OGŁOSZENIA

25 niedziela zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.

 

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 27 września, w Kościele będziemy obchodzić 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy oraz Światowy Dzień Turystyki.

 

 1. W związku z prośbą Papieża Franciszka o pomoc dla Grobu Pańskiego w Jerozolimie ofiary, które były zwyczajowo składane podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek, będą zbierane w przyszłą niedzielę do puszek przy Kościele.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • W poniedziałek – św. Mateusz Apostoł i Ewangelista, Pan Jezus dokonał w nim cudu nawrócenia, stał się Chrystusowym uczniem i autorem jednej z Ewangelii.
 • W środę – św. ojciec Pio, prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: …………………. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za sprzątanie Kościoła: Zaucha Wiesław, Moskal Robert, Gawlik Beata, Puzon Wacław, Tylec Eugeniusz. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Zawojowski Adam, Zawojowski Dariusz, Zawojowski Jakub, Drąg Sławomir, Feląg Stanisław.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny i Niedziela.

 

 1. Można nabywać kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne z wieńcami.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Bronisław Zima. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ………………….. Za śp. Bronisława będzie odprawionych 9 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

 


23 Niedziela Zwykła

 1. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. We wtorek po Mszy św. Porannej poświęcenie ziarna siewnego.

 

 1. W środę spotkanie KSM-u o godz. 19.00

 

 1. Wczoraj – Dróżkami Różańcowymi – rozpoczął się Wielki Odpust w Sanktuarium w Zawadzie – w 100-lecie koronacji Obrazu Matki Bożej.

 

 1. W piątek zapraszamy młodzież do Zawady na godz. 18.00 na Mszę św. i czuwanie modlitewne pod przewodnictwem Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego.

 

 1. Co roku udawaliśmy się w pielgrzymce zorganizowanej do Zawady. Po konsultacjach, uwzględniając postępujący przyrost zakażeń CIVID-19 w powiecie podjęliśmy decyzję iż w tym roku wyjątkowo do Zawady, udajemy się indywidualnie. Proponuję, aby jako parafia tak jak co roku wybrać się 12 września na sumę o godz. 11.00 /to tradycyjnie dzień LSO i DSM-u/ lub na godz. 15.00 na Jubileuszowe Dróżki Różańcowe pod przewodnictwem Ks. Bpa Ordynariusza.

 

 1. Osoby udające się do Zawady prosimy o przystępowanie do sakramentu pokuty w własnej parafii.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza na DUCHOWE PIELGRZYMOWANIE DO TRONU MATKI, czyli czuwanie modlitewne w naszym kościele w wigilię Uroczystości Jubileuszowych w Zawadzie. Odbędzie się ono 12 września 2020 (sobota) o godz. 20.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej: młodzież, dorosłych, starszych.

 

 1. W niedzielę 13 września nie będzie Mszy o godz. 10.30 w związku z głównymi uroczystościami 100-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej w Zawadzie. Zachęcamy do udziału w jubileuszu koronacji w sanktuarium w Zawadzie. Centralna Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza będzie o godz. 11.00. Nie lękajmy się epidemii zachowując dystans i stosując maseczki.

 

 1. Pomimo pewnych ograniczeń epidemicznych, uczyńmy wszystko, co dla nas możliwe, aby uczestniczyć w tej niezwykłej Uroczystości, dziękując Maryi za Jej nieustanną pomoc i opiekę nad nami. Rodziców prosimy, aby także dzieciom i młodzieży dopomogli spotkać się z Maryją w tym Sanktuarium.

 

 1. Szczegółowy program uroczystości podany jest na plakatach i stronach internetowych parafii.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę. Jak zauważyliście postępują prace przy schodach od strony zakrystii, kaplicy i wejściowej. Będzie jeszcze wykonany podjazd stały związany z architekturą budynku.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Konefał Tomasz i Magdalena, Ślęzak Ryszard i Lucyna, Polniaszek Maria. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za sprzątanie Kościoła: Pięk Stanisław, Gąsior Czesław, Rusin Zbigniew, Kobylarz Józef, Koziara Anna. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Zaucha Wiesław, Moskal Robert, Gawlik Beata, Puzon Wacław, Tylec Eugeniusz.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, mały Gość Niedzielny dla dzieci i Niedziela.

