7  NIEDZIELA  ZWYKŁA - 23. 02. 2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

1. Porządek Nabożeństwa 40-to godzinnego w dniu dzisiejszym:

* Po Mszy św. porannej wystawienie Najświętszego sakramentu. Na Adoracji pozostają wszyscy uczestniczący na Mszy św.                          Adoracji przewodniczyć będą Róże Różańcowe do godz. 9.45

* Od godz. 9.45 – 10.20 uczestniczą Ci, którzy przychodzą na Sumę. Przewodniczyć Adoracji będzie Caritas

* Na Sumę szczególnie zapraszam dzieci. Po Sumie Adorację prowadzić będą dzieci do godz. 12.00

* Na ADORACJĘ

w godzinach 12.00 – 13.00 zapraszam mieszkańców Żyrakowa

w godzinach 13.00 – 14.00 zapraszam mieszkańców Woli Żyrakowskiej

w godzinach 14.00 – 15.00 zapraszam mieszkańców Kolonii Żyrakowskiej

w godzinach 15.00 – 15.30 zapraszam młodzież: uczącą się i pracującą.

1. Również dzisiaj przy Kościele ma miejsce zbiórka do puszek na rzecz chorego dziecka, potrzebującego bardzo kosztownego leczenia, które nie jest refundowane. Serdecznie zachęcam do zaangażowania się w tę sprawę.

1. Jutro spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas oraz Szkolnego Koła Caritas o godz. 17.30

1. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 17.00.

1. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.

1. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.

1. W środę składka przeznaczona jest na cele charytatywne w diecezji.

1. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

1. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową, o godz. 17.00 a potem Msza św., zaś w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 16.00 a po nich Msza św. – i tak będzie przez cały Wielki Post. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa. Niech nie zabraknie dzieci i młodzieży, ale także dorosłych!

1. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone, co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego. Chciejmy obficie korzystać z tego skarbca łaski, jaki poprzez Kościół ofiaruje nam Bóg, aby zbliżyć nas do siebie.
  1. Przyszła niedziela to I-sza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

1. 13. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Cichowski Franciszek i Krystyna, Duma Tomasz, Agnieszka i Kazimiera, Dziadowiec Jerzy i Zofia, Głowacki Ryszard i Maria, Kaczor Andrzej i Maria, Kamiński marian i Anna, Klisiewicz Jacek i Maria, Kobylarz Krystyna, Kopera Andrzej i Lucyna, Kramarz Andrzej i Aneta, Kurdziołek Józefa, Kuszowski Zbigniew i Marta, Labak Zbigniew i Alina, Lenczowska Stefania, Lipa Jacek i Agata, Marosz Janina, Muciek Andrzej, Nowak Franciszek i Maria, Pasieka Adam i Agata, Rodzoń Dariusz i Urszula, Rokita Zbysław i Anna, Szacik Władysław i Zenon, Szczędor Jan i Maria, Wiercioch Piotr i Agata, Wiktor Urszula, Zaucha Bolesław, Żmuda Andrzej i Bogusława. Serdeczny Bóg zapłać!.

1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać!

1.  Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę kolejne rodziny.

1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

1. Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film Najświętsze Serce rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Alacoque i dwunastoma obietnicami złożonymi przez Pana Jezusa tym, którzy czcić będą Jego Serce. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma w Polsce, a szczególnie w polskich rodzinach, piękną tradycję. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina.

1. Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbywać się będą w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniach 6-8 marca 2020 r. Rekolekcje poprowadzi O. Paweł Chmura, franciszkanin z Chęcin. Do udziału zapraszamy osoby przeżywające problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu czy innych nałogów i zniewoleń oraz ich rodziny i bliskich, a także tych, którzy pragną włączyć się w dzieło Krucjaty. Pragnienie uczestnictwa w rekolekcjach, prosimy niezwłocznie zgłosić w kancelarii Parafii Św. Jadwigi w Dębicy lub na poniedziałkowym spotkaniu Wspólnoty KWC, ze względów organizacyjnych oraz w celu odebrania programu rekolekcji i uzyskania bliższych informacji. Zaznaczamy, że jest już ograniczona ilość miejsc.