OGŁOSZENIA

Zesłanie Ducha Świętego

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.

 

 1. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8.00 i 18.00.

 

 1. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

 

 1. W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu w poniedziałki, środy, piątki po Mszy św. o godzinie 18.00 a we wtorki, czwartki i soboty po Mszy św. o godz. 6.30 oraz w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.

 

 1. W obchodzony również w najbliższy czwartek Międzynarodowy Dzień Dziecka na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek postarajmy się o chwilę osobistej modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszy piątek jest dniem Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Msza Święta wynagradzająca oraz pierwszopiątkowe nabożeństwo o godz. 6.30 i 18.00. W pierwszą sobotę po Mszy Świętej porannej Różaniec wynagradzający a od godz. 8.00 udamy się z posługą duszpasterska do chorych.

 

 1. W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego Kapłana będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

 

 1. W przyszłą Niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  Odpust parafialny. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie i kazania głosił
  Ks. Misjonarz Krzysztof Ferenc. Po Sumie procesja Eucharystyczna
  dookoła Kościoła. Bardzo proszę, aby były niesione wszystkie feretrony, chorągwie, sztandary, by nie zabrakło niosących baldachim, dzieci sypiących kwiaty, dzieci I-szo Komunijnych i Strażaków.

 

 1. Przyszła niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Ze względu na Odpust zmianę tajemnic Żywego Różańca przenosimy na niedzielę po odpuście.

 

 1. W tym tygodniu patronujĄ nam:

           W Sobotę, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy w Afryce,

             którzy oddali życie dla Chrystusa.

 

 1. Spowiedź przed I-szym piątkiem i Odpustem codziennie pół godziny przed nabożeństwami.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Koziara Jadwiga, Zakulec Józef i Teresa, Szczędor Jan i Maria, Gil Teresa, Wrona Bolesław, Muciek Andrzej i Anna, Gębala Stanisława, Orkisz Marek i Marta, Konefał Tomasz i Magdalena, Wodzień Albert i Stanisława. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję: Rodzicom dzieci Klasy II szkoły Podstawowej.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące osoby: Wójcik Józef, Gil Stefan, Żak Tomasz, Kuroś Krzysztof, Gąsior Władysława, Kobylarz Andrzej, Koza Józef, Maciejowski Tomasz, Serafin Tomasz, Wróblewski Krzysztof.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Procesja Bożego Ciała będzie tak jak w ostatnich latach. I-szy Ołtarz będzie na wysokości Kaplicy Matki Bożej przy Kościele, II obok bramy zakładu „Edo”, III na rynku zaś IV w parku. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy tak, jak do tej pory. Jeśli chodzi o hasła do Ołtarzy to propozycja jest następująca:

 

Ołtarz I                  - „Oto skarb Kościoła”

Ołtarz II                - „Oto serce świata”

Ołtarz III               - „Oto pokarm nieśmiertelności”

Ołtarz IV               - „Oto brama Nieba”

 

 1. W minionym tygodniu odszeszli do wieczności śp. Andrzej Dul, Zofia Duma oraz Krzysztof Moskal. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Za śp. Andrzeja będzie odprawionych 5 Mszy św. od uczestników pogrzebu zaś za śp. Zofię będzie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu. Pogrzeb śp. Krzysztofa Moskala będzie w środę o godz. 14.00

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). My wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza.

 

 1. W naszej wspólnocie przeżywamy Uroczystość I-szej Komunii św. Módlmy się za dzieci
  I-szo Komunijne i rodziców, aby Jezus był zawsze dla nich drogą, prawdą i życiem.

 

 1. Jutro przypada rocznica I Komunii św. Zapraszam dzieci i rodziców klasy IV Szkoły Podstawowej na Mszę św. na godz. 18.00.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 24 maja umieszczone zostało specjalne liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Ona po wniebowstąpieniu Chrystusa z Gronem Dwunastu i uczniów trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach.

 

 1. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się za Kościół w Chinach.

 

 1. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Podczas wspólnej Eucharystii przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.

 

 1. W sobotę Pielgrzymka Dzieci I-szo komunijnych do Zawady. Msza św. o godz. 10.00

 

 1. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się przez jego wstawiennictwo za nasz naród, za naszą ojczyznę, gdyż jako zaliczony w poczet błogosławionych i świętych jest już naszym orędownikiem przed Bogiem.

