OGŁOSZENIA

4 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami!

 

 1. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Na początku każdej Mszy św. zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz. 8.00 i 17.00.

 

 1. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne składając ofiarę na tacę.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W sobotę po mszy św. porannej Różaniec wynagradzający a od godz. 8.00 odwiedziny duszpasterskie chorych.

 

 1. W piątek z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

 

 1. Spowiedź przed I-szym piątkiem: w środę dla szkoły Podstawowej, w czwartek dla młodzieży ze szkół średnich, w piątek dla pozostałych. W każdy z tych dni spowiedź od godz. 16.00.

 

 1. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę: błogosławieństwo chleba, wody i soli ku czci św Agaty.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

            Wtorek – św. Jan Bosko, założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych,

                                 wielki pedagog i apostoł młodzieży.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Szymona Łukasz i Grażyna, Świerk Mateusz i Aneta. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Skowron Mariusz, Strojek Jerzy, Drobot Marian, Świętoń Renata, Nowak Edward.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Lipa Janusz, Szczodrowicz Paweł, Dolczak Tadeusz, Dolczak Michał, Gruszka Andrzej.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Pragnę poinformować, iż za śp. Stanisława Ziobro będzie odprawionych 9 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

3 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele powszechnym obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego.

  

 1. Z okazji wczorajszego Dnia Babci i w dzisiaj Dnia Dziadka serdeczną pamięcią obejmijmy nasze drogie babcie i drogich dziadków, módlmy się za tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Bardzo wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i codzienna serdeczna pamięć.

  

 1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Domaga się jej od nas sam Jezus. W tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

  

 1. W środę, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Podobnie jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

  

 1. Jest jeszcze jedna okazja do spojrzenia poza siebie i własną wspólnotę wiary. W czwartek, 26 stycznia, w Kościele będziemy obchodzili Dzień Islamu. Dziś słowo „islam” często budzi niepokój, a nawet wywołuje wrogość. Mimo wszystkich trudnych doświadczeń, którymi naznaczona jest nasza współczesność, prośmy tego dnia o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie wzajemnie z miłością i zrozumieniem, przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.

  

 1. W tym tygodniu patronują nam:

             - We wtorek – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

             - We czwartek – święci: Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj

                                                ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

             - W sobotę – św. Tomasz z Akwinu, doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów

                                         w dziejach kultury europejskiej.

  

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Gawlik Zbigniew i Barbara, Niedzielski Krzysztof i Aneta, Mierzwa Józef i Stanisława, Wodzień Robert i Lucyna, Poproch Czesław i Dorota, Rzeczycki Marian i Halina, Pytko Teodor i Maria, Czarnik Andrzej i Lucyna, Rodzoń Dariusz i Urszula, Pyzik Marek i Anna, Wójcik Józef i Anna, Janora Jerzy, Pleban Marcin i Bernadetta, Bielawa Mariusz i Barbara, Lipa Jacek i Agata, Byś Jan i Celina, Wiercioch Grzegorz i Joanna, Gębala Stanisława, Bonarek Tomasz i Małgorzata, Szczędor Jan i Maria, Światowiec Wacław i Bogusława, Foltak Tomasz i Ewa, Feląg Stanisław, Grych Marek i Bogusława, Florka Teresa, Setera Zbigniew i Bernarda. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Zator Zenon, Pastuła Zdzisław, Skowron Tadeusz, Skowron Grzegorz.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Gąsior Jacek, Kuta Stanisław, Ślusarczyk Łukasz, Piechota Dariusz, Cetnarski Tomasz.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

  

 1. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

         Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić wpisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz  numer KRS.

       Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

  

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stefania Lach i śp. Stanisław Ziobro. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ……. Za śp. Stefanię będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu zaś pogrzeb śp. Stanisława będzie we wtorek o godz. 14.00.

 


2 Niedziela Zwykła

            

 1. W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć.

 

 1. We wtorek dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.
 2. W środę rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna Adoracja Najśw. Sakr.

