OGŁOSZENIA

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy
  o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.

 

 1. dzisiaj przeżywamy niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Również dzisiaj przeżywamy Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Prałata Kazimierza Bonarka oraz 35 rocznicę święceń Kapłańskich ks. Grzegorza Żyrkowskiego.

 

 1. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 

 1. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.

 

 1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży
  i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia
  w najbliższy czwartek w czasie Mszy św. na zakończenie roku o godz. 18.00. Na tę mszę św. zapraszam wszystkie dzieci, młodzież wraz z rodzicami. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie przed nabożeństwami.

 

 1. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.

 

 1. W najbliższym tygodniu przeżywać będziemy I Komunię św. w dwóch grupach. Spowiedź dla I-szej grupy i rodziców w piątek o godz. 16.00 zaś Komunia św. w sobotę o godz. 13.00. Spowiedź dla grupy II-giej i rodziców w sobotę o godz. 8.00 zaś komunia św. w niedzielę
  o godz. 13.00.

 

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: ofiary złożyły następujące osoby………….. Bóg zapłać!
 1.  Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Siwiak Zofia, Rodzoń Dariusz, Parys Ryszard, Parys Damian, Parys Bartłomiej. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Koziara Maria, Koziara Zofia, Artwik  Sławomir, Zając Małgorzata, Haracz Damian.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, mały Gość niedzielny z niezbędnikiem wakacyjnym, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Józefa Zakulec. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu ….. Dobry Jezu a nasz Panie ……….. Za śp. Józefę będą odprawione 3 Msze św.
  od uczestników pogrzebu.

  


11 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa
  i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję
  za udział w procesji. Strażakom z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa, za poczty Sztandarowe
  i ubogacenie tej Uroczystości, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję niosącym baldachim, Służbie liturgicznej, panom Organiście i Kościelnemu,
  ks. Robertowi za śpiew ewangelii. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do większej chwały Bożej – Bóg zapłać!

 

 1. W poniedziałek przypada 8 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 

 1. W czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. i procesji odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

 1. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte tego dnia
  o godz. 6.30 i 18.00. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy
  o Uświęcenie Kapłanów. Wszystkich, a zwłaszcza posługujących w naszej parafii księży polecamy modlitwom parafian. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post
  od potraw mięsnych.

 

 1. W sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny. Również w przyszła niedzielę na Sumie przeżywać będziemy Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Prałata Kazimierza Bonarka oraz
  35 rocznicę święceń Kapłańskich ks. Grzegorza Żyrkowskiego.

 

 1. W tym tygodniu patronujE nam:
 • W środę – św. Albert Chmielowski, zakonnik, który odznaczał się heroiczną miłością bliźniego, dzieląc los z najuboższymi i pragnąc przywrócić im godność; uczy, że trzeba być „dobrym jak chleb”.

 

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne: Krupa Grzegorz i Katarzyna, Bieniasz Maria, Erazmus Krzysztof i Bernadetta, Ciurkot Władysława, Kawa Rafał i Barbara, Kędzior Agata, Mierzwa Józef i Stanisława, Szymaszek Kazimierz i Janina, Wójcik Józef i Anna, Zator Zenon
  i Danuta. Bóg zapłać!

 

 1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary do puszek na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie
  i Tarnowie.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, mały Gość niedzielny z niezbędnikiem wakacyjnym, Niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 2. Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Kulas Krzysztof, Bugaj Kazimierz, Mróz Sebastian, Ciaciek Józef, Ciaciek Rafał, Cielec Jan, Słonina Andrzej.  Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Orkisz Marek, Sujdak Jan, Kopera Andrzej, Piękoś Monika, Knych Stanisław.

  

 1. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach o stosownym ubiorze nawet w największe upały. Stąd niedopuszczalne jest by przychodzić do Kościoła z odkrytymi ramionami czy plecami, w krótkich spodenkach czy klapkach. Skromność i stosowność
  w ubiorze zwłaszcza w Kościele jest świadectwem wiary i osobistej kultury.