 

 1. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się przez specjalną nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.

 

 1. W tym tygodniu patronujE nam:

W piątek – św. Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.

 

 1. Przypominam, iż nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej są w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 zaś w niedziele o godz. 15.30.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: ………………………..……….. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję także za dar ołtarza złożony przez rodziców dzieci I-szo komunijnych
  i Bierzmowanych. Jest nim sygnaturka. Bóg zapłać.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Grzyb Sławomir, Grzyb Robert, Labak Zbigniew, Rokita Jerzy, Lichoń Stanisław.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę: Szuba Ryszard, Czuchra Władysław, Osuch Zbigniew, Gągol Antoni, Stelmach Łukasz

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Zapraszamy w niedzielę 28. Maja na godz. 19.30 na Mszę Świętą Młodych z cyklu „Światłość w Ciemności” do kościoła p.w. Ducha Świętego w Dębicy. Jest to zarazem spotkanie dla osób wyjeżdżających z naszego okręgu na ŚDM w Lizbonie oraz będziemy wspólnie dziękować za dar bierzmowania.

Z naszego dębickiego okręgu organizowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Informacja i szczegóły odnośnie wyjazdu na plakatach i facebooku RDE PENUEL.

 

 1. Komputerowego badania wzroku będzie można dokonać w dniu 2 czerwca na parkingu przy Urzędzie gminy w Żyrakowie. Obowiązują zapisy pod numerem 690 070 902. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Andrzej Dul. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz panie ….   Pogrzeb śp. Andrzeja we wtorek o godz. 12.00


VI Niedziela Wielkanocna

 1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

 

 1. Zaś we wtorek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Niech ten Święty Patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej ojczyźnie i we wspólnocie narodów.

 

 1. We wtorek o godz. 19.00 Spotkanie Rady Duszpasterskiej.

 

 1. W czwartek, 18 maja, przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wbrew wszelkim atakom na jego osobę wpatrujmy się w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia, krok po kroku być bliżej Pana Boga. I jak on całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. On uczynił to w sposób wyjątkowy, powtarzając Jej synowskie: „Totus Tuus”.

 

 1. Przypominam, że w naszym kościele w maju odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 zaś w niedziele o godz. 15.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej pomoc!

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. i nabożeństwie majowym pół godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W sobotę spowiedź dla dzieci I-szo Komunijnych o godz. 8.00.

 

 1. W naszej wspólnocie w przyszłą niedzielę o godz. 10.30 przeżywać będziemy Uroczystość I-szej Komunii św. O godz. 10.15 zbieramy się przed Kościołem, skąd procesyjnie wprowadzimy dzieci do Kościoła. Bardzo proszę, aby część ławek z przodu pozostawić wolnych dla dzieci, rodziców i gości dzieci I-szo Komunijnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której przez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Irena i Stanisław Lichoniowie. Bóg zapłać!

 

 1. Dziękuję także za dar ołtarza złożony przez rodziców dzieci, które przyjęły Sakrament Bierzmowania w miniony poniedziałek. Bóg zapłać.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kalita Roman, Stręk Władysław, Ślisz Małgorzata, Matejek Irena, Płodzień Bogusław.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

  

 1. Sołtys wsi Żyraków informuje, że mija termin II raty podatku, która płatna jest
  do 15. 05. 2023r. Wpłaty przyjmowane będą w domu u sołtysa w dniu: 15 maj tj. poniedziałek od 8:00 do 18:00. Podczas płatności podatku, można również dokonać płatności za Spółkę Wodną, bardzo proszę przynieść ze sobą nakaz płatniczy Spółki Wodnej.

W przypadku jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod numerem telefonu: 514-562-578


V niedziela Wielkanocy

 1. Dziś kolejna – piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił nas coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość Nieba. Najdoskonalszą Nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu „fiat”, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to I-sza Niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Będziemy więc prosić Świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były naprawdę godne i święte.

 

 1. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Wobec nieustających ataków na jego osobę, mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, tym bardziej wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Po Mszy św. porannej nowenna do MB Fatimskiej.

