OGŁOSZENIA

2 Niedziela Adwentu

m


1 Niedziela Adwentu

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

 

 1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

 

 1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele Roraty będą one celebrowane codziennie w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dzieci oprócz lampionów przynoszą
  na wyciętych serduszkach zrealizowane dobre uczynki, które będą składać przy ołtarzu.
  Po każdych Roratach będzie losowane Dzieciątko Jezus, które dziecko zabiera do domu do następnych Rorat. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o N.M. Pannie.

 

 1. Zachęcamy do podejmowania postanowień adwentowych, niech one będą pomocą w zbliżaniu się do Pana. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. W Kościele za ławkami można nabyć świece Caritasu duże i małe na stół wigilijny.

 

 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. W tym trudnym czasie najprawdopodobniej nie będzie specjalnego dnia parafialnej spowiedzi adwentowej, dlatego sami zadbajmy aby w tegorocznym adwencie być – w wybranym przez siebie dniu – do spowiedzi, aby zbliżające się święta przeżyć z czystym sercem. 

 

 1. Ze spowiedzi można korzystać codziennie pół godziny przed nabożeństwami rano
  i wieczorem. Przed I-szym piątkiem, w środę – szkoła Podstawowa, czwartek – młodzież szkół średnich i piątek – pozostali od godz. 16.00.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.

 

 1. W czwartek z racji I-szego czwartku miesiąca Msza św. Roratnia wyjątkowo - wieczorem – a po niej modlitwy o powołania do służby Bogu w Kościele.

 

 1. W piątek - pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. W I-szy piątek Msza św. i modlitwy do Serca Pana Jezusa o godz. 6.30

 

 1. W sobotę z racji I-szej soboty. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Od godz. 8.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych. W związku z tym, że prawdopodobnie nie będzie już możliwości odwiedzin chorych tuż przed świętami, prosimy o zgłoszenie tych, którzy korzystają tylko okazjonalnie z posługi kapłańskiej do czwartku włącznie. Odwiedzimy ich w sobotę.

 

 1. Przyszła Niedziela to 2. Niedziela Adwentu a także I-sza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Będzie to także dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie i pomocy materialnej dla niego. Ofiary na ten cel będą zbierane do puszek przed kościołem.

 

 1. W przyszłą niedzielę pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny. Ze względu na sytuację epidemiologiczną dystrybucja opłatków odbędzie się tak jak w ubiegłym roku. Od przyszłej niedzieli w Kościele za ławkami na stoliku będą wystawione Opłatki, które zabieramy do domu. Jeśli wiemy o tym, że sąsiad nie może być w Kościele w tym czasie przedświątecznym, można zabrać i mu przekazać. Do tej pory przy tej okazji składaliście ofiary jako forma wynagrodzenia służby kościelnej – P. Kościelnego i Organisty. W tym roku podobnie jak w ubiegłym będzie specjalna składka w IV niedzielę Adwentu na ten cel. Ofiary składamy w kopertach podpisane „Służba kościelna”. W ubiegłym roku składka wyniosła 72% tego co składaliście przy okazji roznoszenia do domów. Bardzo prosimy o ofiarność na ten cel.

 

         13.W tym tygodniu patronują nam:

              - wtorek – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

              - piątek – Święty Franciszek Ksawery, jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

              - sobota – Święta Barbara, dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników.

 

 1. Dziś po Mszach Świętych młodzież z KSM będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarę placki i ciastka.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne: Ciemiorek Stanisław i Julia, Glinka Piotr i Anna, Gawlik Zbigniew i Barbara, Król Wacław i Magdalena, Matejek Kazimierz i Bronisława, Miśkiewicz Andrzej i Beata, NN., Pasiński Roman i Helena, Smoła Marian i Renata, Szymona Łukasz i Grażyna, Wiercioch Piotr i Agata, Wójcik Marek i Helena, Wodzień Cecylia, Drozd Waldemar i Dorota. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Kramarz Zdzisław, Misiak Dawid, Świąder Sebastian, Zieliński Jerzy.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Niedzielski Stanisław, Grygiel Tomasz, Góral Lesław, Miśkiewicz Bogusław, Wiercioch Grzegorz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny z Kalendarzem
  i Niedziela. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo gazetę „Dobre Nowiny”.