 

 1. W sobotę będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

             – we wtorek – św. Antoni, opat

             – w czwartek – św. Józef Sebastian Pelczar, biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego,
                 wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;

             – w sobotę – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan
                 za czasów cesarza Dioklecjana.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły …………..…… Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Dolczak Grzegorz, Mazur Mateusz, Zator Łukasz, Kaczor Dariusz.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Skowron Mariusz, Strojek Jerzy, Drobot Marian, Świętoń Renata, Nowak Edward.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. W naszej parafii nadal trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

 

             Poniedziałek – 16. I   

                                    14.00 -  od P. Czaja Dominika  – Klisiewicz Jacek

              Wtorek  – 17. I   

                                    14.00 – od. P. Buczyński Jan  - P. Maźnicki Krzysztof 

                                    14.00 – od P. Wolski Dariusz – P. Kalita Marek

             Środa – 18.I

                                    14.00 – od. P. Książek Janina - P. Chwiej Waldemar

            Czwartek – 19. I        

                                    14.00 od P. Orkisz Bogusława, Kania Teresa, Jasiński Robert, Niwa Andrzej, Dziepak Agata, Marosz Janina,                                                                     Kamiński Marian, Lenczowska Renata, Marosz Jacek, Tabasz Rafał, Sztorc Krzysztof, Smagacz Damian, ……                                                     Kutrzuba Halina, Moskal Stefania, Zielińska Danuta, Kramarz Zdzisław, Misiak Dawid, Świąder Sebastian,                                                       Zieliński Jerzy, Golec Janina, Smoleń Piotr, Sak Łukasz, Morawczyński Jacek, Sikora Barbara, Sikora                                                                     Grzegorz – ew. nowe

 

                                    14.00 – P. Dziurgot Władysław – P. Sroka Stanisław

            Piątek – 20. I   

                                    14.00 - od P. Kobylarz Krystyna  - P. Stręk Władysław

 


Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 

 1. Zatrzymajmy się na moment przy chrzcielnicy w naszym kościele, aby podziękować za dar dziecięctwa Bożego, ale także zdać sobie sprawę z naszej odpowiedzialności za budowanie Kościoła na ziemi, za głoszenie innym Chrystusa i zachwycanie naszą wiarą. W to dzisiejsze święto zapytajmy samych siebie: czy moja wiara rzeczywiście godna jest zachwytu?

 

 1. Dziś składka inwestycyjna, którą przeznaczymy na ogrzewanie i ubezpieczenie Kościoła. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Dolczak Grzegorz, Mazur Mateusz, Zator Łukasz, Kaczor Dariusz.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Zator Zenon, Pastuła Zdzisław, Skowron Tadeusz, Wójcik Wojciech, Skowron Grzegorz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. W naszej parafii nadal trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy na nadchodzący tydzień jest następujący:

 

                  Poniedziałek – 9. I   

                                    14.00 –  od P. Tylec Eugeniusz – Szkoła

                 

                 Wtorek – 10. I  

                                    14.30 – od  P. Smoła Marian – P. Mróz Sebastian

                                    14.30 – od P. Bieniasz Maria – P. Pastuła Zdzisław

                 

                 Środa – 11. I            

                                   14.30 -  od  P. Szuba Katarzyna – P. Muciek Andrzej /+po Wojtaszek/

               

                 Czwartek – 12. I

                                   14.30 –  od P. Strojek Jerzy – P. Kolbusz Renata

                                   14.30 - od  P. Światowiec Wiesław  - P. Wójcik Marek

 

                 Piątek – 13. I           

                                   14.30 – od P. Wadas Edward -  Wiktor Jan- P. Świtaj Barbara

 

                Sobota – 14. I                                 

                                    8.00 – od P. Ćwik Jan – Mróz Andrzej -- Pasieka Adam-Woźniczko Bronisława

 

                                    8.00 -   od P. Marcisz Rafał – P. Duma Tomasz – następnie - od P. Lis Halina  – P. Dul Roman – oraz

                                                   Kędra Władysława                             

                 

               Poniedziałek – 16. I   

                                   14.00 -  od P. Czaja Dominika  – P. Klisiewicz Jacek

 

 

 1. Za śp. Stanisławę Chwiej zostanie odprawionych 12 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

NOWY ROK -2023

 

 1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Dziś stajemy obok Maryi, prosząc Trójjedynego Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie. Ale z wielowiekowych doświadczeń naszego narodu wynika, że Matka Boga i nasza Matka nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią i prośmy, aby zbawienie ofiarowane każdemu z nas przez Jej Syna nie zostało zmarnowane.

