OGŁOSZENIA

III Niedziela Wielkanocy

 1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

 

 1. Przeżywamy rok św. Józefa. Z tej racji każdego 19 dnia miesiąca będziemy odprawiać nabożeństwo do Niego. Zapraszamy więc jutro na wieczorną Mszę św. wszystkich mężczyzn.

 

 1. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.

 

 1. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne następującym rodzinom …………….. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Chwiej Waldemar, Gąsior Władysława, Kobylarz Andrzej.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Orkisz Zbigniew, Ciemiorek Jerzy, Ciemiorek Dariusz, Węgrzyn Tomasz, Sędłak Dorota .

 

 1. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej.

            Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla

           absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia „Katecheza przedszkolna”

           pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych.

           Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

           Szczegółowe informacje na stronie: Sekretariat WTST, ul. Piłsudskiego 6, 33-100  Tarnów, tel. 146223331,

           wt.diecezja.tarnow.pl  email: wteol@diecezja.tarnow.pl

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Kramarz. Polecajmy Ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …… Za śp. Marię Kramarz będą odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu a za śp. Janinę Gąsior będą również odprawione 4 Msze św. od uczestników pogrzebu.

      10. Od jutra w Żyrakowie i Woli Żyrakowskiej zakład Kominiarski Krzysztof Lenart będzie dokonywał przeglądów przewodów

             kominowych. Szczegóły w gablocie.


II Niedziela Wielkanocy

 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002)

 

 1. Dziś zbiórka do puszek na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 

 1. Również dzisiaj o 15.30 w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

 

 1. We wtorek z racji 13 dnia miesiąca Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 

 1. W najbliższy piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. Przyszła niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski obchodzona będzie, jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.

 

 1. Serdecznie dziękuję za dzisiejsze ofiary inwestycyjne. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wójcik Józef, Gil Stefan, Żak Tomasz, Kuroś Krzysztof, Kramarz Andrzej, Madura Adam.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Koza Józef, Serafin Tomasz, Maciejowski Tomasz, Szymona Grażyna, Setera Zbigniew.

 

 1. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym – obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca pana Jezusa oraz aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Zachęcamy również do lektury rozmowy z Peterem Seewaldem, autorem niesamowitej biografii Benedykta XVI. Do numeru dołączona jest ankieta dla czytelników.

 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Sławomir Krupa. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …… Za śp. Sławomira będzie odprawionych 11 Mszy św. z int. uczestników pogrzebu.

 


Poniedziałek Wielkanocny

 1. Przedłużamy radość paschalną, radość z faktu, że Jezus zmartwychwstał, żyje i działa wśród nas. On chce się z nami spotykać, napełniać naszą codzienność swoją obecnością, pokrzepiać nasze serca i napełniać nas odwagą do apostołowania, do głoszenia prawdy o Jego zmartwychwstaniu.

 

 1. Pielgrzymi Przemyskiej Pielgrzymki na Jasną Górę razem z Metropolitą Przemyskim abpem Adamem Szalem przesyłają dla naszej wspólnoty najlepsze życzenia Wielkanocne i zapewniają o modlitwie, wdzięczni, za goszczenie ich na pielgrzymim szlaku w lipcu.

 

 1. Dziś Msze Święte zgodnie z tradycją o godz. 8.00, 10.30 i 16.00. Składka przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  

 1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Drozd Waldemar i Dorota, Dziurgot Teresa, Kuzara Józef i Elżbieta, Kaczor Maria, Krupa Magdalena, Tokarz Agnieszka. Bóg zapłać!

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Lichoń Stanisław, Czuchra Paweł, Szuba Ryszard, Czuchra Władysław, Osuch Zbigniew.

 

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Chwiej Waldemar, Wróblewski Krzysztof, Gąsior Władysława, Kobylarz Andrzej.