33 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

 

 1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych. Dziś można nabyć „Chlebek Miłosierdzia” z którego dochód przeznaczony jest na pomoc biednym.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna ADORACJA Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 

 1. W przyszłą niedzielę w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP ws. pomocy migrantom, zbiórka do puszek na pomoc przyjmującym migrantów na granicach naszego kraju.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w środę – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci,   

                modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

           - w czwartek – bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości,

               patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

           – w sobotę – św. Rafał Kalinowski, prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary Inwestycyjne. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Ragan Emil, Lenczowski Piotr, Orkisz Bogusława, Jasiński Robert, Dziepak Agata.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Kramarz Zdzisław, Misiak Dawid, Świąder Sebastian, Zieliński Jerzy.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela. Za tydzień Gość niedzielny z Filmem dokumentalnym.

 

 1. Za śp. Bronisława Lacha będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

 

 1. W sobotę 20 listopada w Dębicy w parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 19.00 rozpocznie się 36 Światowy Dzień Młodzieży – 16 Synaj w Okręgach. Hasłem spotkania będą słowa: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. Zachęcamy młodzież naszej parafii oraz wszystkich, którzy czują się młodo do udziału w tym spotkaniu.

 

 1. Ośrodek Diagnostyczny Fundacji SOS Życie z Mielca, zaprasza kobiety w dniu 17  listopada w godz. 9-17  (RYNEK) na bezpłatne badania mammograficzne. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

 

 1. IV rata podatku będzie zbierana w dniach 15 listopada (tj. poniedziałek) od godz. 8 - 14

            u Sołtysa Woli Żyrakowskiej.

 

 

Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żyrakowskiej realizuje projekt na wydanie II części publikacji ze wspomnieniami mieszkańców. W związku z powyższym jeśli ktoś posiada jakieś pamiątkowe zdjęcia, które chciałby udostępnić, aby można było je umieścić w publikacji, bądź chciałby opowiedzieć swoje wspomnienia proszony jest o kontakt z sołtysem wsi Wola Żyrakowska. 


32 Niedziela Zwykła

 1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. Miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.

 

 1. Dziś pierwsza niedziela listopada. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Do 13 listopada będzie miał miejsce Różaniec połączony z wypominkami pół godziny przed Mszami Świętymi. Istnieje również możliwość zyskiwania Odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

 1. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 1. W sobotę z racji 13-tego po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W przyszła niedzielę Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej też racji w przyszłą niedzielę będzie można nabyć „Chlebek Miłosierdzia” z którego dochód przeznaczony jest na pomoc biednym. Ofiara wynosi 5 złotych.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła;

– w czwartek – św. Marcin z Tours, biskup, żołnierz rzymski;

– w piątek – św. Jozafat, biskup i męczennik;

– w sobotę – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: Bielawa Mariusz i Barbara, Bury Zuzanna, Węgrzyn Bogusława, Dziurdzik Zuzanna. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Gawle Andrzej, Cichowski Franciszek, Giełbaga Krystyna, Bielatowicz Jerzy, Ćwik Jan.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Marosz Jadwiga, Lenczowska Renata, Kamiński Marian, Zielińska Danuta.

 

 1. Bardzo serdecznie pragnę podziękować za wygrabienie i wywiezienie liści następującym osobom: Koza Zofia, Serafin Magdalena, Mierzwa Zofia, Mądro Janina, Koziara Zofia, Dziepak Agata, Jasińska Elżbieta, Gawlik Beata, Szuba Katarzyna, Patla Edmund, Moskal Robert, Lenczowski Piotr, Wiercioch Piotr, Wiercioch Kacper i Bonarek Aleksander. Bóg zapłać!