 

 1. Można nabywać kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne z wieńcami.

 

 1. Ogłoszenie społeczne: Sołtys Wsi Żyraków informuje, że zbliża się termin trzeciej raty podatku, która płatna jest do 15 września. Wpłaty przyjmowane będą w domu u Sołtysa – od 8-11 września od godz. 15.30; 12 września cały dzień:; od 14-15 września od godz. 15.30. osoby będą przyjmowane pojedynczo. Kontakt tel. 514-562-578

26 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom
  i uchodźcom. W tym roku jest to już 106. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma on nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru.

 

 1. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki. Pierwsze obchody tego dnia odbyły się w 1980 roku pod hasłem „Wkład turystyki dla zachowania dziedzictwa kulturowego, pokoju i wzajemnego zrozumienia”. W tym duchu warto promować podróże do miejsc świętych. Ruch pielgrzymkowy istnieje w Kościele od wieków.

 

 1. W związku z prośbą Papieża Franciszka o pomoc dla Grobu Pańskiego w Jerozolimie ofiary, które były zwyczajowo składane podczas Adoracji Krzyża w Wielki Piątek,
  są zbierane dzisiaj do puszek przy Kościele.

 

 1. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej.
  Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali
  w tym tygodniu o godz. 18.00 a od przyszłego o godz. 17.00. W niedziele nabożeństwo Różańcowe o godz. 15.30.
  Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

 

 1. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W osobistych modlitwach pamiętajmy o wielkiej rzeszy sióstr zakonnych, które całkowicie poświęciły się nie tylko głoszeniu Chrystusowej Ewangelii w różnych zakątkach świata, ale zajmują się także krzewieniem kultury, wychowują młode pokolenia i w pokorze służą pomocą najsłabszym, bezbronnym i zagubionym.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 będziemy prosili o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy
  w Kościele. W pierwszy piątek Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 18.00.
  W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Zaś od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych.

 

 1. Przyszła niedziela to I-sza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Spowiedź przed I-szym piątkiem:

*  w środę dla klas III-VI

* w czwartek dla klas VII, VIII

* w piątek dla młodzieży szkół średnich. Od godz. 16.30.

 

 1. Spotkania formacyjne:

* w czwartek – zapraszamy Klasę VII wraz z rodzicami na godz. 18.00

* w piątek  - zapraszamy klasę VIII wraz z rodzicami na godz. 18.00 w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • W poniedziałek – św. Wacław, książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina; jest patronem Czech.
 • We wtorek – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał, najwięksi wśród aniołów z powodu szczególnych zadań, jakie Pan Bóg im powierza.
 • W środę – św. Hieronim, prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
 • W czwartek - św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
 • W piątek – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Buczyński Jan i Cecylia, Byś Jan i Celina, Ciemiorek Jerzy i Bogusława, Dąbrowska Teresa, Dziurgot Jerzy i Maria, Franczak Zygmunt i Zofia, Grzyb Andrzej i Lucyna, Grzyb Sławomir i Barbara, Kaczor Roman i Bożena, Kania Jan i Katarzyna, Kądziołka Franciszek i Maria, Klabacha Tadeusz i Danuta, Klisiewicz Jacek i Maria, Kujawski Zbigniew i Jolanta, Kuzara Józef i Elżbieta, Lipiór Zbigniew i Wiesława, Mierzwa Jan i Małgorzata, Mierzwa Wojciech i Władysława, Miśkiewicz Władysław i Anna, Mróz Michał i Halina, Muciek Andrzej i Halina, Pasieka Adam i Agata, Pluta Irena, Rokita Jerzy i Karolina, Siwiak Józefa, Wiercioch Grzegorz i Jolanta, Wiercioch Piotr i Agata, Wodzień Albert i Stanisława, Wodzień Andrzej i Małgorzata, Wodzień Robert i Lucyna, Wójcik Marek i Helena, Wójcik Waldemar i Danuta, Ziobro Maria. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za sprzątanie Kościoła: Drąg Janusz, Drąg Kazimierz, Kruch Kamil, Ruciak Szymon, Wielgos Marcin. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Nowak Emil, Kuzara Józef, Chwiej Stanisław, Kaczor Franciszek, Kaczor Marcin.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny i Niedziela, Nowy numer Rycerza Niepokalanej. Wychodząc z kościoła można zabrać bezpłatnie Nowy numer Dobrych Nowin.

