OGŁOSZENIA

30 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą
  i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Składka dzisiejsza na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

 

 1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

 

 1. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii
  i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i listopadowe Będziemy się modlić w miesiącu listopadzie od 2 do 13 – pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem a przez cały rok w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. We Wszystkich Świętych w naszym Kościele Msze Święte o godz. 8.00, 10.30 i 14.00. Po Mszy św. o godz. 14.00 z Kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz, podczas której będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, zmarłych parafian, zmarłych
  z naszych rodzin wypominając ich w wypominkach oraz błogosławiąc groby. Wspólne nabożeństwo żałobne zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. We Wszystkich Świętych przez cały dzień przy wejściu na Cmentarz przedstawiciele Parafii
  zbierać będą ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dziś w imieniu Ks. Rektora
  i całej Wspólnoty Seminaryjnej serdecznie dziękuję za ofiary na ten cel.

 

 1. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

 

 1. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: Ziobro Maria, Wiktor Urszula, Siwiak Józefa, Pluta Irena, Stanisław i Renata Prucnal, Kobylarz Krystyna, Książek Maria, Grzyb Sławomir i Barbara, Matejek Kazimierz i Bronisława, Drozd Waldemar i Dorota, Lichoń Stanisław i Irena, Kania Jan i Katarzyna, Konefał Tomasz i Magdalena, Pasiński Roman i Helena, Wodzień Albert i Stanisława, Wójcik Waldemar i Danuta, Nowak Emil i Janina, Bieniasz Maria, Erazmus Krzysztof i Bernadeta, Wójcik Józef i Anna. Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Muciek Andrzej, Mróz Stanisław, Mróz Andrzej, Pasieka Grzegorz, Pasieka Adam.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny wtorek bardzo prosimy następujące rodziny: Gawle Andrzej, Cichowski Franciszek, Giełbaga Krystyna, Bielatowicz Jerzy, Ćwik Jan.

  

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w czwartek – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę
               w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela.

 

 1. Spowiedź przed Wszystkimi świętymi codziennie przed nabożeństwami a w piątek i w sobotę od godz. 16.00.

 

 1. Katechizacja przedmałżeńska „Czy możemy iść razem?” będzie przeprowadzona
  w drugi weekend listopada czyli w dniach 12,13,14 listopada: piątek od godz. 18.00 do 20.00; sobota od godz. 8.00 do 12.00; przerwa (obiad we własnym zakresie) i od 15.00 do 20.00; niedziela od godz. 8.00 do 13.00.

           W spotkaniach, które odbywać się będą  w Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy mogą wziąć udział tylko narzeczeni (pary) 

           zamierzający zawrzeć małżeństwo w najbliższym czasie. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii Parafii Miłosierdzia Bożego

          – tel. 14 6812401. Ilość uczestników ograniczona ze względu na sytuację epidemiczną. W przerwach między zajęciami

           zapewniamy kawę i herbatę z dodatkiem.

 

 1. W związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19 Policja przypomina, iż w pomieszczeniach zamkniętych obowiązuje bezwzględne zakrywanie ust i nosa. W razie nie stosowania się do powyższych rozporządzeń grozi mandat karny.

29 Niedziela Zwykła

 1. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszamy codziennie na Mszę św. i nabożeństwo Różańcowe
  o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca
  w rodzinach.

 

 1. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Tradycyjnie można już składać na Wypominki listopadowe i roczne. Będziemy się modlić w miesiącu listopadzie od 2 do 13 – pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem a przez cały rok w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1. Dzisiaj Dziewczęca Służba Maryjna rozprowadza za dobrowolną ofiarę własnoręcznie wykonane dziesiątki Różańca.

 

 1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

  

 1. W środę wspominamy – św. Jana Kantego, prezbitera, profesora Akademii Krakowskiej, patrona profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;

  

 1. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski.

 

 1. W przyszłą niedzielę Światowy dzień Misyjny, który rozpoczyna tydzień misyjny. Składka na misje z przeznaczeniem na fundusz papieski.

  

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: …………….Bóg zapłać!