 

 1. Serdecznie dziękuję druhom i wszystkim którzy wzięli udział we wczorajszych „Zaduszkach Strażackich” by uczcić pamięć tych druhów, którzy od nas odeszli. Bóg zapłać.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela.

 

 1. Za śp. Cecylii Dul będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

 

 1. Dziś w nocy zmarł śp. Bronisław Lach. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu ……. Pogrzeb planowany jest na wtorek.

  


31 Niedziela Zwykła

 1. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze Święte w tym dniu o godz. 8.00, 10.30 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 14.00 z Kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz, podczas której będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, zmarłych parafian, zmarłych z naszych rodzin wypominając w wypominkach oraz błogosławić groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu. Nie będzie Mszy św.
  o godz. 16.00.

 

 1. We Wszystkich Świętych przez cały dzień przy wejściu na Cmentarz przedstawiciele Parafii i Seminarium zbierać będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dziś w imieniu Ks. Rektora i całej Wspólnoty Seminaryjnej serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel.

 

 1. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary.

 

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych. Ze względu na pandemię na prośbę Biskupów i wiernych Penitencjaria Apostolska potwierdza i rozszerza na cały listopad 2021 r. wszystkie dobrodziejstwa duchowe, już udzielone 22 października 2020 roku.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • w czwartek po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali
  i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej;
 • w piątek po Mszach św. – nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa;
 • w sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. W sobotę także „Zaduszki Strażackie” o godz. 17.00. W programie Różaniec połączony
  z wypominkami i Msza św. za wszystkich zmarłych Strażaków z Powiatu Dębickiego. Nabożeństwo to uświetni Orkiestra Dęta z Jodłowej. Serdecznie zapraszam nie tylko Strażaków, ale i rodziny Strażaków na wspólną modlitwę.

  

 1. Można jeszcze składać na wspominki listopadowe i roczne w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Modlić się będziemy w miesiącu listopadzie od 2 do 13 – pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem a przez cały rok w niedziele 20 minut przed Mszą św.
  o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1.  Spowiedź przed I-szym piątkiem codziennie pół godziny przed nabożeństwami

  

 1. Przyszła niedziela to I-sza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek – św. Karol Boromeusz, biskup, gorliwy duszpasterz.

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: Grdeń Zbigniew i Dorota, Szymona Łukasz i Grażyna, Labak Alina i Zbigniew, NN, Lipa Jacek i Agata, Żmuda Andrzej i Bogusława, Zieliński Tadeusz i Józefa. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Dul Mariusz, Grych Mariusz, Grych Bogdan, Węgrzyn Zygmunt.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Ragan Emil, Lenczowski Piotr, Orkisz Bogusława, Jasiński Robert, Dziepak Agata.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Nowy numer Rycerza Niepokalanej oraz Niedziela z ubiegłej niedzieli i obecnej. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo z przedsionka gazetkę „Dobre Nowiny”

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do pana śp. Cecylia Dul. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Pogrzeb śp. Cecylii dziś o godz. 13.00

 

 1. Katechizacja przedmałżeńska „Czy możemy iść razem?” będzie przeprowadzona
  w drugi weekend listopada czyli w dniach 12,13,14 listopada: piątek od godz. 18.00 do 20.00; sobota od godz. 8.00 do 12.00; przerwa (obiad we własnym zakresie) i od 15.00 do 20.00; niedziela od godz. 8.00 do 13.00.

W spotkaniach, które odbywać się będą  w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy mogą wziąć udział tylko narzeczeni (pary) zamierzający zawrzeć małżeństwo w najbliższym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego – tel. 14 6812401. Ilość uczestników ograniczona ze względu na sytuację epidemiczną. W przerwach między zajęciami zapewniamy kawę i herbatę z dodatkiem.