 

 1. Można nabywać kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne z wieńcami.

 

 1. Dziś (27 września - niedziela) obchodzimy Międzynarodowy Dzień osób Głuchych. Kościół nie zapomina także o osobach mających problemy ze słuchem. W związku z tym informujemy, że w naszej diecezji działa specjalistyczne duszpasterstwo dla niesłyszących
  i słabosłyszących. Specjalne nabożeństwa odbywają się w Okręgu dębickim:
  Msze św. w II-gą i IV-tą niedzielę miesiąca o godz. 14:00, w Dębicy - dolny kościół Miłosierdzia Bożego, ul. Mickiewicza 2.

 

 1. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży poszukuje osób muzycznych, pragnących śpiewać i grać na chwałę Pana Boga i pożytek ludzi! Zapraszamy na spotkanie w poniedziałek (28.09) o godz. 18.30 w naszym kościele. Jeśli ktoś nie może wtedy przybyć lub ma pytanie prosimy o kontakt z Kierownictwem KSM lub księdzem. 
 2. Trwa rekrutacja na kurs języka angielskiego. Szczegóły w gablocie.

22 Niedziela Zwykła

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

 

 1. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

 

 1. Jutro t.j. w poniedziałek zapraszam dzieci, młodzież i rodziców na godz. 16.30 – na Mszę św. z okazji rozpoczęcia Nowego Roku szkolnego i katechetycznego. Będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi. Bardzo proszę o zachowanie zasad sanitarnych. W Kościele obowiązują Maseczki.

 

 1. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. W pierwszy czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy dziękowali za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy też prosili o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej.

  

 1. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. wotywna o godz. 6.30 i 18.00. podczas, której będziemy wynagradzali Jezusowi zniewagi jakich doznaje od ludzi.

  

 1. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej porannej Różaniec wynagradzający a od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Gdyby ktoś chciał, aby kapłan odwiedził z sakramentami a jeszcze nie potwierdził w lipcu to bardzo proszę to uczynić do środy włącznie.

 

 1. Spowiedź przed I-szym piątkiem codziennie przed nabożeństwami a w czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

 1. Przyszła niedziela to I-sza niedziela września. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

  

 1. W tym tygodniu patronujE nam:
 • W środę – św. Grzegorz Wielki, papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.

  

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Wodzień Andrzej i Małgorzata, Rzeczycki Karol i Barbara, Lada Wiesław.

  

 1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Smoła Marian, Baran Ireneusz, Koziara Tomasz, Kędzior Władysław, Orkisz Roman. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Mazur Witold, Socha Piotr, Bątor Zbigniew, Dul Józef, Wójcik Jerzy.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny i Niedziela.

  

 1. Spotkanie DSM-u w środę o godz. 17.00 zaś po Mszy św. wieczornej spotkanie Ministrantów i Lektorów

 

 1. Można nabywać w zakrystii kalendarze rolnicze w cenie 23 złote oraz kalendarze ścienne z wieńcami w cenie 6 złotych.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Stanisław Kurczyk. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …… Pogrzeb śp. Stanisława Kurczyka jutro o godz. 14.00.

 


21 Niedziela Zwykła

 1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

 

 1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

 

 1. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

 

 1. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

 

 1. W piątek od godz. 16.30 spowiedź święta przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

 

 1. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.
  Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny
  w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • W czwartek – św. Monika, matka św. Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
 • W piątek – św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Bielawa Mariusz i Barbara, Ciurkot Czesław
  i Agata, Czaja Stanisław, Duma Tomasz, Agnieszka i Kazimiera, Grych Marek i Bogusława, Kalita Marek i Ewa, Kopala Adam i Zuzanna, Kujawski Zbigniew i Jolanta, Lichoń Stanisław i Irena, Lipa Piotr, Mierzwa Jan i Małgorzata, Rokita Robert i Małgorzata, Sak Adam
  i Krystyna, Świerk Marian i Stanisława, Świerk Mateusz i Aneta, Wiercioch Piotr i Agata, Zaucha Bolesław, Zaucha Ewaryst i Zofia, Zieliński Tadeusz i Józefa, Ziobro Maria.