 

 1. Na radosne świętowanie zmartwychwstania Chrystusa i Jego zwycięstwa nad złem przyjmijcie błogosławieństwo.

Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś Wielkanoc. Msze Święte jeszcze o 10.30; 14.00 i 16.00.

 

 1. Jutro – w drugi dzień świąt Msze św. o godz. 8.00; 10.30 i 16.00. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

 1. Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je, jako uroczystości Pańskie. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

 

 1. Przyszła niedziela kończy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jej sercem, oprócz Eucharystii, będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia.

 

 1. Składam serdeczne „Bóg zapłać”!
 • za ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i tym, którzy je zbierali.
 • Za prowadzenie Adoracji – młodzieży.
 • Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przybranie Kościoła kwiatami:
  Teresie Moskal, P. Bożenie Madura oraz tym, którzy im pomagali.
 • Druhnom i Druhom Strażakom z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa za trzymanie warty przy grobie Pana Jezusa i dzisiejszy udział w procesji rezurekcyjnej.
 • Służbie liturgicznej ołtarza: ministrantom i lektorom.
 • Mateuszowi Grychowi za pomoc pod nieobecność P. Kościelnego
 • Organiście
 • Wikariuszowi Jakubowi za kazania pasyjne i przewodniczenie liturgii Wielkosobotniej.
 • Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w ostatnim czasie. Niech dobry Bóg wynagrodzi Wam obfitością swojej łaski.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Intencje mszalne ….

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Janina Gąsior. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …..… Pogrzeb śp. Janiny we wtorek o godz. 14.30.

 

 1. Na radosne świętowanie zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa przyjmijcie Jego błogosławieństwo.

 

 


NIEDZIELA PALMOWA

 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy
  w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

 

 1. Dziś na Sumie podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki palm, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

 

 1. 3. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne
  w Tarnowie. Tych, którzy nie mogą być obecni w kościele prosimy o ofiary wpłacane na konto. Można to uczynić poprzez stronę internetową parafii. Bóg zapłać!

 

 1. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki
  i Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 1. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej świątyni rozpocznie się ona o godz. 18.00. Po hymnie Chwała na wysokości Bogu milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Podczas procesji zaśpiewamy hymn Sław, języku, tajemnicę, za co w tym dniu można uzyskać odpust zupełny. W wielki czwartek ofiary będą przeznaczone na cele charytatywne.

 

 1. W Wielki Piątek zachowujemy post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych i spożycie tylko trzech posiłków w ciągu całego dnia, w tym jeden do syta; od tego postu osoby od 14. do rozpoczęcia 60. roku życia nie mają dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę. W Wielki Piątek na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.00, wcześniej Droga Krzyżowa o godzinie 17.30. Za uczestnictwo w adoracji krzyża można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Następnie odśpiewamy Gorzkie Żale i będziemy adorować Pana Jezusa w Grobie. O godz. 21.00 ADORACJE poprowadzi młodzież. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Ziemię Świętą.

 

 1. Osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.

 

 1. Tego dnia przypada rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Pamiętajmy, że papież i jego nauczanie to dar, którego nam, Polakom, nie wolno zmarnować.

 

 1. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy pobłogosławić pokarmy. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W Wielką sobotę błogosławieństwo pokarmów odbędzie się na zewnątrz kościoła o godzinie 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00. Przed lub po poświęceniu pokarmów zapraszamy na adorację Krzyża przez przyklęknięcie lub skłon, z zachowaniem odpowiedniej odległości. Nie będzie możliwości ucałowania i dotykania Krzyża.

 

 1. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta
  i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godzinie 19.00. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. Porządek Adoracji w Wielki Piątek i Wielką Sobotę tak, jak co roku. Szczegóły w gablocie na afiszu. Adoracja w Wielki Czwartek i Wielki Piątek do godz. 22.00.

 

 1. Uroczystą Mszę Świętą rezurekcyjną z procesją eucharystyczną wewnątrz świątyni odprawimy tradycyjnie w poranek Wielkanocny o godz. 6.00 rano, następna Msza św.
  o godz. 10.30, 14.00 i 16.00.