 

 1. Przyszła niedziela, 14 maja, przykrywa święto Świętego Macieja Apostoła, wybranego do Grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego Świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. Przypominam, że w naszym kościele w maju odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 zaś w niedziele o godz. 15.30.

 

 1. Wyjątkowo jutro ze względu na Bierzmowanie Msza św. popołudniowa będzie o godz. 16.00 a po niej Nabożeństwo Majowe.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Marosz Janina, Moskal Elżbieta, Ziobro Maria, Bury Zuzanna. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Mądro Andrzej, Socha Rita, Róg Krzysztof, Mazur Bolesław, Kalita Przemysław.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Grzyb Sławomir, Grzyb Robert, Labak Zbigniew, Rokita Jerzy, Lichoń Stanisław.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym miedzy innymi ciekawy artykuł dotyczący organizacji I-szej Komunii.

IV Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli któryś syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony! Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w Dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. W najbliższy poniedziałek wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00 zaś w niedziele o godz. 15.30.

 

 1. Dzień 1 maja – to także Święto Pracy i równocześnie wspomnienie Świętego Józefa Robotnika. Będziemy żarliwie prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym.

 

 1. We wtorek, 2 maja, przypada też Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy też rodaków żyjących poza granicami naszej ojczyzny. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, aby w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym pod datą 3 maja celebrujemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Najświętszej.

 

 1. W czwartek, 4 maja, przypada na naszą parafię całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 7.00 – 18.00. Program adoracji tak, jak co roku. Rozkład w gablocie!

 

 1. Z racji na przypadające w tym dniu wspomnienia Świętego Floriana na wieczornej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji strażaków z Żyrakowa i Woli Żyrakowskiej oraz strażaków z PSP i OSP Powiatu Dębickiego spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Na tę Mszę św. zapraszamy nie tylko strażaków PSP, OSP, ale także wszystkich czcicieli św. Floriana.

 

 1. Również w tym tygodniu, w sobotę, 6 maja, przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej, zwłaszcza że przez cały bieżący tydzień trwają Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

            - w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po Mszy św. o godz. 18.00;

            - w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00;

            - w sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Do chorych udamy się od godz. 8.00.

 

 1. Spowiedź codziennie pół godziny przed nabożeństwami, zaś w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.

 

 1. Najbliższa niedziela to I-sza Niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Gębala Stanisława, Bielawa Mariusz i Barbara, 2 NN. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wiktor Urszula, Kobylarz Marian, Kobylarz Piotr,  Pasieka Zbigniew, Nicpoń Tomasz.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Kalita, Roman, Stręk Władysław, Ślisz Małgorzata, Matejek Irena,  Płodzień Bogusław.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej. Dziś wychodząc z Kościoła można zabrać z przedsionka bezpłatny numer „Dobrych Nowin”.

 

 1. Komunikat Starosty …..

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Władysława Ziobro. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ……. Za śp. Władysławę będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

III Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Poczujmy się zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, które najlepiej realizuje się przez nasz pełny udział w Eucharystii.

 

 1. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Jest to inicjatywa kierowana do każdego wierzącego. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.

 

 1. W jutrzejszy poniedziałek nasze myśli i serca skierujemy do Gniezna, gdzie znajdują się relikwie Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Będziemy dziękować Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę Świętego Wojciecha na naszej ziemi. Od tysiąca lat jesteśmy chrześcijanami. Ale z tej wielkiej łaski wypływają także zadania, przede wszystkim godnego wypełniania Ewangelii Chrystusowej w codziennym życiu. Jako spadkobiercy Świętego Wojciecha nie możemy się jej wstydzić i nie możemy spokojnie patrzeć, kiedy się ją poniewiera.

 

 1. Jeszcze w tym tygodniu, we wtorek, 25 kwietnia, będziemy przeżywali także święto Świętego Marka Ewangelisty.

 

 1. W sobotę, 29 kwietnia, przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Tak dalece wyróżniała się czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem o Jego krzyżu, że nadano jej tytuł Doktora Kościoła. A w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.