 

 1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Pluta Bogdan, Lipiór Zbigniew, Pałucki Krzysztof, Gąsior Franciszek, Sak Bogdan. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Pięk Stanisław, Gąsior Czesław, Rusin Zbigniew, Kobylarz Józef, Koziara Anna.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny i Niedziela.

20 Niedziela Zwykła

 1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

 

 1. W dniu dzisiejszym modlimy się w szczególny sposób za naród Libański oraz wspieramy ofiarą pieniężną do puszek.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:
 • W poniedziałek – św. Jacek Odrowąż, prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
 • W czwartek – św. Bernard, opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
 • W piątek – św. Pius X, papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

  

 1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Jachimiec Stanisław, Jachimiec Marcin, Drozd Zbigniew, Skop Dominik, Skop Józef. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Baran Ireneusz, Smoła Marian, Koziara Tomasz, Kędzior Władysław, Orkisz Roman.

 

 

5 . Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny i Niedziela.


19 niedziela zwykła

 1. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.

 

 1. W sobotę 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku.
  W samą uroczystość Msze Święte w naszym kościele będą tak jak w niedzielę.

 

 1. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona, jako święto Matki Bożej Zielnej.
  Na sobotnią liturgię do kościoła przynosimy wieńce, bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Sumy o godz. 10.30.

 

 1. Składka ze Święta Wniebowzięcia N.M.P. będzie przeznaczona na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. W sobotę gościć będziemy Animatora Rycerstwa Niepokalanej na Polskę,
  br. Maksymiliana – Leszka Jaworskiego. Na ten dzień przywiezie do nas relikwie
  św. Maksymiliana i wygłosi słowo.

 

 1. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • W poniedziałek – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik.
 • We wtorek – św. Klara, dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
 • W piątek – św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.

  

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.
 2.  Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Trojan Stanisław, Osak Kazimierz, Bieniasz Krzysztof, Kędzior Michał, Obara Marcin. Do sprzątania w najbliższy piątek po Mszy
  św. wieczornej i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Pluta Bogdan, Lipiór Zbigniew, Pałucki Krzysztof, Gąsior Franciszek, Sak Bogdan.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny i Niedziela.

 

 


18 Niedziela Zwykła

 

 1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

 

 1. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

,

 1. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

 

 1. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

 

 1. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania.

           W pierwszy piątek zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 1. Spowiedź przed I-szym piątkiem w środę dla szkoły Podstawowej, w czwartek dla szkól średnich a w piątek pozostałych od godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu patronujE nam:
 • W sobotę – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę. W najbliższym czasie rozpoczniemy prace przy schodach.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Bieniasz Maria, Czaja Stanisław, Erazmus Krzysztof i Bernadetta, Gawlik Zbigniew i Barbara, Gnyla Eugeniusz i Maria, Grych Marek i Bogusława, Kopala Adam i Zuzanna, Lipa Jacek i Agata, Lipa Piotr, Lipa Zbigniew i Barbara, Pytko Teodor i Maria, Świtaj Barbara, Wójcik Jozef i Anna, Wójtowicz Piotr i Kinga, Zaucha Ewaryst i Zofia.

 2. Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Sak Adam, Szalwa Arkadiusz, Koziara Mirosław, Lipa Zbigniew, Lipa Krzysztof. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Jachimiec Stanisław, Jachimiec Marcin, Drozd Zbigniew, Skop Józef, Skop Dominik.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. Za śp. Władysławę Jasińską będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu, zaś za śp. Marię Drobot będzie odprawionych 8 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

 

 1. Decyzją ks. Bpa z końcem sierpnia w naszej parafii nastąpi zmiana na stanowisku wikariusza. Ks. Robert od 1 września będzie pracował w parafii Przeczyca zaś na jego miejsce przychodzi Ks. Jakub Kulpa.

  

 1. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach o stosownym ubiorze nawet w największe upały. Stąd niedopuszczalne jest by przychodzić do Kościoła z odkrytymi ramionami czy plecami, w krótkich spodenkach czy klapkach. Skromność i stosowność
  w ubiorze zwłaszcza w Kościele jest świadectwem wiary i osobistej kultury.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy
  o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

 

 1. dzisiaj przeżywamy niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Również dzisiaj przeżywamy Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Prałata Kazimierza Bonarka oraz 35 rocznicę święceń Kapłańskich ks. Grzegorza Żyrkowskiego.