  

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Rokita Rafał, Kurdziołek Józefa, Muciek Bernard, Dul Roman.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Dul Mariusz, Grych Mariusz, Grych Bogdan, Węgrzyn Zygmunt, Podolski Paweł.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela.

  

 1. W Domu rekolekcyjnym „Opoka” w Starym Sączu odbędą się rekolekcje  dla osób uzależnionych, wychodzących z uzależnienia oraz ich rodzin. Rekolekcje są przeznaczone dla osób doświadczających trudu uzależnienia alkoholowego oraz od innych używek i zachowań. Podczas rekolekcji będzie możliwość spotkania z terapeutą - specjalistą od uzależnień oraz osobami, które już przeszły drogę wyjścia z nałogu. Termin rekolekcji: 12-14 listopada 2021 r. Szczegóły na stronie internetowej oraz pod numerem telefonu domu rekolekcyjnego.

  

 1. Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie organizuje rekolekcje dla młodych mężczyzn od 16 roku życia, których celem jest pomoc w rozeznaniu drogi i sensu życia w świetle biblijnej postaci TYMOTEUSZA. Odbędą się one w diecezjalnym Centrum Formacyjno -Rekolekcyjnym ARKA w Gródku nad Dunajcem w dniach 5-7 listopada br. Ich temat to: UWAŻAJ NA SIEBIE I NA NAUKĘ… (1Tm 4,16). Informacje na stronie WSD w Tarnowie.

  

 1. XX Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca, będzie miało miejsce w Zabawie w sanktuarium pw. bł. Karoliny w dniu 23 października, t.j. w najbliższą sobotę w wigilię Światowego Dnia Misyjnego, rozpoczynającego Tydzień Misyjny. Wspólny wyjazd będzie miał miejsce w sobotę o godz. 8.30 z pod Kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Chętni proszeni są o zgłoszenie chęci wyjazdu w kancelarii parafialnej do Środy włącznie. Powrót do Żyrakowa około 15.30.

 

 1. Szkolenie chemizacyjne uzupełniające odbędzie się w szkole Podstawowej w Wiewiórce w dniu 29 października 2021 r. o godz. 8.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

  

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Piotr Woźniczko. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie ……….. Za śp. Piotra będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

28 Niedziela Zwykła

 1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

 

 1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

 

 1. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie na Mszę św. i nabożeństwo Różańcowe
  o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca
  w rodzinach.

 

 1. W środę po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej z racji 13 dnia miesiąca.

 

 1. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. i nabożeństwie Różańcowym półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu. W szczególny sposób zapraszamy wszystkich członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. Materiały na Adorację październikową będą wysłane na e-mail a ci którzy nie posiadają poczty elektronicznej proszeni są o odebranie ich z zakrystii.

 

 1. W sobotę 16 października 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.

 

 1. W przyszłą niedzielę Dziewczęca Służba Maryjna będzie rozprowadzać za dobrowolną ofiarę własnoręcznie wykonane dziesiątki Różańca.

 

 1. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Trzeba, więc uporządkować groby
  i ich otoczenie. Bardzo proszę, aby przy porządkowaniu cmentarza odnosić wszystkie nieczystości do kontenera na śmieci. Pośród tych starań nie zapomnijmy także, że jedynie skuteczną i potrzebną dla zmarłych pomocą jest Msza św., modlitwa, Komunia Św., zyskiwanie odpustów. Tradycyjnie można już składać na Wypominki. W Kościele na stoliku
  za ławkami można pobrać przygotowane kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy dusze zmarłych, za którymi będziemy się modlić w miesiącu listopadzie od 2 do 13 – pół godziny przed Mszą św. rano i wieczorem a przez cały rok w niedziele 20 minut przed Mszą św. o godz. 8.00 i 16.00.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w środę – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

           - w piątek – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

           – w sobotę – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła

                z pobożności i czynów miłosierdzia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze ofiary Inwestycyjne. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękujemy także za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Lipa Piotr, Lipa Lucyna, Przybyłowicz Krzysztof, Rokita Ryszard, Rokita Michał.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Muciek Andrzej, Mróz Stanisław, Mróz Andrzej, Pasieka Adam, Pasieka Grzegorz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej oraz Niedziela. Można również nabywać kalendarze.