  

 1. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary
  i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

           Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim

            Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie:  wt.diecezja.tarnow.pl 

 

 1. Ogłoszenie społeczne: Sołtys wsi Żyraków zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 19 czerwca 2020 r. tj. w piątek o godz. 18.00 w Zespole Szkół w Żyrakowie. Tematem zebrania będzie: sprawozdanie z realizacji działań, głosowanie w sprawie sprzedaży gruntu: Firmie EDO, Firmie Tex-Pol, Bankowi Spółdzielczemu w Żyrakowie oraz sprawy różne. W przypadku braku frekwencji, zebranie odbędzie się w tym samym dniu, w tym samym lokalu o godz. 18.15.

           W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników proszę aby osoby uczestniczące w zebraniu, miały ze sobą maseczkę

          ochronną oraz dostosowały się do wdrożonego reżimu sanitarnego.


UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.

 

 1. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

 

 1. Dzisiejszy dzień to, dzień Odpustu parafialnego. Suma Odpustowa o godz. 11.00 i po niej procesja Eucharystyczna dookoła Kościoła. Kazania głosi Ks. Jan Ożóg, saletyn. Dziś kończy się okres komunii św. wielkanocnej.

 

 1. W czwartek, 11 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte będą tak jak w niedzielę. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie prostych ołtarzy wokół kościoła, sztandarów i feretronów. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Składka z Bożego Ciała na Hospicja.

 

 1. Ze względu na istniejące ograniczenia w procesji, która jest zgromadzeniem, może brać udział do 150 osób. Obowiązują przepisy sanitarne jak dystans oraz maseczki. Bardzo prosimy i przypominamy: niezależnie czy jest to Msza św. codzienna, niedzielna, ślubna, pogrzebowa czy chrzcielna obowiązują bezwzględnie maseczki. Obowiązuje przykazanie miłości: nie narażaj drugiego na niebezpieczeństwo.

 

 1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane, jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • W poniedziałek – św. Jadwiga, królowa, która poświęciła swe życie dla narodu polskiego i litewskiego.
 • W sobotę – św. Antoni z Padwy, franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych.

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne: Furgał Dariusz i Elżbieta, Kaczor Marcin i Iwona, Lipa Jacek i Agata, Światowiec Wiesław i Lidia, Wójcik Marek i Helena, Bielawa Mariusz i Barbara, Cichowski Franciszek i Krystyna, Wójcik Anna i Józef, Wójcik Waldemar i Danuta, Mierzwa Jan i Małgorzata, Kalita Mariusz i Ewa, Gil Teresa, Głowacki Ryszard i Maria, Bystrek Stanisław i Gertruda, Dziurgot Władysław i Renata, Kujawski Zbigniew i Jolanta, Wilk Robert i Dorota. Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny i Niedziela i nowy numer Rycerza Niepokalanej. Zaś wychodząc z Kościoła można za darmo zabrać „Dobre Nowiny”.

 2. Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Grygiel Marek, Orkisz Bogdan, Książek Andrzej, Ziobro Maria, Salamon Łukasz. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Siwiak Zofia, Rodzoń Dariusz, Parys Ryszard, Parys Damian, Parys Bartłomiej.

 

 1. Jutro o godz. 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej.

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.

 

 1. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele nabożeństwo czerwcowe w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki po Mszy św. o godz. 18.00 a we wtorki, czwartki i soboty po Mszy św. o godz. 6.30. W Niedzielę po Mszy św.
  o godz. 16.00.

 

 1. Ks. Bp Ordynariusz wydał rozporządzenie w którym pisze m. innymi: „z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:
 • osób w podeszłym wieku
 • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
 • osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19

             Znoszę również wszelkie ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

 

 1. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego
  w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskie.

 

 1. W I czwartek miesiąca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego
  i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.

