane dobre uczynki, które będą składać przy ołtarzu. Po każdych Roratach będzie losowane Dzieciątko Jezus, które dziecko zabiera do domu do następnych Rorat. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o N.M. Pannie.

 

 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem. Najprawdopodobniej nie będzie specjalnego dnia parafialnej spowiedzi adwentowej, dlatego sami zadbajmy aby w tegorocznym adwencie być – w wybranym przez siebie dniu – do spowiedzi, aby zbliżające się święta przeżyć z czystym sercem. 

 

 1. Ze spowiedzi można korzystać codziennie pół godziny przed nabożeństwami rano
  i wieczorem. Przed I-szym piątkiem, w środę – szkoła Podstawowa, czwartek – młodzież szkół średnich i piątek – pozostali. Ta spowiedź od godz. 16.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.

 

 1. W czwartek z racji I-szego czwartku miesiąca Msza św. Roratnia wyjątkowo - wieczorem.

 

 1. W piątek - pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. W I-szy piątek Msza św. i modlitwy do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30

  

 1. W sobotę z racji I-szej soboty. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający.
  Od godz. 8.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych. W związku z tym, że nie będzie już możliwości odwiedzin chorych tuż przed świętami, prosimy o zgłoszenie tych, którzy korzystają tylko okazjonalnie z posługi kapłańskiej do czwartku włącznie. Odwiedzimy ich w sobotę.

 

 1. Przyszła Niedziela to 2. Niedziela Adwentu a także I-sza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 

 1. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Również w tym roku dystrybucja opłatków odbędzie się tak jak w poprzednich latach. Od przyszłej niedzieli w Kościele za ławkami na stoliku będą wystawione Opłatki, które zabieramy do domu. Jeśli wiemy o tym, że sąsiad nie może być w Kościele w tym czasie przedświątecznym ze względu na stan zdrowia, można zabrać i mu przekazać. Do tej pory przy tej okazji składaliście ofiary jako forma wynagrodzenia służby kościelnej – P. Kościelnego i Organisty. W tym roku podobnie jak w ubiegłym będzie specjalna składka w IV niedzielę Adwentu na ten cel. Ofiary składamy w kopertach podpisane „Służba kościelna”. W ubiegłym roku składka wyniosła około 70% tego co składaliście przy okazji roznoszenia do domów. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

             Środa, 30 listopada – św. Andrzej Apostoł,  brat św. Piotra Apostoła. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś

             dominuje prawosławie, stąd jest bardzo czczony w Kościołach wschodnich.

             Sobota, 3 grudnia – św. Franciszek Ksawery, prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach

             Kościoła.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: Gębala Stanisława, Buczyński Jan i Cecylia, Łączak Czesław i Teresa, Cichowski Franciszek i Krystyna, Lis Bogdan i Jolanta, Kolbusz Renata, Kalita Tomasz i Anna, Mróz Sebastian i Anna, Wadas Edward i Marta, Klisiewicz Maria i Jacek, Głowacki Ryszard i Maria, Dziadowiec Jerzy i Zofia, Grzyb Robert i Monika, Lubera Beata, Kawa Rafał. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Drąg Janusz, Drąg Kazimierz, Ruciak Szymon, Wielgos Marcin, Kruch Kamil.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Nowak Emil, Kuzara Józef, Chwiej Stanisław, Kaczor Franciszek, Kaczor Marcin.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Gość Niedzielny jest z kalendarzem, Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej oraz Niedziela.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Stefan Zagórski. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ……

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.