 

 1. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość Bożej Rodzicielki z inicjatywy papieża Świętego Pawła VI jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami, nasze dawne trudne doświadczenia przynaglają nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Jako powołani do głoszenia wobec świata Chrystusowej Ewangelii, nie szczędźmy czasu i serca na modlitwę w tej intencji przez wstawiennictwo Maryi – Jej niczego Bóg nie odmawia.

 

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Wszyscy potrzebujemy Bożej pomocy, Bożej łaski, skorzystajmy więc z tego daru Kościoła.

 

 1. U progu tego nowego kalendarzowego roku jeszcze bardziej otwórzmy się na miłość Bożą, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej i naszej ojczyzny, promieniować Bożym szczęściem, niezależnie od tego, co posiadamy i jaką drogą Pan Bóg nas prowadzi. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 dla nas wszystkich, dla naszych rodzin, dla naszej wspólnoty parafialnej i dla naszej ojczyzny będzie czasem prawdziwie błogosławionym!

 

 1. W liturgii Kościoła ciągle przeżywamy tajemnice okresu Narodzenia Pańskiego. W poniedziałek wspominamy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu. We wtorek, 3 stycznia, tradycyjnie wspominamy Najświętsze Imię Jezus.

 

 1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele także z naszej wspólnoty parafialnej; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie codziennie przed nabożeństwami.

 

 1. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.

 

 1. W piątek Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. W piątek z racji Uroczystości nie ma postu.

 

 1. Jednocześnie będzie to Misyjny Dzień Dzieci, a więc patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego dzieci. Zapraszamy na Sumę wszystkie dzieci naszej parafii a szczególnie kolędników Misyjnych w strojach kolędniczych. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne.

 

 1. W sobotę wyjątkowo nie będzie odwiedzin duszpasterskich chorych. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający.

 

 1. A w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, którą przeznaczymy na ogrzewanie
  i ubezpieczenie Kościoła. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu i ubieranie choinek dziękuję następującym rodzinom: Szulc Marcin, Bochenek Mirosław, Rymut Ryszard, Sak Tomasz, Sak Marcin, Florek Krzysztof, Pryga Franciszek, Wodzień Zuzanna, Muciek Andrzej, Bieniasz Maria, Erazmus Krzysztof.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Dziurgot Władysław, Dziurgot Tomasz, Dziurgot Maria, Dziurgot Andrzej, Dziurgot Eugeniusz..

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela i nowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tym tygodniu planujemy odwiedzić:

 

Poniedziałek – 2. I. 2023                

                                  14.00 – od. P. Szymaszek Kazimierz - P. Gołyś Krzysztof

Wtorek – 3. I  

                                   14.30 - od P. Grzyb Jacek - P. Pluta Piotr

                                   14.30 - od P. Moskal Tomasz – P. Rymarz Janusz

 

Środa – 4. I

                                    14.30 – od. P. P. Bonarek Leszek – P. Rodzoń Dariusz

Czwartek – 5. I   

                                  14.00 – od P. Ślęzak Ryszard – P. Lipiór Zbigniew

                                  14.00 - od P. Pluta Irena – Słota Paweł   

Piątek – 6. I   

                                 13.00 -  Dom Nauczyciela – Ośrodek Zdrowia

Sobota – 7. I 

                                    8.00 – od P. Furgał Dariusz, Żyrkowska Władysława, Korzeń Adam, Bieszczad Jacek, Stachnik Jarosław, Foks Dariusz, Łączak Kazimierz, Ferenc Jerzy, Żmuda Andrzej, Orkisz Ryszard, Jaje Dariusz, Rokita Konrad, Kizior Marcin, Niedbała Łukasz, Ceglarz Grzegorz, Guzik Bogdan, Kliś Roman, Rokita Robert, Rokita Marcin, Rutyna Eugeniusz, Zieliński Andrzej – Zieliński Tadeusz

                                   

                                  8.00 -  od P. Koziara Jadwiga, Ćwik Teresa, Zima Krzysztof, Zima Kamil, Drobot Maria, Gębala Józef, Trojan Łukasz, Kopala Roman, Wójcik Sylwester, Kopala Adam, Kopala Renata, Kopala Maria, Janora Ryszard, Janora Mirosław, Janora Jerzy, Pytko Teodor, Krupa Grzegorz, Gromala Sławomir, Ciarra Michał, Kurc Jacek, ..., Trojan Wiesław, Lipa Janusz, Mróz Piotr, Kalita Marcin, Drozd Waldemar, Skwira Krzysztof, Szacik Grzegorz, Poproch Janina

 

Niedziela – 8.I

                                    13.00 -  od P. Augustyn Adam – Sikora Adam

Poniedziałek – 9. I   

                                    14.00 –  od P. Tylec Eugeniusz – Szkoła

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Eugeniusz Ferenc z Dębicy i Stanisława Chwiej z naszej parafii. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ……. Za śp. Eugeniusza będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu. Zaś pogrzeb śp. Stanisławy we środę.