 

 1. Pierwszy piątek jest dniem Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata.

 

 1. W pierwszą sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. W sobotę też udamy się do chorych z posługą sakramentalną ale bardzo prosimy o potwierdzenie chęci skorzystania z tej posługi w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 

 1. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. Dla naszej wspólnoty będzie to dzień Odpustu parafialnego. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie i kazania głosił Ks. Jan Ożóg, Saletyn. Po Sumie procesja Eucharystyczna dookoła Kościoła. Bardzo proszę, aby były niesione feretrony, sztandary, baldachim, zapraszam dzieci sypiące kwiaty i Strażaków. Ze względu na istniejące ograniczenia w procesji, która jest zgromadzeniem, może brać udział do 150 osób. Obowiązują przepisy sanitarne jak dystans oraz maseczki.

 

 1. Procesja Bożego Ciała z podobnych względów będzie tylko wokół Kościoła. Bardzo proszę o przygotowanie skromnych 4 ołtarzy wokół Kościoła. Miejsce umieszczenia wskaże Pan Kościelny.

 

 1. Spowiedź przed I-szym piątkiem i Odpustem codziennie pół godziny przed nabożeństwami a w piątek 17.00-18.00 oraz w sobotę od godz. 17.00-19.00. Jest to ostatnia okazja by wypełnić przykazanie kościelne Komunii św. wielkanocnej.

  

 1. Przyszła niedziela to również I-sza niedziela miesiąca. Ze względu na odpust bardzo proszę o dokonanie zmiany tajemnic między sobą. Zelatorzy, którzy jeszcze nie wzięli sobie numeru „Misji Dzisiaj” mogą to uczynić w zakrystii.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • W środę – św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 • W piątek – św. Bonifacy, biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne: Furgał Dariusz i Elżbieta, Kaczor Marcin i Iwona, Lipa Jacek i Agata, Światowiec Wiesław i Lidia, Wójcik Marek i Helena, Bielawa Mariusz
  i Barbara, Cichowski Franciszek i Krystyna, Anna i Józef Wójcik. Bóg zapłać!

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny i Niedziela i nowy numer Rycerza Niepokalanej. Zaś wychodząc z Kościoła można za darmo zabrać „Dobre Nowiny”.

 

 1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie Kościoła: Kwaśniewski Krzysztof, Kędzior Wojciech, Stefan Grzegorz, Zima Zygmunt, Zima Adam. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Kulas Krzysztof, Bugaj Kazimierz, Mróz Sebastian, Ciaciek Józef, Ciaciek Rafał, Cielec Jan, Słonina Andrzej.

   

 1. Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia  im. K. Pendereckiego w Dębicy ogłasza nabór do klasy pierwszej na naukę gry na różnych instrumentach. Nauka w szkole jest bezpłatna. Rekrutacja odbędzie się w dniach 15 - 17 czerwca 2020r.

           Wszystkie potrzebne informacje znajdą się na stronie internetowej szkoły www.zpsmdebica.pl, można uzyskać je również 
           telefonicznie pod numerem 14  670-20-80. Rekrutacja odbywa się pt. ”Pozwól dziecku rozwinąć swój talent muzyczny”.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Jadwiga Pieprzak. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Za śp. Jadwigę będzie odprawiona 1 Msza św. od uczestników pogrzebu.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 

 1. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku Benedykt XVI wydał list apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju. Często zapominamy, że w wielu miejscach na świecie Kościół jest prześladowany, że za wiarę w Chrystusa wielu chrześcijan cierpi, a nawet oddaje życie. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

 

 1. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

 

 1. We wtorek również o godz. 16.30 będziemy przeżywać I-szą rocznicę Komunii św.
  Ze względu na ograniczenia na tę Mszę Świętą zapraszamy tylko dzieci i rodziców.

 

 1. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że Okres Komunii Świętej
  wielkanocnej trwał będzie jeszcze przez dwa tygodnie. Przypominamy o tym obowiązku
  i stan epidemii nas w tym względzie nie zwalnia ponieważ można już skorzystać ze spowiedzi i przyjąć Komunię.