 

 1. Zachęcamy do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach.

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 8.00 i 10.30 i 16.00. Składka
  na Uniwersytet Papieski św. Jana Pawła II w Krakowie i Lublinie.

 

 1. Można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Dziadowiec Jerzy i Zofia, Grdeń Zbigniew i Dorota, Kaczor Roman i Bożena, Kopala Adam i Zuzanna, Kopala Maria, Koziara Bolesław i Jadwiga, Pyzik Marek i Anna, Szczędor Jan i Maria, Światowiec Wiesław i Lidia, Wodzień Albert i Stanisława, Woliki Waldemar i Elżbieta, Zaborowska Janina, Żmuda Marian i Teresa. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Płodzień Bogusław, Grzyb Sławomir, Grzyb Robert, Labak Zbigniew, Rokita Jerzy.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny wtorek bardzo proszę następujące rodziny: Dziedzic Jan, Gągol Antoni, Stelmach Łukasz, Wójcik Józef, Stręk Halina, Gil Stefan, Żak Tomasz, Kuroś Krzysztof, Kramarz Andrzej, Madura Adam.

 

 1. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów związanych ze stanem epidemiologicznym oraz wskazaniami Biskupa Tarnowskiego na Wielki Tydzień, informujemy, że w kościele może przebywać jednocześnie 1 osoba na 20 m2, co w przypadku naszego kościoła, daje liczbę
  40 osób. Pierwszeństwo uczestnictwa w danej celebracji mają osoby związane
  z zamówioną intencją.
  Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości 1,5 metra podczas nabożeństw. Przypominamy również, iż wierni, uczestniczący w czynnościach lub obrzędach religijnych w kościele, mają obowiązek zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Wybierając się do kościoła zwróćmy uwagę na nasze samopoczucie, zdezynfekujmy ręce
  i zachowajmy właściwą odległość.

 

 1. Prosimy aby wchodząc do kościoła głównym wejściem zabrać ze sobą kartę wstępu,
  z przedsionka, aby wchodzące kolejne osoby wiedziały ile osób jest wewnątrz kościoła. Jeśli brak kart wstępu w przedsionku, prosimy nie wchodzić do wnętrza.

 

 1. W związku z trwającymi ograniczeniami ks. biskup podtrzymuje dyspensę
  od uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
  Nadal korzystajmy
  z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy św. i nabożeństw.

 

 1. Służymy w konfesjonale codziennie pół godziny przed nabożeństwami a dodatkowo
  w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 18.30 do 19.30 zapraszamy do Adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie Adoracji możliwość spowiedzi św. i Komunii.

 

 1. W Wieki Czwartek i Piątek również okazja do spowiedzi od 20.00 do 21.00.

 

 1. Nie będzie odwiedzin chorych, do których chodzimy z okazji I soboty i w niedziele przynajmniej do 9 kwietnia. Udzielamy wiatyku, tylko tym osobom, które znalazły się w niebezpieczeństwie śmierci.

 

 1. Od jutra zmiana godzin wieczornych nabożeństw w dni powszednie związana ze zmianą czasu. Nabożeństwa będą w dni powszednie o godz. 18.00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer Rycerza Niepokalanej, Niedziela, Gość Niedzielny, mały Gość Niedzielny dla dzieci. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo gazetę „Dobre Nowiny”.

 

 

PORZĄDEK MODLITEWNEGO CZUWANIA

WIELKI PIĄTEK I WIELKA SOBOTA - 2021 r.