 


Św. Szczepana

 1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepan, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

 

 1. Mimo nuty smutku dzisiejszego święta, nadal radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w codziennej świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. W wielu polskich kościołach tradycyjnie śpiewamy je aż do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego, nazywanego świętem Matki Bożej Gromnicznej.

 

 1. Dziś drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, św. Szczepana. Msze Święte o godzinie 8.00
  i 10.30. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Składka przeznaczona jest na utrzymanie uniwersytetu papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa a po Mszy św. o godz. 10.30 rozesłanie kolędników Misyjnych. W imieniu Ks. Bpa Ordynariusza serdecznie dziękuję za ofiary, jakie złożycie w czasie kolędy misyjnej. Przeznaczone są na misje.

 

 1. W oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy kolejne święta. Jutro, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę, a w środę, 28 grudnia, Świętych Młodzianków Męczenników, w piątek, 30 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.

 

 1. W sobotę, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 16.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

  

 1. W Niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2023. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

  

 1. Przyszła niedziela to pierwsza Niedziela stycznia - adoracyjna. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary na rzecz Służby Kościelnej. Bóg zapłać!

  

 1. Niech radość z Narodzenia Pana Jezusa towarzyszy wam i waszym rodzinom dziś i w dniach odwiedzin duszpasterskich.

 


Boże Narodzenie

 1. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej z wielką radością śpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu Słowami tego hymnu uwielbiliśmy Boga wszechmogącego za dar narodzin Syna, który zstąpił z niedostępnej światłości i stał się jednym z nas. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne błogosławieństwa Bożego i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze polskie dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą, nieraz trudną codzienność. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej Tajemnicy Wcielenia Bożego. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad Dobrą Nowiną zwiastującą pokój i miłość.

 

 1. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą przede wszystkim z naszych serc.

 

 1. Dziś 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

 

 1. Jutro w drugi dzień świąt, święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Msze św. tradycyjnie o godz. 8.00 i 10.30. Na Sumie rozesłanie Kolędników Misyjnych. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Błogosławieństwo owsa – po każdej Mszy świętej. Składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Serdecznie dziękuję za przygotowanie Szopki oraz świąteczne przybranie Kościoła, dziękuję także za wszelką pomoc w ostatnim czasie. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym osobom: Matejek Irena, Zygmunt Stanisław i Janina, Gawlik Zbigniew i Barbara, Polniaszek Maria, Szacik Władysław i Zenon, Głowacki Ryszard i Maria, Wiercioch Grzegorz i Joanna, Mazur Witold i Wiesława, Socha Piotr i Monika, Bątor Stanisława, Lipa Lucyna, Lipa Zbigniew i Barbara, Orłowski Robert, Lipa Piotr, Koza Stanisław i Zofia, Andrzej Zieliński, NN. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Jedziniak Kamil, Brzostowski Jakub, Pałucki Krzysztof, Mazur Szczepan.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Dolczak Grzegorz, Sadowski Piotr, Zator Łukasz, Mazur Mateusz, Kaczor Dariusz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny i nowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

 1. Od wtorku w naszej parafii rozpoczną się odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. Pragniemy odwiedzić swoich Parafian, aby zanieść do ich domów Boże błogosławieństwo. Niech to będzie także okazja do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o wspólnych sprawach naszej wspólnoty. Domy wasze do tych odwiedzin niech będą przygotowane. Trzeba, aby stół był nakryty białym obrusem, na nim woda święcona, Krzyż, Pismo św., zeszyty do religii. Prosimy, aby w miarę możliwości wszyscy domownicy byli obecni na kolędzie, a gospodarze odwiedzanych rodzin towarzyszyli kapłanowi w drodze do sąsiadów. Będziemy ogromnie wdzięczni, jeśli ułatwicie nam dotarcie do wyznaczonych rodzin, a potem powrót na plebanię. Jeżeli ze względu na szczególne okoliczności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, proszę o zgłoszenie tego, tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.