 

 1. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed nabożeństwami można skorzystać ze spowiedzi świętej.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • We wtorek – św. Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
 • W piątek – św. Urszula Ledóchowska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne: Bonarek marian i Zofia, Borsuk Stanisława, Byś Jan i Celina., Cielec Jan i Elżbieta, Czerwiec Tomasz, Wioletta i Elżbieta, Dul Roman i Małgorzata, Kopala Adam i Zuzanna, Kopala Maria, Korzeń Adam i Elżbieta, Kurdziołek Józefa, Kuszowski Zbigniew i Marta, Lipa Piotr, Longosz Sławomir i Dorota, Mądro Marian i Janina, Muciek Andrzej i Halina, Orkisz Adam i Alicja, Sikora Adam i Krystyna, Wiercioch Piotr i Agata, Wrona Bolesław, Zakulec Józef i Teresa, Balasa Stanisław i Barbara, Bystrek Alicja, Gębala Józef i Stanisława, Kalita Tomasz i Anna, Koziara Marcin, Maciołek Elżbieta, Nicpoń Tomasz i Karolina, Sikorska Marta, Szymaszek Mariusz, Zawojowska Stanisława, Żurek Krystyna. Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z komiksem.

 
11 . Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Nowak Jan, Grygiel Marek, Orkisz Bogdan, Książek Andrzej, Salamon Łukasz.


VI Niedziela Wielkanocna

 1. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja o godzinie 1800 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

 

 1. W tym tygodniu przypadają dni modlitw o urodzaje, pokój i błogosławieństwo dla pracy zwane Dniami Krzyżowymi. Zapraszamy do udziału we Mszy św. i w modlitwie o urodzaje oraz nabożeństwie majowym. W związku z pandemią nie będzie procesji.

 

 1. Trwają nabożeństwa majowe. W naszym kościele odprawiamy codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30. W związku z tym, że nie wszyscy chętni będą mogli w nim wziąć udział w Kościele ze względu na ograniczenia, postarajmy się w domu, w rodzinach łącząc się z nami odmawiać Litanię Loretańską.

 

 1. W związku z trwającymi ograniczeniami obejmuje nas dalej dyspensa ks. biskupa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele we Mszy św. uczestniczyć może do 52 osób (kościół ma 520 m2). Prosimy, aby zdjąć/zsunąć maseczkę w czasie przyjęcia Komunii świętej. Dołóżmy wszelkich starań, aby nasza świątynia była bezpiecznym miejscem do modlitwy. Zachowywanie środków ostrożności jest wyrazem odpowiedzialności i miłości bliźniego. Stosujmy bezpieczny dystans podczas zajmowania miejsc w ławkach oraz przy podchodzeniu do Komunii.

 

 1. Przypominamy, że codziennie pół godziny przed nabożeństwami można skorzystać ze spowiedzi świętej.

 

 1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek: Św. Stanisława Papczyńskiego

– w piątek: Św. Rity

 

 1. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne: ……. Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z komiksem i Niedziela. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy artykuły: - Co wiadomo o wpływie koronawirusa na zdrowie dzieci?; - O urodzeniu przyszłego papieża Jana Pawła II – mimo zagrożenia życia matki i propozycji aborcji; oraz – Klątwa chipu w szczepionce.

 

 1. 'Wójt Gminy Żyraków serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na montaż słowno-muzyczny on-line pn. 'Droga ku wolności i jedności', który będzie można obejrzeć
  i wysłuchać już17 maja 2020 r. (niedziela) o godz. 16:00 na profilu facebookowym Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz na Dębica.TV. Montaż ten powstał z okazji 100.Rocznicy Urodzin naszego Rodaka Jana Pawła II, stąd też serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia przygotowanego montażu.'

 2. 12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Kwaśniewski Krzysztof, Kędzior Wojciech, Stefan Grzegorz, Zima Zygmunt, Zima Adam.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Władysława Bała. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Za śp. Władysławę będą odprawione 2 Msze św. od uczestników pogrzebu.

V Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś przypada piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tutaj, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 

 1. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej w środę po Mszy św. rano.

 

 1. W czwartek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

 

 1. W sobotę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

 1. Trwają nabożeństwa majowe. W naszym kościele odprawiamy je codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30. W związku z tym, że nie wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w Kościele ze względu na ograniczenia do 35 osób, postarajmy się w domu, w rodzinach łącząc się z nami odmawiać Litanię Loretańską.

 

 1. W związku z trwającymi ograniczeniami obejmuje nas dalej dyspensa ks. biskupa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym osobom: Kaczor Roman i Bożena, Lipa Jacek i Agata, Mierzwa Wojciech i Władysława, Nicpoń Jerzy i Bernadetta, Sroka Stanisław i Bogumiła, Zieliński Tadeusz i Józefa, Sikora Adam i Krystyna, Bątor Zbigniew i Stanisława. Bóg zapłać!

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, Niedziela, Nowy Numer Rycerza Niepokalanej. 

 

 1. Codziennie pól godziny przed nabożeństwami można skorzystać ze spowiedzi świętej.

 

Podatek będzie zbierany w dniach 12 i 13 maja (tj. wtorek, środa) u Sołtysa Woli Żyrakowskiej. Aby dokonać wpłaty Sołtys prosi zabrać ze sobą druk nakazu podatkowego.


IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby
  w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

  

 1. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne
  z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

  

 1. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

  

 1. Jutro, 4 maja, przypada na naszą parafię całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 7.00 – 18.00. Program adoracji tak, jak co roku.

  

 1. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienie Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków z Żyrakowa i Woli Żyrakowskiej spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Na tę Mszę św. zapraszam strażaków i czcicieli św. Floriana.

  

 1. W tym tygodniu przypadają kolejne święta. W środę, 6 maja, obchodzimy święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać powołanych do pracy w Kościele, zwłaszcza że w tym tygodniu trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. W czwartek przeżywać będziemy pierwszy czwartek miesiąca. Szczególny dzień modlitwy o powołania i za powołanych.

  

 1. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

 

 1. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie w dni powszednie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele
  o godz. 15.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić
  o Jej wstawiennictwo. W związku z tym, że nie wszyscy chętni będą mogli w nim wziąć udział w Kościele ze względu na ograniczenia do 35 osób postarajmy się w domu, w rodzinach łącząc się z nami odmawiać Litanię Loretańską.

 

 1. W związku z trwającymi ograniczeniami obejmuje nas dalej dyspensa ks. biskupa od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

  

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:
 • Środa – św. św. Apostołowie Filip i Jakub, należeli do Dwunastu Apostołów.
 • Piątek – św. Stanisław (około 1030-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

  

 1.  Członków Żywego Różańca proszę, by wymienić między sobą tajemnice oraz modlić się w najbliższym miesiącu w intencji podanej przez papieża Franciszka: „Aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła” oraz o ustanie epidemii. W naszym kościele nie ma dziś formalnej zmiany tajemnic. Zelatorów bardzo proszę do zakrystii po dwumiesięcznik Misje dzisiaj.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafialne jak również poprzez stronę internetową naszej parafii. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym osobom: Grzyb Sławomir i Barbara, Kaczor Edyta, Kujawski Zbigniew i Jolanta, Mierzwa Jan i Małgorzata, Mierzwa Jan i Zofia, Muciek Andrzej i Halina, Pluta Irena, Wójcik Marek i Helena, Wrona Robert i Agnieszka, Zakulec Józef i Teresa, Żurek Mariusz i Danuta, Bystrek Stanisław i Gertruda, Bród Mieczysław. Bóg zapłać!

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, Niedziela, Nowy Numer Rycerza Niepokalanej. Można też za darmo zabrać sobie z przedsionka nowy numer „Dobrych Nowin”.

