OGŁOSZENIA

V niedziela Wielkanocy

 1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

 

 1. Dzisiaj składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne
  w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar kapłanów i wiernych.

 

 1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
  W niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

 

 1. W poniedziałek, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.

 

 1. W środę, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. i nabożeństwie majowym pół godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę spowiedź dla dzieci I-szo Komunijnych i rodziców o godz. 8.00.

  

 1. W naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 przeżywać będziemy Uroczystość I-szej Komunii św. O godz. 10.15 zbieramy się przed Kościołem, skąd procesyjnie wprowadzimy dzieci do Kościoła. Bardzo proszę, aby część ławek z przodu pozostawić wolnych dla dzieci, rodziców i gości dzieci I-szo Komunijnych.

  

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym rodzinom ……..

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Ślęzak Czesław, Momola Agnieszka, Dobranowska Halina, Serafin Stanisław, Koza Mateusz.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

  

 1. II rata podatku  będzie zbierana w dniu 16 maja br (tj. poniedziałek) od godz. 8 - 16 u Sołtysa Woli Żyrakowskiej.

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to II Niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny.

 

 1. Jutro również o godz. 16.30 spotkanie rodziców i dzieci I-szo Komunijnych.

 

 1. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo Fatimskie po Mszy Świętej o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej.

 

 1. W piątek po Mszy św. i nabożeństwie majowym z racji III piątku miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu.

  

 1. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne
  w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar kapłanów i wiernych.

  

 1. W sobotę, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza.

 

 1. W naszej świątyni nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.
  W niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Czaja Dariusz, Longosz Sławomir, Piecuch Paweł, Piecuch Maria, Szerszeń Andrzej.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Świerk Mateusz, Sadowski Maciej, Pruszkowski Roman, Szerszeń Marek, Dziurgot Wojciech.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 


III Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

 

 1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

 

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe będziemy odprawiać codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

 

 1. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

 

 1. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

 

 1. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

 

 1. We wtorek, 4 maja, przypada na naszą parafię całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 7.00 – 18.00. Program adoracji tak, jak co roku. Rozkład w gablocie!

 

 1. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienia Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków z Żyrakowa i Woli Żyrakowskiej spieszących
  z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Na tę Mszę św. zapraszamy nie tylko strażaków, ale wszystkich czcicieli św. Floriana.

 

 1. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

            - w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po Mszy św. o godz. 18.00;

            - w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00; spowiedź święta codziennie

                 przed nabożeństwami.

            - w sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Do chorych udamy się od godz. 8.00.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

            - poniedziałek – Święty Atanazy, biskup i doktor Kościoła;

            - piątek – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

 

 1. W przyszła niedzielę z racji II Niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Słota Paweł i Agnieszka, Siwiak Zofia, Krupa Magdalena i Maksymilian. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Grych Marek, Kędzior Bożena.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Ślęzak Czesław, Momola Agnieszka, Dobranowska Halina, Serafin Stanisław, Koza Mateusz.

 

      18. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.


II Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do miłosierdzia Bożego.

 

 1. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszek są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

 1. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty.

 

 1. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

 

 1. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie dzieci i rodziców klasy III szkoły podstawowej.

 

 1. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

 

 1. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa Majowe. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Cichowski Franciszek i Krystyna oraz Gawlik Zbigniew i Barbara. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Borsuk Stanisława, Szot Józef, Kędzior Agata, Kędzior Krzysztof, Madej Robert.

 

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Czaja Dariusz, Longosz Sławomir, Piecuch Paweł, Piecuch Maria, Szerszeń Andrzej.

 

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ulotkę z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i rosyjsku.

 

 

 1. W niedzielę 1 maja po Mszach Świętych Młodzież będzie rozprowadzać placki i ciastka. Zebrane ofiary będą przeznaczone na działalność KSM w naszej Parafii.

Poniedziałek Wielkanocny

 

 1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Dziś Msze Święte o godz. 8.00 i 10.30. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 Składka przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 

 1. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  

 1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30. Msza św. o godz. 16.00 w oprawie liturgicznej młodzieży.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: …………………. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Bród Mieczysław, Lipa Krzysztof, Stachura Marek, Stachura Damian, Gancarz Łukasz.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Kędzior Bożena, Grych Marek, Ziobro Stanisław, Orkisz Adam, Orkisz Roman.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego …..