 

 12. Plan Kolędy:

 

          wtorek – 27. XII

                              8.00 - od P. Słonina Andrzej  -  P. Gil Anna

           środa – 28. XII

                              8.00 - od P. Lipa Jacek - P. Dziadowiec Rafał                    

           Czwartek  – 29. XII   

                              8.00 – od. P. Kawa Rafał - Szerszeń Marek – P. Stachura Damian

           Piątek  – 30. XII 

                              8.00 - od. P. Niedzielski Stanisław do P. Łączak Zdzisław

           Sobota  – 31. XII 

                              8.00 - od. P. Gładowski Marian – P. Głowacki Ryszard

 

          Poniedziałek – 2. I. 2023                

                           14.00 – od. P. Szymaszek Kazimierz - P. Gołyś Krzysztof

 

 1. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn i w tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

4 Niedziela Adwentu

 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

 1. Ci którzy jeszcze nie skorzystali ze spowiedzi będą mieć jeszcze okazję w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek, środę, czwartek, piątek i sobotę pół godziny przed nabożeństwami a także w Piątek od 18.00 – 19.00.

 

 1. Do soboty włącznie celebrowane będą roraty: w poniedziałek, środę i piątek wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6.30. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o N.M. Pannie.

 

 1. Tradycją minionych lat zapłonie w naszej świątyni Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez skautów i harcerzy z Groty Narodzenia w Betlejem. Niech ten ogień radości
  i jedności zapłonie także w naszych domach.

 

 1. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

 

 1. W tym duchu przyjdźmy też na Pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.

 

 1. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00. Na Pasterce składka na Fundusz Ochrony Życia.

 

 1. W niedzielę 25 grudnia, w dzień Bożego Narodzenia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

 

 1. W drugi dzień świąt, w przyszły poniedziałek 26 grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika Msze św. tradycyjnie o godz. 8.00 i 10.30. Na Sumie rozesłanie Kolędników Misyjnych. Nie będzie Mszy św. popołudniowej. Błogosławieństwo owsa – po każdej Mszy świętej. Składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Można zabrać poświęcone opłatki na stół wigilijny ze stolika za ławkami. Dzisiaj specjalna składka na utrzymanie służby kościelnej. Bardzo dziękuję za ofiary na ten cel.

 

 1. Dziękuję również za ofiary inwestycyjne następującym osobom: …………… Bóg zapłać!

 

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom:
  Szuba Katarzyna, Misa Paweł, Różański Ryszard, Siembab Jan.

 

 1. Do sprzątania i ubierania choinek w najbliższy Czwartek na godz. 17.00 bardzo prosimy następujące rodziny: Migała Józef, Szulc Marcin, Bochenek Mirosław, Rymut Ryszard, Sak Tomasz, Sak Marcin, Florek Krzysztof, Pryga Franciszek, Wodzień Damian, Bezak Jan, Muciek Andrzej, Bieniasz Maria, Erazmus Krzysztof.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.

 

 1. Za tydzień świąteczny numer „Gościa Niedzielnego”. Będzie on miał powiększoną objętość. Cena świątecznego numeru „Gościa” będzie wynosić 15 zł.

 

 1. 16. Jutro spotkanie organizacyjne wyjeżdżających na ŚDM i zainteresowanych wyjazdem. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.30 w par. Miłosierdzia Bożego w Dębicy - sala spotkań KSM.

 


3 Niedziela Adwentu

 1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od soboty, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego miłosierdzia oraz przez piękno i bogactwo adwentowej liturgii.

 

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”.

 

 1. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Opłatki i świece dostępne za ławkami na stoliku.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. We wtorek wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

 

 1. Również we wtorek z racji 13-tego dnia miesiąca po Mszy św. porannej Nowenna do MB Fatimskiej.

 

 1. A od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Również okazja do spowiedzi.

 

 1. Przypominamy, powoli korzystajmy z sakramentu pokuty. Nie zostawiajmy na ostatnią chwilę. Ze spowiedzi można korzystać codziennie pół godziny przed nabożeństwami rano i wieczorem.