Żyraków

 

godz.   8.00 –  9.00  od p. Buczyńskich do Ośrodka Zdrowia

 

godz.   9.00 - 10.00  od. P. Stręków do p. Muchów oraz od p. Kujawskich do p. Plutów

 

godz. 10.00 – 11.00 od p. Wójcików do p. Madejów oraz od p. Rzeczyckich do p. Belcarzów

 

godz. 11.00 – 12.00 od p. Pastułów do p. Kawalców oraz od p. Sroków do p. Dziurgotów

 

godz. 12.00 – 13.00 od p. Stolarczyków do p. Bonarków oraz od p. Ślęzaków do p. Drobotów

 

godz. 13.00 – 14.00 od p. Żyrkowskich do p. Klisiewiczów oraz od. P. Drągów do Szkoły

 

godz. 14.00 – 15.00 Kolonia Żyrakowska oraz od P. Klisiów do p. Mierzwów

 

godz. 15.00 – 16.00 od p. Niedzielskich do p. Głowackich

 

godz. 16.00 – 17.00 od p. Szymaszków do p. Trojanów oraz Kolonia Woli Żyrakowskiej
                                 od p. Słoninów do p. Dziadowców

 

godz. 17.00 – 18.00 od p. Szerszeniów do p. Szkutaków, Brzeziny oraz od p. Baranów
                                 do p. Drobotów

 

Wielki Czwartek i Piątek:

Godz. 21.00 – 22.00  MŁODZIEŻ

WIELKA  SOBOTA:

 

godz. 18.25 – 18.50  MŁODZIEŻ

 

godz. 18.00 – 18.25   ADORACJA  INDYWIDUALNA

 

ADORACJA  W  W. CZWARTEK  i W  W. PIĄTEK  DO  GODZ. 22.00


5 Niedziela Postu

 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

 

 1. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Zachęcam, by z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć Duchową Adopcję dziecka Poczętego.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 a potem Msza św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a potem Msza św. W piątek dodatkowa Droga Krzyżowa o godz. 19.00 prowadzona przez młodzież.

 

 1. Ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie całodniowej spowiedzi świętej przed świętami. Starajmy się już korzystać ze spowiedzi codziennie przed nabożeństwami.

 

 1. Można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: ……………….. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Mazur Bolesław, Kalita Przemysław, Kalita Roman, Matejek Irena.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Lichoń Stanisław, Czuchra Paweł, Szuba Ryszard, Czuchra Władysław, Osuch Zbigniew.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: mieszkańcom Woli Żyrakowskiej od P. Sadowskich do P. Szkutak, Mieszkańcom Kolonii Żyrakowskiej zebrane przez P. Stefanię Jasińską, od mieszkańców Żyrakowa od P. Dziurgota Jana do P. Rokity Zbysława oraz z Róży1 św. Weroniki – zbierały Gabriela Gawlik i Katarzyna Szuba. Bóg zapłać..

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Przyszła niedziela, będzie już Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas
  w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii na Sumie pobłogosławimy gałązki palm, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

 

 1. W przyszła niedzielę składka jako jałmużna Postna na Seminarium Duchowne w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar kapłanów i wiernych.

 

 1. Koniec Wielkiego Postu to sposobna okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary
  i nadziei. Znajdują się wszędzie, gdzie toczy się nasze życie: przy drogach, na placach,
  w przydomowych ogródkach i na innych miejscach. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

 

 1. Ogłoszenie dotyczące pochówku „Dzieci utraconych”: Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku: poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób - odbędzie się w niedziele 28 marca o godz. 15:00, w kościele Bożego Miłosierdzia w Dębicy. Bezpośrednio po Mszy Świętej odbędzie się pochówek Dzieci Utraconych, których rodzice zrezygnowali z prawa do pogrzebu we własnym zakresie. Pochówkowi będzie przewodniczył kapłan. Szczegóły na stronie: www.debica-dzieciutracone.pl

 

 1. Dzień Skupienia dla narzeczonych w parafii św. Jadwigi w kwietniu będzie wyjątkowo
  11 kwietnia. Zaś kurs przedmałżeński dla tych, którzy w najbliższym czasie Pragą zawrzeć Sakrament małżeństwa odbędzie się w kilka sobót i niedziel kwietnia. Pierwsze spotkanie 17 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00. Chętni zapisują się telefonicznie w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Tel: 14 681 24 01

4 Niedziela Postu

 1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.