 

 1. Codziennie pól godziny przed nabożeństwami można skorzystać ze spowiedzi świętej.

 

 1. W najbliższych dniach można skorzystać z Usług Kominiarskich Krzysztofa Lenarta
  z Dębicy.

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Karol Ruda. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …. Za śp. Karola będą odprawione 3 Msze św. Od uczestników pogrzebu.

 

 

 

 

Przypomnienie!

 

 1. W kościele może przebywać jednocześnie 1 osoba na 15m2, co w przypadku naszego kościoła, daje liczbę 35 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości
  2 metrów
  podczas nabożeństw. Przypominamy również, iż wierni, uczestniczący
  w czynnościach lub obrzędach religijnych w kościele, mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki.

 

 1. Prosimy aby wchodząc do kościoła głównym wejściem zabrać ze sobą kartę wstępu,
  z przedsionka, aby wchodzące kolejne osoby wiedziały ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu w przedsionku, prosimy nie wchodzić do wnętrza.

 

 1. W związku z trwającymi ograniczeniami ks. biskup podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nadal korzystajmy
  z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

 

 1. Od tego tygodnia w związku z nabożeństwami majowymi Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo Majowe. W niedziele Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. Codziennie pół godz. Przed nabożeństwami możliwość skorzystania ze spowiedzi.

 

 1. Przypominamy, iż obrzędy pogrzebu w dalszym ciągu są ograniczone do stacji przy grobie, z udziałem do 50 osób. Msza żałobna w dniu pogrzebu dla najbliższej rodziny i bez udziału ciała zmarłego w kościele, przy zachowaniu limitu 35 osób.

 


III Niedziela Wielkanocy - Biblijna

 1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną. Kolejny raz uświadamiamy sobie, że Bóg wciąż mówi do nas poprzez Pismo Święte. Tam odnajdujemy słowa życia i nadziei, tak bardzo nam potrzebne zwłaszcza w trudnym czasie epidemii. Chciejmy jak najczęściej czytać Pismo Święte, modlić się i medytować Boże Słowo.

 

 1. W środę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 

 1. W tym tygodniu przypada, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

 1. W piątek rozpoczyna się maj, miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. W niedziele o godz. 15.30. Nie wszyscy możemy uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele. Zachęcamy więc, by w swoich domach odmawiać Litanię Loretańską do Matki Bożej. Niech Maryja opiekuje się naszymi rodzinami!

 

 1. W piątek wspomnienie Świętego Józefa Robotnika.

 

 1. 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku przypada niedziela okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę, 2 maja. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.30 i 18.00.

 

 1. W sobotę przypada również Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 3 maja, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. Tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza rozpocznie Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji będziemy prosili Boga, aby i w naszej wspólnocie parafialnej znaleźli się chętni do pracy w Kościele, bo żniwo jest wielkie, ale robotników coraz mniej.

 

 1.  Członków Żywego Różańca proszę, by wymienić między sobą tajemnice oraz modlić się w najbliższym miesiącu w intencji podanej przez papieża Franciszka: „Aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła” oraz o ustanie epidemii. W naszym kościele nie będzie zmiany tajemnic w niedzielę (3 maja).

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafialne jak również poprzez stronę internetową naszej parafii. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym osobom: Bątor Zbigniew i Stanisława, Ciaciek Józef i Lucyna, Drobot Jan i Helena, Kawa Tadeusz i Alicja, Mazur Witold i Wiesława, Mierzwa Roman i Czesława, Moskal Krzysztof i Teresa, Ostrowska Julia, Pleban Bernadetta i Marcin, Wadas Edward i Marta, Wiercioch Piotr i Agata, Zieliński Tadeusz i Józefa, Koziara Marcin, Lada Wiesław, Kurdziołek Józefa, Kalita Tomasz, Krupa Magdalena, Świtaj Barbara, Pytko Anna, Klisiewicz Jacek, Florka Ewelina. Bóg zapłać!

        12. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Za ławkami na stoliku jest Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.

 

        13. W Zawadzie Msza św. w int. pielgrzymów z Żyrakowa - 2 maja o godz. 15.00

 

 Przypomnienie!