30 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą
  i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Składka dzisiejsza na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

 

 1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

 

 1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii
  i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i listopadowe Będziemy się modlić w miesiącu listopadzie od 2 do 13 – pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem a przez cały rok w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. We Wszystkich Świętych w naszym Kościele Msze Święte o godz. 8.00, 10.30 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 14.00 z Kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz, podczas której będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, zmarłych parafian, zmarłych
  z naszych rodzin wypominając ich w wypominkach oraz błogosławiąc groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. We Wszystkich Świętych przez cały dzień przy wejściu na Cmentarz przedstawiciele Parafii
  zbierać będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dziś w imieniu Ks. Rektora
  i całej Wspólnoty Seminaryjnej serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel.

 

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: Ziobro Maria, Wiktor Urszula, Siwiak Józefa, Pluta Irena, Stanisław i Renata Prucnal, Kobylarz Krystyna, Książek Maria, Grzyb Sławomir i Barbara, Matejek Kazimierz i Bronisława, Drozd Waldemar i Dorota, Lichoń Stanisław i Irena, Kania Jan i Katarzyna, Konefał Tomasz i Magdalena, Pasiński Roman i Helena, Wodzień Albert i Stanisława, Wójcik Waldemar i Danuta, Nowak Emil i Janina, Bieniasz Maria, Erazmus Krzysztof i Bernadeta, Wójcik Józef i Anna. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Muciek Andrzej, Mróz Stanisław, Mróz Andrzej, Pasieka Grzegorz, Pasieka Adam.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny wtorek bardzo prosimy następujące rodziny: Gawle Andrzej, Cichowski Franciszek, Giełbaga Krystyna, Bielatowicz Jerzy, Ćwik Jan.

  

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w czwartek – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę
               w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela.

 

 1. Spowiedź przed Wszystkimi świętymi codziennie przed nabożeństwami a w piątek i w sobotę od godz. 16.00.

 

 1. Katechizacja przedmałżeńska „Czy możemy iść razem?” będzie przeprowadzona
  w drugi weekend listopada czyli w dniach 12,13,14 listopada: piątek od godz. 18.00 do 20.00; sobota od godz. 8.00 do 12.00; przerwa (obiad we własnym zakresie) i od 15.00 do 20.00; niedziela od godz. 8.00 do 13.00.

           W spotkaniach, które odbywać się będą  w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy mogą wziąć udział tylko narzeczeni (pary) 

           zamierzający zawrzeć małżeństwo w najbliższym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego

          – tel. 14 6812401. Ilość uczestników ograniczona ze względu na sytuację epidemiczną. W przerwach między zajęciami

           zapewniamy kawę i herbatę z dodatkiem.

 

 1. W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 Policja przypomina, iż w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje bezwzględne zakrywanie ust i nosa. W razie nie stosowania się do powyższych rozporządzeń grozi mandat karny.

29 Niedziela Zwykła

 1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie na Mszę św. i nabożeństwo Różańcowe
  o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca
  w rodzinach.

 

 1. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Tradycyjnie można już składać na Wypominki listopadowe i roczne. Będziemy się modlić w miesiącu listopadzie od 2 do 13 – pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem a przez cały rok w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1. Dzisiaj Dziewczęca Służba Maryjna rozprowadza za dobrowolną ofiarę własnoręcznie wykonane dziesiątki Różańca.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

  

 1. W środę wspominamy – św. Jana Kantego, prezbitera, profesora Akademii Krakowskiej, patrona profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

  

 1. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski.

 

 1. W przyszłą niedzielę Światowy dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

  

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: …………….Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Rokita Rafał, Kurdziołek Józefa, Muciek Bernard, Dul Roman.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Dul Mariusz, Grych Mariusz, Grych Bogdan, Węgrzyn Zygmunt, Podolski Paweł.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela.