 

 1. Również w tę sobotę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.

 

 1. Przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę kwietnia będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczyna się też Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: Rodzoń Dariusz i Urszula, Wiercioch Grzegorz i Joanna, Rokita Jerzy i Karolina, Wójcik Józef i Anna, Wodzień Albert i Stanisława, Różański Ryszard i Barbara, Koziara Jadwiga, Lipa Jacek i Agata, Gawlik Zbigniew i Barbara, Julia Ciemiorek, Czaja Dominika. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Siarkowski Franciszek, Kaput Stanisław, Lada Wieslaw, Lada Sebastian .

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Mądro Andrzej, Socha Rita, Róg Krzysztof, Mazur Bolesław, Kalita Przemysław.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Młodzież naszej Parafii zaprasza na Drogę Światła, która odbędzie się w piątek o godz. 20.00.

W najbliższą niedzielę (30.04) KSM będzie rozprowadzał placki i ciastka po każdej Mszy Świętej.


Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

 

 1. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Do roku 2012 Tydzień Miłosierdzia obchodzono w październiku, a od 2013 rozpoczyna się on w drugą niedzielę Wielkanocy, właśnie w święto Miłosierdzia Bożego. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej Diecezjalnej CARITAS.

 

 1. Dziś o godz. 15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

 

 1. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca, po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego sakramentu.

 

 1. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

 

 1. W kalendarzu liturgicznym dla diecezji Polski pod datą 23 kwietnia umieszczona jest uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski. Jednak w tym roku tego dnia, jak już powiedziano, przypada niedziela, i to w okresie Wielkanocy, która znosi wszystkie pozostałe obchody liturgiczne, nawet te w randze uroczystości. Stąd tegoroczna uroczystość Świętego Wojciecha, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. ………………………….Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Zaborowski Tomasz, Wójcik Stanisław, Żurek Mariusz, Żurek Andrzej, Kramarz Marta.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Wiktor Urszula, Kobylarz Piotr, Kobylarz Marian, Pasieka Zbigniew, Nicpoń Tomasz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. „ZAPROSZENI DO MIŁOŚCI I SZCZĘŚCIA” to temat sesji ewangelizacyjnej poświęconej problematyce uzależnień i zniewoleń organizowanej przez Krucjatę Wyzwolenia Człowieka w Parafii Św. Jadwigi w Dębicy w dniu 26 kwietnia 2023 r. – w środę o godz. 16.00. Sesję poprowadzi Rafał Porzeziński. Sesja zakończy się Mszą Św. o godz. 19.00 w intencji osób uzależnionych i wychodzących z nałogów oraz ich rodzin. Sesja jest otwarta dla wszystkich chętnych i zainteresowanych powyższą tematyką.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Mierzwa. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu ……. Za śp. Stanisławę będzie odprawionych 15 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

 


Poniedziałek Wielkanocny

 1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy Nieba.

 

 1. Dziś poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Dziś Msze Święte o godz. 8.00 i 10.30. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 Składka przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. W dzisiejszy Wielkanocny Poniedziałek przypada 13. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pewnie wielu z nas pamięta jeszcze, jak trudne to było doświadczenie dla polskiego Narodu, jak głęboka żałoba spowiła serca wielu Polaków. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego Narodu, dla naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej. Prośmy Boga o to, abyśmy wreszcie potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii właściwe wnioski.

 

 1. 12 kwietnia t.j w środę będzie miała miejsce Animacja Misyjna przeprowadzona przez
  Ks. Stanisława Wojdaka, misjonarza. Do południa w szkole a po południu na Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę św. Róże Różańcowe ale także wszystkich chętnych.

 

 1. W czwartek z racji 13-tego po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

  

 1. Przypominam, że w piątek, 14 kwietnia, przypada nasze narodowe święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 roku dla upamiętnienia chrztu Polski datowanego właśnie na dzień 14 kwietnia 966 roku. Była to przecież niezwykle doniosła decyzja Mieszka I, która uznawana jest za początek Państwa Polskiego. A z racji trwającej oktawy Wielkanocy tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  

 1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Nowak Franciszek, Kalita Mariusz, Kurcz Stanisław, Kaczor Roman.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Siarkowski Franciszek, Kaput Stanisław, Skórka Marek, Lada Wiesław, Lada Sebastian.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Młodzież naszej Parafii zaprasza na Drogę Światła, która odbędzie się w piątek o godz. 20.00. Jest to nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej, polega ono przeżywaniu 14 spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem. 

