21 Niedziela Zwykła

27 sierpnia 2023 r. - 21 Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna
  • we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela
  1. Dobiegają końca wakacje, za tydzień rozpoczniemy kolejny rok szkolny. Zachęcamy dzieci i młodzież ale także wszystkich starszych do skorzystania z sakramentu pokuty w środę i piątek od godz. 1700. W pozostałe dni ze spowiedzi św. można skorzystać pół godziny przed Mszą św.
  2. Drugiego września pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Od godz. 800 odwiedziny Duszpasterskie chorych.
  3. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy św.
  4. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Janora Ryszard, Janora Mirosław, Janora Jerzy, Kurc Jacek, Gromala Sławomir.
  5. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Kania Łukasz, Mróz Katarzyna, Drozd Waldemar, Skwira Krzysztof, Szacik Grzegorz, Poproch Janina.
  6. Dziś w Woli Żyrakowskiej na skwerze przy placu zabaw o godz. 1500 odbędzie się odsłonięcie pomnika pamięci żołnierzy Armii Krajowej. Wraz z organizatorami zapraszam na tę uroczystość. Będziemy się modlić za naszą Ojczyznę oraz za pomordowanych w obronie Ojczyzny.
  7. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: Jest Rycerza Niepokalanej, Gość Niedzielny, Mały Gość niedzielny dla dzieci, Niedziela.
  8. We ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Henryk Madej, polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

20 Niedziela Zwykła

1. Ze spowiedzi św. można skorzystać codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
  2. W tym tygodniu:
  • w poniedziałek wspomnienie św. Piusa X
  • we wtorek wspomnienie NMP Królowej
  • w czwartek święto świętego Bartłomieja Apostoła
  • w sobotę uroczystość NMP Częstochowskiej
  1. W najbliższy piątek wyjazd na Jasną Górę. Pierwszy przystanek Wola Żyrakowska sklep Państwa Dziurgotów godzina 530, drugi przystanek koło Banku w Żyrakowie godzina 535. Będzie możliwość wysiąść na ul. Hektarowej i ostatni odcinek pielgrzymować z grupą nr 11. Są jeszcze 4 miejsca. Zapisy u Pani Anety Niedzielskiej.
  2. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kopala Roman, Skóra Marcin, Kopala Renata, Czech Rafał, Krupa Grzegorz.
  3. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Wójcik Mateusz, Ciarra Michał, Pytko Teodor, Trojan Wiesław i Kalita Marcin.
  4. Intencje na najbliższy tydzień są wywieszone w gablotce, natomiast na stronie internetowej jest również lista intencji pogrzebowych, które będą sprawowane poza parafią.
  5. W razie potrzeby można kontaktować się z księżmi poprzez telefon parafialny. Na stronie internetowej i w ogłoszeniach udostępniłem także mój nr komórkowy 506 134 892. Z niego również możecie korzystać.
  6. W ostatnim tygodniu kontaktowałem się z Panem, który zajmuje się montażem nagłośnienia i gdy wróci końcem sierpnia z urlopu to ma przyjechać i będziemy planowali zrobienie nagłośnienia zarówno przed wejściem do kościoła jak i wokół kościoła.
  7. W związku z tym, że w ostatnim tygodniu były 2 pogrzeby i miałem okazję poznać jak przebiegały dotychczas te obrzędy, dlatego chcę przedstawić jak będzie odtąd wyglądać uroczystość pogrzebowa w naszym kościele. Tak więc godzina pogrzebu to godzina rozpoczęcia Mszy św. Natomiast wprowadzenie do kościoła będzie 35 minut wcześniej. Po wprowadzeniu rodzina albo ktoś inny wyznaczony przez rodzinę będzie prowadził różaniec. W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Zachęcam aby wcześniej korzystać ze spowiedzi, ale wiem, że są sytuacje, że ktoś nie zdąży, dlatego chcę aby miał taką możliwość. W tym czasie Pan kościelny będzie przyjmował intencje mszalne w zakrystii, z tym, że informacja od kogo jest intencja musi być napisana na kopercie, może być napisana odręcznie albo też można przykleić wydrukowaną kartkę z informacją kto zamawia. Jeśli taka informacja będzie w środku to trudno będzie mi ją odczytać. Jeśli ktoś nie będzie przygotowany w ten sposób to w zakrystii otrzyma kopertę oraz długopis i sam będzie mógł napisać intencję. Ofiary na tacę - jak dotychczas - będą przeznaczona na Msze od uczestników pogrzebu.
  8. We wtorek odeszła do wieczności śp. Zofia Siwiak, polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.