  

 1. W dniach 23 i 24 październik organizowana jest pielgrzymka do Lichenia i Warszawy. Koszt około 135 zł od osoby w tym przejazd, nocleg z wyżywieniem, ubezpieczenie
  i przewodnik. Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia u sołtysa Woli Żyrakowskiej.

  

 1. W niedzielę 17 października o godz. 13:00, w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka
  w wyniku: poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób. Bezpośrednio po tej Mszy, na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej, odbędzie się poświęcenie pomnika ,,Dzieci Utraconych' a następnie uroczysty pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych
  w szpitalu, których rodzice zrezygnowali z prawa do pogrzebu we własnym zakresie. Pochówkowi będzie przewodniczył Kapłan. Szczegóły na plakacie.

 

 1. Komunikat Policji ……

27 Niedziela Zwykła

 1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania.
  O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

 

       2. Od jutra nabożeństwa popołudniowe o godz. 17.00.

 

 1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o godz. 15.30.

 

 1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta o godz. 17.00 z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. nabożeństwo Różańcowe.

 

 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Zbiórka do puszek przy Kościele na Fundusz stypendialny młodzieży z ubogich rodzin. Zaś z racji II niedzieli miesiąca składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

        – w poniedziałek – św. Franciszek z Asyżu, diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

        – we wtorek – św. Faustyna Kowalska, zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka

        – w czwartek – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Trojan Anna, Kutrzuba Halina, Sak Kazimiera, Kuta Tadeusz i Krystyna, Adam i Agata Pasieka. Bóg zapłać!

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Rutyna Andrzej, Kędra Władysława, Mierzwa Wojciech, Mierzwa Marcin, Pryga Waldemar.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Rokita Rafał, Kurdziołek Józefa, Muciek Bernard, Dul Roman, Wójcik Ryszard.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Rycerza Niepokalanej oraz Niedziela z ubiegłego tygodnia i obecnego. Poczta dopiero dostarczyła numer z ubiegłej niedzieli. Można nabywać kalendarze rolnicze książkowe oraz ścienne z wieńcami żniwnymi.

26 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

 

 1. W diecezji dzisiejsza niedziela jest Dniem Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

 

 1. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.

 

 1. W środę na godz. 18.00 zapraszam rodziców i dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej na spotkanie inaugurujące przygotowanie do I-szej Komunii świętej.

 

 1. W czwartek na godz. 18.00 zapraszam członków Parafialnego Zespołu Synodalnego. Decyzja sekretariatu Synodu została zmieniona struktura spotkania. Najpierw pół godzinna Adoracja w Kościele a następnie spotkanie w salce. Ci, którzy nie mają e-maila proszeni są o odebranie pomocy do Adoracji.

 

       6.  W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. W tym miesiącu                         będziemy spotykać się po wieczornej Eucharystii na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe w piątek i sobotę                 będzie jeszcze o godz. 18.00 a od przyszłego poniedziałku godzinę wcześnie t.j. o godz. 17.00, w niedzielę o godz. 15.30.

 

 1. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej porannej Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zaś od godz. 8.00 odwiedziny duszpasterskie chorych.

 

 1. Przyszła niedziela to I-sza niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Spowiedź przed I-szym piątkiem codziennie pół godziny przed nabożeństwami. Zaś w środę dla szkoły podstawowej od godz. 17.00. W piątek dla pozostałych również od godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

          – w poniedziałek – św. Wincenty a Paulo, prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

          – we wtorek – św. Wacław, męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

          – w środę – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

          – w czwartek – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

          – w piątek - św. Teresa od Dzieciątka Jezus, dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