  

 1. W Domu rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu odbędą się rekolekcje  dla osób uzależnionych, wychodzących z uzależnienia oraz ich rodzin. Rekolekcje są przeznaczone dla osób doświadczających trudu uzależnienia alkoholowego oraz od innych używek i zachowań. Podczas rekolekcji będzie możliwość spotkania z terapeutą - specjalistą od uzależnień oraz osobami, które już przeszły drogę wyjścia z nałogu. Termin rekolekcji: 12-14 listopada 2021 r. Szczegóły na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu domu rekolekcyjnego.

  

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje rekolekcje dla młodych mężczyzn od 16 roku życia, których celem jest pomoc w rozeznaniu drogi i sensu życia w świetle biblijnej postaci TYMOTEUSZA. Odbędą się one w diecezjalnym Centrum Formacyjno -Rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem w dniach 5-7 listopada br. Ich temat to: UWAŻAJ NA SIEBIE I NA NAUKĘ… (1Tm 4,16). Informacje na stronie WSD w Tarnowie.

  

 1. XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca, będzie miało miejsce w Zabawie w sanktuarium pw. bł. Karoliny w dniu 23 października, t.j. w najbliższą sobotę w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny. Wspólny wyjazd będzie miał miejsce w sobotę o godz. 8.30 z pod Kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni proszeni są o zgłoszenie chęci wyjazdu w kancelarii parafialnej do Środy włącznie. Powrót do Żyrakowa około 15.30.

 

 1. Szkolenie chemizacyjne uzupełniające odbędzie się w szkole Podstawowej w Wiewiórce w dniu 29 października 2021 r. o godz. 8.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Piotr Woźniczko. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ……….. Za śp. Piotra będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

28 Niedziela Zwykła

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

 

 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

 1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie na Mszę św. i nabożeństwo Różańcowe
  o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca
  w rodzinach.

 

 1. W środę po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej z racji 13 dnia miesiąca.

 

 1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. i nabożeństwie Różańcowym półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W szczególny sposób zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. Materiały na Adorację październikową będą wysłane na e-mail a ci którzy nie posiadają poczty elektronicznej proszeni są o odebranie ich z zakrystii.

 

 1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dziewczęca Służba Maryjna będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarę własnoręcznie wykonane dziesiątki Różańca.

 

 1. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Trzeba, więc uporządkować groby
  i ich otoczenie. Bardzo proszę, aby przy porządkowaniu cmentarza odnosić wszystkie nieczystości do kontenera na śmieci. Pośród tych starań nie zapomnijmy także, że jedynie skuteczną i potrzebną dla zmarłych pomocą jest Msza św., modlitwa, Komunia Św., zyskiwanie odpustów. Tradycyjnie można już składać na Wypominki. W Kościele na stoliku
  za ławkami można pobrać przygotowane kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy dusze zmarłych, za którymi będziemy się modlić w miesiącu listopadzie od 2 do 13 – pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem a przez cały rok w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w środę – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

           - w piątek – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

           – w sobotę – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła

                z pobożności i czynów miłosierdzia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary Inwestycyjne. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Lipa Piotr, Lipa Lucyna, Przybyłowicz Krzysztof, Rokita Ryszard, Rokita Michał.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Muciek Andrzej, Mróz Stanisław, Mróz Andrzej, Pasieka Adam, Pasieka Grzegorz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela. Można również nabywać kalendarze.

  

 1. W dniach 23 i 24 październik organizowana jest pielgrzymka do Lichenia i Warszawy. Koszt około 135 zł od osoby w tym przejazd, nocleg z wyżywieniem, ubezpieczenie
  i przewodnik. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia u sołtysa Woli Żyrakowskiej.