 

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Joanna Lipa. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie… Za śp. Joanny będzie odprawionych 11 Mszy św. od uczestników pogrzebu zaś za śp. Jerzego Wójcika będzie odprawionych 8 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

  

 1. Na radosne świętowanie zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad złem przyjmijcie błogosławieństwo.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 

 1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Tego z serca wam życzymy wraz z Pielgrzymami Archidiecezji Przemyskiej.

 

 1. Dziś Msze Święte jeszcze o 10.30 i 16.00.

 

 1. Jutro – w drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00 i 10.30. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Składka na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Lublinie.

 

 1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je, jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

 

 1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji. O godz. 16.00 Msza św. w oprawie przygotowanej przez młodzież.

 

 1. Składam serdeczne „Bóg zapłać”!
 • za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i tym, którzy je zbierali.
 • Za prowadzenie Adoracji – młodzieży.
 • Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przybranie Kościoła kwiatami:
  Teresie Moskal, P. Bożenie Madura oraz tym, którzy im pomagali.
 • Druhnom i Druhom Strażakom z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa za trzymanie warty przy grobie Pana Jezusa i dzisiejszy udział w procesji rezurekcyjnej.
 • Służbie liturgicznej ołtarza: ministrantom i lektorom.
 • Kościelnemu
 • Organiście
 • Wikariuszowi Jakubowi za oprawę liturgiczną i przewodniczenie liturgii Wielkosobotniej.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w ostatnim czasie. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam obfitością swojej łaski.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. „W sobotę 23 kwietnia 2022 r. o godz. 18.00, w kościele klasztornym Sióstr Służebniczek, przy ul. Krakowskiej 15 w Dębicy, będzie odprawiona Msza św. w języku ukraińskim. Od godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi.”

  

 1. Na radosne świętowanie zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa przyjmijcie Jego błogosławieństwo.

 

 


Triduum Paschalne

 1. Za chwilę przeniesiemy Najświętszy Sakrament do tzw. Ciemnicy. Za odśpiewanie hymnu „Sław, języku, tajemnicę”, można dzisiaj uzyskać odpust zupełny. Po przeniesieniu Adoracja indywidualna. Zarówno dziś jak i jutro od godz. 21.00 do 22.00 ADORACJE poprowadzi młodzież. Adoracja w te dni
  do godz. 22.00. Szczegóły w gablocie.

 

 1. Jutro Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta.

 

 1. Jutro na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki pańskiej o godzinie 18.00, wcześniej o godz. 17.30 Droga Krzyżowa. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale i będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą. W związku z tym, że epidemia nie jest odwołana i zachorowania w dalszym ciągu następują, Adoracja Krzyża będzie się dokonywać tak jak w ubiegłym roku przez przyklęknięcie przed Krzyżem i chwilę adoracji, ewentualnie dotknięcie ręką Krzyża. Nie będzie możliwości ucałowania Krzyża.

  

 1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką sobotę błogosławieństwo pokarmów o godzinie 9.00, 10.00 i 11.00.

  

 1. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich Parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 19.00. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Uroczystą Mszę Świętą rezurekcyjną z procesją eucharystyczną wewnątrz świątyni odprawimy tradycyjnie w poranek Wielkanocny o godz. 6.00 rano, następna Msza św. o godz. 10.30, 16.00.

Niedziela Palmowa

 1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm i uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 10.30. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.

 

 1. Dziś także przypada 12. rocznica katastrofy pod Smoleńskiem. W naszej modlitwie pamiętajmy o tych, którzy wówczas zginęli.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca – inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary. Wyjątkowo składka jako jałmużna Postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar kapłanów i wiernych będzie w wielki czwartek.

 

 1. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać jeszcze będziemy pół godziny przed nabożeństwami.

 

 1. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki
  i Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 1. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii
  i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona
  o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00, wcześniej Droga Krzyżowa o godzinie 17.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale 3 części i będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie. O godz. 21.00 ADORACJE poprowadzi młodzież. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

 

 1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką sobotę błogosławieństwo pokarmów o godzinie 9.00, 10.00 i 11.00. Przed lub po poświęceniu pokarmów zapraszamy na adorację Krzyża. Na adorację Krzyża dzieci szkolne przynoszą skarbonki wielkopostne.

 

 1. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta
  i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 19.00. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Porządek Adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę tak, jak co roku. Szczegóły w gablocie na afiszu. Adoracja w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 22.00.