          – w sobotę – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Byś Jan i Celina, Dziurgot Władysław i Renata, Foltak Tomasz i Ewa, Gawlik Zbigniew i Barbara, Gębala Józef i Stanisława, Giełbaga Krystyna, Grzyb Sławomir i Barbara, Guzik Bogdan i Lucyna, Krajewski Jan i Anna, Kuzara Józef i Elżbieta, Lis Bogdan i Jolanta, Marciniec Janina, Mróz Michał i Halina, Patla Edmund i Marcela, Stachnik Leszek i Cecylia, Szymaszek Jan, Świerk Mateusz i Aneta, Wiercioch Piotr i Agata, Wodzień Albert i Stanisława, Wójcik Waldemar i Danuta, Poproch Dorota i Czesław.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Zioła Stanisław, Zioła Mateusz, Duma Tomasz, Lis Halina, Gajos Danuta.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Lipa Piotr, Lipa Lucyna, Przybyłowicz Krzysztof, Rokita Ryszard, Rokita Michał.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Można nabywać kalendarze rolnicze książkowe oraz ścienne z wieńcami żniwnymi. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo gazetkę „Dobre Nowiny”

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bolesław Koziara. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ……… Za śp. Bolesława będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu a za śp. Władysławy Burek będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

25 niedziela zwykła

 1. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów. Dziś także zbiórka do Puszek przy Kościele na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy rodziców i uczniów klasy VIII w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

 1. W przyszłą Niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

 

 1. Również w przyszła niedzielę Koncert – Muzyczny Hołd Prymasowi Tysiąclecia w Kościele w Górze Motycznej o godz. 19.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – w poniedziałek – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon, prezbiter, Paweł Chong Hasang i Towarzysze, pierwsi męczennicy

                                                    koreańscy;

          – we wtorek – św. Mateusz, apostoł i ewangelista;

          – w czwartek – św. Pio z Pietrelciny, prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły ………………………..

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Kosińska Teresa, Bielawa Mariusz, Kędra Jacek, Tokarz Agnieszka.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Rutyna Andrzej, Kędra Mirosław, Mierzwa Wojciech, Mierzwa Marcin, Pryga Waldemar.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Można nabywać kalendarze rolnicze książkowe oraz ścienne z wieńcami żniwnymi.

 

 1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stefania Wójcik oraz śp. Władysława Burek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ……… Za śp. Stefanię będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu zaś pogrzeb śp. Władysławy Burek będzie we wtorek o godz. 15.00

 


24 niedziela zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

 

 1. Jutro z racji 13-tego po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej fatimskiej.

 

 1. We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?

 

 1. W piątek 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.

 

 1. W sobotę Patronalne święto młodzieży polskiej.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – św. Jan Chryzostom, biskup i doktor Kościoła;

– w środę – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek – święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę – św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.

 

 1. Dziś składka inwestycyjna. Dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. W przyszła niedzielę Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Sikora Adam, Żmuda Mariusz, Zarzycki Dariusz, Wolicki Waldemar, Knych Krzysztof.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Zioła Stanisław, Zioła Mateusz, Duma Tomasz, Lis Halina, Gajos Danuta.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest okolicznościowy numer „Gościa Niedzielnego extra” poświęcony osobie kardynała Wyszyńskiego. Warto nabyć. Można nabywać kalendarze rolnicze książkowe oraz ścienne z wieńcami żniwnymi.

 

 1. Sołtys wsi Żyraków informuje, że zbliża się termin III raty podatku, która płatna jest
  do 15 września. Wpłaty przyjmowane będą w domu Sołtysa – w dniach od 13 do 15 września od godz. 9.00. Ze względów epidemicznych interesanci będą przyjmowani pojedynczo.

 

 1. Sołtys wsi Wola Żyrakowska informuje, że III rata podatku będzie zbierana w dniach
  14 i 15 września (tj. wtorek-środa) od godz. 8 – 14

 

 1. Msze św. w intencji Pielgrzymów do Zawady będą odprawione w naszym Kościele: 17.X.2021 o godz. 8.00; 28.XI.2021 o godz. 8.00; 16. I. 2022 o godz. 10.30. Zaś w Zawadzie 7.V. 2022 o godz. 15.00

 

 1. Za śp. Artura Kutrzuby będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

  

 1. Spotkania w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania będą miały miejsce w salce przy Kościele: we worek o godz. 17.00 – Klasa VIIIb i w czwartek o godz. 17.00 – Klasa VIIIa. Przypominamy, iż przygotowanie do Sakramentów odbywa się w parafii zamieszkania. Zapraszamy więc również uczniów uczęszczających do szkół w Dębicy.

23 Niedziela Zwykła

 

 1. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.