 

 1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 

 1. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

 1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży
  i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia
  w najbliższy czwartek w czasie Mszy św. na zakończenie roku o godz. 18.00. Na tę mszę św. zapraszam wszystkie dzieci, młodzież wraz z rodzicami. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie przed nabożeństwami.

 

 1. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

 

 1. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy I Komunię św. w dwóch grupach. Spowiedź dla I-szej grupy i rodziców w piątek o godz. 16.00 zaś Komunia św. w sobotę o godz. 13.00. Spowiedź dla grupy II-giej i rodziców w sobotę o godz. 8.00 zaś komunia św. w niedzielę
  o godz. 13.00.

 

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: ofiary złożyły następujące osoby………….. Bóg zapłać!
 1.  Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Siwiak Zofia, Rodzoń Dariusz, Parys Ryszard, Parys Damian, Parys Bartłomiej. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Koziara Maria, Koziara Zofia, Artwik  Sławomir, Zając Małgorzata, Haracz Damian.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, mały Gość niedzielny z niezbędnikiem wakacyjnym, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Józefa Zakulec. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu ….. Dobry Jezu a nasz Panie ……….. Za śp. Józefę będą odprawione 3 Msze św.
  od uczestników pogrzebu.

  


11 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa
  i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję
  za udział w procesji. Strażakom z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa, za poczty Sztandarowe
  i ubogacenie tej Uroczystości, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję niosącym baldachim, Służbie liturgicznej, panom Organiście i Kościelnemu,
  ks. Robertowi za śpiew ewangelii. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do większej chwały Bożej – Bóg zapłać!

 

 1. W poniedziałek przypada 8 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 

 1. W czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. i procesji odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia
  o godz. 6.30 i 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy
  o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post
  od potraw mięsnych.

 

 1. W sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Również w przyszła niedzielę na Sumie przeżywać będziemy Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Prałata Kazimierza Bonarka oraz
  35 rocznicę święceń Kapłańskich ks. Grzegorza Żyrkowskiego.

 

 1. W tym tygodniu patronujE nam:
 • W środę – św. Albert Chmielowski, zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

 

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne: Krupa Grzegorz i Katarzyna, Bieniasz Maria, Erazmus Krzysztof i Bernadetta, Ciurkot Władysława, Kawa Rafał i Barbara, Kędzior Agata, Mierzwa Józef i Stanisława, Szymaszek Kazimierz i Janina, Wójcik Józef i Anna, Zator Zenon
  i Danuta. Bóg zapłać!

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie
  i Tarnowie.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, mały Gość niedzielny z niezbędnikiem wakacyjnym, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 2. Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Kulas Krzysztof, Bugaj Kazimierz, Mróz Sebastian, Ciaciek Józef, Ciaciek Rafał, Cielec Jan, Słonina Andrzej.  Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Orkisz Marek, Sujdak Jan, Kopera Andrzej, Piękoś Monika, Knych Stanisław.

  

 1. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach o stosownym ubiorze nawet w największe upały. Stąd niedopuszczalne jest by przychodzić do Kościoła z odkrytymi ramionami czy plecami, w krótkich spodenkach czy klapkach. Skromność i stosowność
  w ubiorze zwłaszcza w Kościele jest świadectwem wiary i osobistej kultury.

  

 1. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary
  i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

           Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim

            Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie:  wt.diecezja.tarnow.pl 

 

 1. Ogłoszenie społeczne: Sołtys wsi Żyraków zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 19 czerwca 2020 r. tj. w piątek o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Żyrakowie. Tematem zebrania będzie: sprawozdanie z realizacji działań, głosowanie w sprawie sprzedaży gruntu: Firmie EDO, Firmie Tex-Pol, Bankowi Spółdzielczemu w Żyrakowie oraz sprawy różne. W przypadku braku frekwencji, zebranie odbędzie się w tym samym dniu, w tym samym lokalu o godz. 18.15.

           W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników proszę aby osoby uczestniczące w zebraniu, miały ze sobą maseczkę

          ochronną oraz dostosowały się do wdrożonego reżimu sanitarnego.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.