 

Zgodnie z „Zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.

 

 1. W kościele może przebywać jednocześnie 1 osoba na 15m2, co w przypadku naszego kościoła, daje liczbę 35 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości 2 metrów podczas nabożeństw. Przypominamy również, iż wierni, uczestniczący w czynnościach lub obrzędach religijnych w kościele, mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki.

 

 1. Prosimy aby wchodząc do kościoła głównym wejściem zabrać ze sobą kartę wstępu, z przedsionka, aby wchodzące kolejne osoby wiedziały ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu w przedsionku, prosimy nie wchodzić do wnętrza.

 

 1. W związku z trwającymi ograniczeniami ks. biskup podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nadal korzystajmy
  z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

 

 1. W poniedziałek, środę i piątek od godz. 17.00 zapraszamy do adorowania Najświętszego Sakramentu i do modlitwy – w kościele – w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi służb sanitarnych oraz o łaskę wyzwolenia świata od szerzącej się choroby. W czasie adoracji możliwość spowiedzi św. i Komunii św. o godz. 17.30 - dla tych, którzy nie zostają na Mszy św.

 

 1. Przypominamy, iż obrzędy pogrzebu w dalszym ciągu są ograniczone do stacji przy grobie, z udziałem do 50 osób. Msza żałobna w dniu pogrzebu dla najbliższej rodziny i bez udziału ciała zmarłego w kościele, przy zachowaniu limitu 35 osób.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

 1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi  i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

 

 1. Święto Miłosierdzia Bożego jest także patronalnym świętem Caritas, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Modlimy się z wdzięcznością za wolontariuszy, pracowników Caritas i innych organizacji charytatywnych. Starajmy się w tych trudnych dniach otoczyć opieką osoby chore, w podeszłym wieku i samotne. Gdybyśmy wiedzieli o jakiejś osobie, która jest w szczególnie trudnej sytuacji to prosimy o zgłaszanie…

 

 1. Dziś zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w domach. Zaś w kościele uczynimy to samo o godz. 15.30, prosząc o oddalenie epidemii koronawirusa.

 

 1.  Decyzją władz państwowych od jutra w kościołach będzie obowiązywać zasada jedna osoba na 15 m2. Zatem w naszym kościele na Mszy świętej od jutra może uczestniczyć do 35 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane z zamówioną intencją. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości 2 metrów podczas nabożeństw. Przypominamy również, iż wierni, uczestniczący w czynnościach lub obrzędach religijnych w kościele, mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy części odzieży albo maseczki. Prosimy aby wchodząc do kościoła głównym wejściem, zabrać ze sobą kartę wstępu, z przedsionka, aby wchodzące kolejne osoby wiedziały ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu w przedsionku, prosimy nie wchodzić do wnętrza.

 

 1. W związku z trwającymi ograniczeniami ks. biskup podtrzymuje dyspensę od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Nadal korzystajmy z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

 

 1. W poniedziałki, środy i piątki od godz. 17.00 zapraszamy do adorowania Najświętszego Sakramentu i do modlitwy – w kościele – w intencji ludzi chorych i opiekujących się nimi służb sanitarnych oraz o łaskę wyzwolenia świata od szerzącej się choroby. W czasie adoracji możliwość spowiedzi św. i Komunii św. o godz. 17.30 - dla tych, którzy nie zostają na Mszy św.

 

 1. Przypominamy, iż obrzędy pogrzebu w dalszym ciągu są ograniczone do stacji przy grobie, z udziałem najbliższej rodziny. Msza żałobna w dniu pogrzebu dla najbliższej rodziny i bez udziału ciała zmarłego w kościele, przy zachowaniu limitu do 30 osób.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

           – Czwartek: Św. Wojciecha, biskupa i męczennika

           – Sobota: Św. Marka, Ewangelisty

 

 1. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma świętego w gronie rodzinnym.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary przekazywane na konto parafialne również poprzez stronę internetową naszej parafii. Bóg zapłać!

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.