  

 1. W niedzielę 17 października o godz. 13:00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka
  w wyniku: poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób. Bezpośrednio po tej Mszy, na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej, odbędzie się poświęcenie pomnika ,,Dzieci Utraconych' a następnie uroczysty pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych
  w szpitalu, których rodzice zrezygnowali z prawa do pogrzebu we własnym zakresie. Pochówkowi będzie przewodniczył Kapłan. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Komunikat Policji ……

27 Niedziela Zwykła

 1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania.
  O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

 

       2. Od jutra nabożeństwa popołudniowe o godz. 17.00.

 

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

 

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o godz. 17.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. nabożeństwo Różańcowe.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przy Kościele na Fundusz stypendialny młodzieży z ubogich rodzin. Zaś z racji II niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

        – w poniedziałek – św. Franciszek z Asyżu, diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

        – we wtorek – św. Faustyna Kowalska, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka

        – w czwartek – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Trojan Anna, Kutrzuba Halina, Sak Kazimiera, Kuta Tadeusz i Krystyna, Adam i Agata Pasieka. Bóg zapłać!

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Rutyna Andrzej, Kędra Władysława, Mierzwa Wojciech, Mierzwa Marcin, Pryga Waldemar.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Rokita Rafał, Kurdziołek Józefa, Muciek Bernard, Dul Roman, Wójcik Ryszard.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Rycerza Niepokalanej oraz Niedziela z ubiegłego tygodnia i obecnego. Poczta dopiero dostarczyła numer z ubiegłej niedzieli. Można nabywać kalendarze rolnicze książkowe oraz ścienne z wieńcami żniwnymi.

26 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

 1. W diecezji dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

 

 1. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

 

 1. W środę na godz. 18.00 zapraszam rodziców i dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej na spotkanie inaugurujące przygotowanie do I-szej Komunii świętej.

 

 1. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. Decyzja sekretariatu Synodu została zmieniona struktura spotkania. Najpierw pół godzinna Adoracja w Kościele a następnie spotkanie w salce. Ci, którzy nie mają e-maila proszeni są o odebranie pomocy do Adoracji.

 

       6.  W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. W tym miesiącu                         będziemy spotykać się po wieczornej Eucharystii na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe w piątek i sobotę                 będzie jeszcze o godz. 18.00 a od przyszłego poniedziałku godzinę wcześnie t.j. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.30.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej porannej Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaś od godz. 8.00 odwiedziny duszpasterskie chorych.

 

 1. Przyszła niedziela to I-sza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Spowiedź przed I-szym piątkiem codziennie pół godziny przed nabożeństwami. Zaś w środę dla szkoły podstawowej od godz. 17.00. W piątek dla pozostałych również od godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

          – w poniedziałek – św. Wincenty a Paulo, prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

          – we wtorek – św. Wacław, męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

          – w środę – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

          – w czwartek – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

          – w piątek - św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

          – w sobotę – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Byś Jan i Celina, Dziurgot Władysław i Renata, Foltak Tomasz i Ewa, Gawlik Zbigniew i Barbara, Gębala Józef i Stanisława, Giełbaga Krystyna, Grzyb Sławomir i Barbara, Guzik Bogdan i Lucyna, Krajewski Jan i Anna, Kuzara Józef i Elżbieta, Lis Bogdan i Jolanta, Marciniec Janina, Mróz Michał i Halina, Patla Edmund i Marcela, Stachnik Leszek i Cecylia, Szymaszek Jan, Świerk Mateusz i Aneta, Wiercioch Piotr i Agata, Wodzień Albert i Stanisława, Wójcik Waldemar i Danuta, Poproch Dorota i Czesław.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Zioła Stanisław, Zioła Mateusz, Duma Tomasz, Lis Halina, Gajos Danuta.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Lipa Piotr, Lipa Lucyna, Przybyłowicz Krzysztof, Rokita Ryszard, Rokita Michał.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Można nabywać kalendarze rolnicze książkowe oraz ścienne z wieńcami żniwnymi. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo gazetkę „Dobre Nowiny”

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bolesław Koziara. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ……… Za śp. Bolesława będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu a za śp. Władysławy Burek będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.