 

 1. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę do Łagiewnik na nocne czuwanie przed Świętem Miłosierdzia Bożego - 15 kwietnia. Można jeszcze zgłosić się do środy włącznie.

 

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego …..

 

 1. Na radosne świętowanie zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad złem przyjmijcie błogosławieństwo.

 


Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Jutro – w drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00 i 10.30. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Składka na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Lublinie.

 

 1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je, jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

 

 1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

 

 1. Składam serdeczne „Bóg zapłać”!
 • za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i tym, którzy je zbierali.
 • Za prowadzenie Adoracji – młodzieży.
 • Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przybranie Kościoła kwiatami:
  Teresie Moskal, P. Bożenie Madura oraz tym, którzy im pomagali.
 • Druhnom i Druhom Strażakom z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa za trzymanie warty przy grobie Pana Jezusa i dzisiejszy udział w procesji rezurekcyjnej.
 • Służbie liturgicznej ołtarza: ministrantom i lektorom.
 • Kościelnemu
 • Organiście
 • Wikariuszowi Jakubowi za oprawę liturgiczną i przewodniczenie liturgii Wielkosobotniej.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w ostatnim czasie. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam obfitością swojej łaski.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Na radosne świętowanie zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa przyjmijcie Jego błogosławieństwo.

Niedziela Palmowa

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Starajmy się go w tym naśladować!

 

 1. Dzisiejsza Niedziela to pierwsza niedziela. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Dziś podczas uroczystej liturgii o godz. 10.30 pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Po Sumie konkurs palm. Oceniane będą: wysokość, oryginalność oraz włożona własna praca.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękujemy za każdą ofiarę.

 

 1. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech trzy święte dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu.

 

 1. Tylko z oczyszczonym sercem można w pełni przeżywać pamiątkę zbawczych tajemnic: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać jeszcze będziemy pół godziny przed nabożeństwami a także w Wieki Czwartek i Wielki Piątek od 20.00 do 21.00.

 

 1. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii
  i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona
  o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny.

 

 1. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00, wcześniej Droga Krzyżowa o godzinie 17.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale 3 części i będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie. O godz. 21.00 ADORACJE poprowadzi młodzież. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

 

 1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką sobotę błogosławieństwo pokarmów o godzinie 9.00, 10.00 i 11.00. Przed lub po poświęceniu pokarmów zapraszamy na adorację Krzyża. Na adorację Krzyża dzieci szkolne przynoszą skarbonki wielkopostne.

  

 1. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta
  i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 19.00. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Porządek Adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę tak, jak co roku. Szczegóły w gablocie na afiszu. Adoracja w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 22.00.

 

 1. Uroczystą Mszę Świętą rezurekcyjną z procesją eucharystyczną odprawimy tradycyjnie w poranek Wielkanocny o godz. 6.00 rano, następna Msza św. o godz. 10.30 i 16.00.

 

 1. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00 i 10.30. Tradycyjnie nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Składka na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Lublinie.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wadas Edward, Mucha Krzysztof, Wojtynkiewicz Adam.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny wtorek bardzo proszę następujące rodziny: Zaborowski Tomasz, Wójcik Stanisław, Żurek Mariusz, Żurek Andrzej, Kramarz Marta.

 

 1. Dziękuję za kolejne ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Żyrakowa od P. Renaty i Władysława Dziurgotów do P. Krystyny i Adama Sikorów przez Teresę Moskal. Bóg zapłać!

 

 1. Serdecznie dziękuję wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej w terenie. Szczególnie dziękuję Radzie Duszpasterskiej i tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie jej. Dziękuję Strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa. Bóg zapłać wszystkim.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Planujemy Pielgrzymkę do Łagiewnik na nocne czuwanie przed Świętem Miłosierdzia Bożego - 15 kwietnia. Wyjazd spod młyna w Woli Żyrakowskiej o godz. 18.00, powrót po Mszy św. o godz. 24.00. Koszt w zależności od ilości osób. Można zapisywać się w zakrystii do Świąt. Kontakt 696 008 251.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.