 

 1. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca, po prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

 

 1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga.
  W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Po Mszach św. pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.

 

 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za sprzątanie w ubiegłym tygodniu następującym rodzinom: Zygmunt Stanisław, Rzeczycki Marian, Lis Bogdan, Kucięba Mariusz, Mierzwa Jan.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Marcisz Rafał, Kosińska Teresa, Bielawa Mariusz, Kędra Jacek, Tokarz Agnieszka.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony osobie kardynała Wyszyńskiego. Warto nabyć. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć kalendarze rolnicze książkowe w cenie 23 złote oraz ścienne z wieńcami żniwnymi w cenie 6 złotych.

 

 1. Serdecznie zapraszamy dziewczęta od klasy trzeciej szkoły podstawowej, które chciałyby włączyć się do Dziewczęcej Służby Maryjnej jutro po Mszy św. wieczornej.

 

 1. Z naszej parafii w sobotę 11 września wyruszy po raz kolejny Piesza Pielgrzymka do Zawady. Gromadzimy się w Kościele o godz. 7.00 i po krótkiej modlitwie wyruszamy, by dotrzeć do Zawady przed godz. 11.00. Na Pielgrzymce idziemy w grupie zorganizowanej podporządkowując się poleceniom Kapłana i porządkowych. Bardzo proszę o szczególne zachowanie bezpieczeństwa. Po pielgrzymce można będzie powrócić autobusem z Zawady.

 

 1. Wydział Teologiczny w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii oraz Podyplomowe Studia z Katechezy Przedszkolnej. Druga tura rekrutacji rozpoczęła się
  1 września i będzie trwać do 20 września 2021 r. Studia te przeznaczone dla osób świeckich
  i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale. Szczegółowe informacje na stronie:  wt.diecezja.tarnow.pl 

 

11 . W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Artur Kutrzuba. Polecajmy
Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Pogrzeb śp. Artura we wtorek o godz. 15.00.


22 Niedziela Zwykła

 1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

 

 1. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

 

 1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

 

 1. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału
  i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w środę o godz. 8:00 Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Spowiedź dla dzieci szkoły Podstawowej i średniej w poniedziałek od godz. 17.00

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza Święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź św. Codziennie przed nabożeństwami.

 

 1. W sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Od godz. 8.00 udamy się z posługą duszpasterską do chorych.

 

 1. W przyszłą niedzielę po prymarii Zmiana Tajemnic Różańcowych. Zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Afganistanu.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

 

 1. Serdecznie dziękuję za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Słota Paweł, Lubera Beata, Czerwiec Tomasz, Glinka Piotr, Węgrzyn Stanisław.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Sikora Adam, Żmuda Mariusz, Zarzycki Dariusz, Wolicki Waldemar, Knych Krzysztof.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo z przedsionka nowy numer „Dobrych Nowin”.

 

 1. Apel Przewodniczącego KEP ..……

  

 1. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Mieczysław Gliwa. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …… Za śp. Mieczysława będą odprawione 4 Msze św. z int. uczestników pogrzebu.

21 Niedziela Zwykła

 1. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

 

 1. Dziś po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na budowę pomnika dziecka utraconego, który ma stanąć w Dębicy na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej.

 

 1. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania
  i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

 

 1. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują co roku miliony pielgrzymów. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

            – we wtorek – św. Bartłomiej, apostoł;

            – w piątek – św. Monika, matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

            – w sobotę – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary Inwestycyjne. Ofiary złożyły: Ciemiorek Stanisław i Julia, Baran Stanisław i Teresa, Kaczor Roman i Bożena, Wójcik Józef i Anna, Wiercioch Piotr i Agata, Gębala Stanisława, Muciek Zofia, Kania Jan i Katarzyna, Nicpoń Tomasz i Karolina, Wodzień Cecylia, Mierzwa Jan i Małgorzata. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Łączak Grzegorz, Buczyńska Wiesława, Duma Anna, Jaszcz Paulina, Rachwał Mariusz.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Zygmunt Stanisław, Rzeczycki Marian, Lis Bogdan, Kucięba Mariusz, Mierzwa Jan.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.