 

 1. Uroczystą Mszę Świętą rezurekcyjną z procesją eucharystyczną odprawimy tradycyjnie w poranek Wielkanocny o godz. 6.00 rano, następna Msza św. o godz. 10.30 i 16.00.

 

 1. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00 i 10.30. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Składka na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Lublinie.

 

 1. Można nabywać jeszcze baranki wielkanocne.

 

 1. Służymy w konfesjonale codziennie pół godziny przed nabożeństwami a dodatkowo
  w środę od godz. 18.30 do 19.30. W Wieki Czwartek i Wielki Piątek od 20.00 do 21.00.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kaczor Lucjan, Kaczor Michał, Kaczor Andrzej, Kaczor Krzysztof, Sąsiadek Bogdan.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny wtorek bardzo proszę następujące rodziny: Borsuk Stanisława, Szot Józef, Kędzior Agata, Kędzior Krzysztof, Madej Robert.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest gość niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Jerzy Wójcik. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie… Pogrzeb śp. Jerzego będzie w poniedziałek o godz. 13.00.

V Niedziela Postu

 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest I-szą niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. We wtorek o godz. 18.00 spotkanie parafialnego Zespołu Synodalnego. Najpierw pół godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele a potem spotkanie konsultacyjne na plebanii.

 

 1. W czwartek spotkanie klasy III szkoły podstawowej wraz z rodzicami o godz. 16.30.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.

 

 1. W piątek serdecznie zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.30 a potem Msza święta. Młodzież zaprasza na Drogę Krzyżową o godz. 20.00.

 

 1. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie możemy korzystać z sakramentu pokuty i pojednania przed każdą Mszą Świętą.

 

 1. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm i Uroczysta procesja z palmami o godz. 10.30. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.  Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

 

 1. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, poprzez nabywanie baranków paschalnych.

 

 1. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary
  i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach,
  w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Feląg Kazimiera i Stanisław, Gawlik Zbigniew i Barbara, Prucnal Stanisław i Renata, Salamon Łukasz i Katarzyna.

 

 1. Dziękuję także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Żyrakowa mieszkających za autostradą, mieszkańcom Żyrakowa zbierane przez Zelatorkę Kujawską Jolantę oraz mieszkańcom Żyrakowa od. P. Dziurgot Marii do Sikory Krystyny zbierane przez P. Teresę Moskal . Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Czernik Bogdan, Błoński Zbigniew, Kowalska Urszula, Orkisz Władysław, Wrona Robert.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Bród Mieczysław, Lipa Krzysztof, Stachura Marek, Stachura Damian, Gancarz Łukasz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest gość niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Piotra Saka i Józefa Wodnia. Niech Bóg przyjmie ich do swojej chwały: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie… Za śp. Piotra będą odprawione 4 Msze św. a za śp. Józefa będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

IV Niedziela Postu

 1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

 

 1. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 15.30 a potem Msza św. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Od jutra nabożeństwa popołudniowe w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00.

 

 1. Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i wyjątkowo o godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 17.00 Droga Krzyżowa „w terenie” z Kościoła na cmentarz. Bardzo proszę zabrać z sobą mały znicz, lampion, który potem można będzie złożyć na grobach naszych zmarłych. Serdecznie zapraszamy wszystkich. Spowiedź codziennie przed nabożeństwami.

 

 1. Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Po Mszy św. porannej Różaniec Wynagradzający. Od godz. 8.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych.

 

 1. W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.

 

 1. Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność charytatywnych instytucji Kościoła, zwłaszcza Caritasu, poprzez nabywanie baranków paschalnych.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: ………………

  

 1. Dziękuję także za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Kolonii Żyrakowskiej zbierane przez Zelatorkę Stefanię Jasińską, członkiniom Róży Bł. Anieli Salawy zbierane przez Zelatorkę Krystynę Giełbaga, mieszkańcom Żyrakowa od. P. Barbary Grzyb do Barbary Świtaj zbierane przez Zelatorkę Barbarę Grzyb i od P. Pastułów do P. Siarkowskich zbierane przez Wiktorię Wadas i Zuzannę Skowron. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Pasiński Roman, Pasiński Marcin, Smagacz Roman, Najuch Dawid.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Kaczor Lucjan, Kaczor Michał, Kaczor Andrzej, Kaczor Krzysztof, Sąsiadek Bogdan.

 

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest gość niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo z przedsionka gazetę „Dobre Nowiny”

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.