 

 1. Msza Święta roratnia w naszej świątyni codziennie w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 1. W najbliższą sobotę w godzinach od 16.00 do 18.00 będzie można skorzystać także z sakramentu pokuty. Będzie 3 obcych kapłanów. Zachęcamy by skorzystali z tej okazji pracujący, którym w tygodniu trudniej się wybrać.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

            Wtorek, 13 grudnia – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary około 304 roku w Syrakuzach

            na Sycylii, patronka ociemniałych.

            Środa, 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, karmelita, jeden z największych mistyków i teologów duchowości,

            za co wyróżniono go tytułem doktora Kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę specjalna składka na utrzymanie służby kościelnej. Bardzo proszę
  o życzliwość i ofiarność na ten cel.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Nowak Emil, Kuzara Józef, Chwiej Stanisław, Kaczor Franciszek, Kaczor Marcin.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Jedziniak Kamil, Obara Marcin, Brzostowski Jakub, Pałucki Krzysztof, Mazur Szczepan.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Adwentowy Dzień Skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w najbliższą sobotę 17 grudnia w godz. od 13.00 do 17.00. Prowadził je będzie Ks. Zbigniew Guzy, diec. duszpasterz Apostolstwa Trzeźwości.

Adwentowe skupienie zakończy się uroczystym rocznicowym  dziękczynieniem za 30 lat Wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy. W programie są: konferencja, spowiedź, adoracja, Eucharystia i wspólnotowe dziękczynienie rocznicowe.

Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich członków Krucjaty, ich rodziny i  osoby pragnące umocnić swoją wiarę i trzeźwość oraz wszystkich zatroskanych o trzeźwość naszego społeczeństwa.


2 Niedziela Adwentu

 1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela swoją rangą przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko.

 

 1. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 23. obchodzimy Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to także pierwsza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Dziś po każdej Mszy Świętej błogosławienie opłatków na stół wigilijny. Można pobłogosławione opłatki zabrać do domu. Jeśli wiemy o tym, że sąsiad nie może być w Kościele w tym czasie przedświątecznym ze względu na stan zdrowia, można zabrać i spełnić dobry uczynek dostarczając mu opłatki. Do tej pory przy tej okazji składaliście ofiary jako forma wynagrodzenia służby kościelnej. W tym roku podobnie jak i w ubiegłym będzie specjalna składka w IV niedzielę Adwentu na ten cel. Bardzo prosimy o ofiarność. Ofiary składamy w kopertach podpisane „Służba kościelna'.

 

 1. Można również nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. Za małe świece ofiara wynosi 9 złotych zaś za duże 24 złote.

 

 1. Msze Święte roratnie sprawowane są codziennie w dni powszednie: w poniedziałki, środy i piątki wieczorem o godz. 17.00 zaś we wtorki, czwartki i soboty o godz. 6.30. Przed Roratami śpiewamy Godzinki o N.M. Pannie. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 1. We wtorek, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

 

 1. W czwartek, 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 7.00 i 17.00. Na godz. 17.00 zapraszamy dzieci z klasy III wraz z rodzicami. Po Mszy św. spotkanie. W tym dniu zapraszamy również do Kościoła na „Godzinę Łaski” od 12.00-13.00.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie posługujemy w konfesjonale pół godziny przed Msza Świętą. Nie będzie specjalnego dnia spowiedzi tak jak to było wcześniej. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni Adwentu.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

             Środa, 7 grudnia – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Zawojowski Adam, Zawojowski Dariusz, Zawojowski Jakub, Drąg Sławomir, Feląg Stanisław.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Szuba Katarzyna, Misa Paweł, Sikora Magdalena, Różański Ryszard, Siembab Jan.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Dziś w „gościu niedzielnym” między innymi o tym, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół. Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączono atrakcyjne bezpłatne dodatki: kolorowanki dla dzieci, które uczą tradycji bożonarodzeniowych oraz broszurę z obrzędami i zwyczajami adwentowymi. Jest też nowy numer Rycerza Niepokalanej.

 

 1. Wójt Gminy Żyraków, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz Zespół Szkół w Żyrakowie serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na IV Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych pn. Idą Święta', który odbędzie się w niedzielę 11 grudnia 2022 r. w godz. od 15.00 do 18.00 w Zespole Szkół w Żyrakowie. Program imprezy dostępny jest w na stronie Urzędu Gminy Żyraków oraz Centrum Kultury i Promocji, jak również na plakatach informacyjnych.'

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.