 

 1. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

 

 1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Ten dzień możemy nazwać dniem mężczyzn. Otoczmy modlitwą wszystkich mężczyzn: kawalerów, mężów, ojców, dziadków. Tego dnia prośmy Boga o wszelkie łaski dla nich, by codziennie wypełniali powołanie, do jakiego zostali wezwani.

 

 1. W najbliższy piątek z racji III-go piątku po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 a potem Msza św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a potem Msza św.

 

 1. Jak już zapowiadałem nie będzie całodniowej spowiedzi świętej przed świętami. Starajmy się już pomyśleć o pojednaniu się z Bogiem. Ze spowiedzi można skorzystać codziennie przed nabożeństwami.

 

 1. Można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne.

 

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Zieliński Tadeusz i Józefa, Kalita Franciszek i Barbara, Stachnik Przemysław oraz Jolanta i Kazimierz Buczak z Dębicy. Bóg zapłać!

 

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Pasieka Zbigniew, Nicpoń Tomasz, Socha Rita, Róg Krzysztof.

 

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Płodzień Bogusław, Grzyb Sławomir, Grzyb Robert, Labak Zbigniew, Rokita Jerzy.

 

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: mieszkańcom Żyrakowa za autostradą koło drogi, mieszkańcom Brzezin oraz mieszkańcom domów za autostradą. Bóg zapłać.

 

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny z dodatkiem w postaci magnesu z wizerunkiem św. Józefa – to będzie doskonała pamiątka Roku św. Józefa, który właśnie przeżywamy oraz „Gość extra” poświęcony w całości św. Józefowi. Jest również niedziela i Rycerz Niepokalanej.

 

 1. Dzień Skupienia dla narzeczonych w parafii św. Jadwigi w kwietniu będzie wyjątkowo
  11 kwietnia. Zaś kurs przedmałżeński dla tych, którzy w najbliższym czasie Pragą zawrzeć Sakrament małżeństwa odbędzie się w kilka sobót i niedziel kwietnia. Pierwsze spotkanie 17 kwietnia 2021 r. o godz. 18.00. Chętni zapisują się telefonicznie w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Tel: 14 681 24 01

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Irena Koziara. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie … Za śp. Irenę będą odprawione 3 Msze św. od uczestników pogrzebu.

3 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

  

 1. Dzisiejsza niedziela to I niedziela miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

  

 1. Rozpoczęliśmy Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii. Przypomnę tylko, iż dziś na godzinę 12.00 zapraszamy wszystkie dzieci. Zaś po Gorzkich Żalach i Mszy św. zapraszamy młodzież uczącą się wraz z klasą VIII i pracującą. W poniedziałek na wieczór zapraszamy małżonków na naukę stanową. W poniedziałek na godz. 16.00 zapraszamy dzieci z klas I-V. We wtorek na 16.00 zapraszamy dzieci z klas VI-VIII. O godz. 20.00 Wieczór uwielbienia. Zaś w środę zakończenie rekolekcji. Na zakończenie rekolekcji na wszystkich Mszach św. tak jak dotychczas, będzie zbierana składka na rzecz rekolekcji. W środę o godz. 17.00 uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Kolbego. Zapraszamy szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej. Zwróćmy uwagę, że nie będzie spowiedzi całodniowej, ze względów epidemiologicznych. Będziemy służyć codziennie w czasie rekolekcji i okresie przedświątecznym tak jak przed Bożym Narodzeniem.

  

 1. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

  

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 a potem Msza św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a potem Msza św. W najbliższy piątek będzie dodatkowa droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież o godz. 19.00.

  

 1. W sobotę przypadnie 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

 

 

 1. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

  

 1. Można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na Caritas, która pomaga rodzinom będącym w potrzebie.

 

         9. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Wójcik Józef i Anna, Zioła Stanisław i Małgorzata, rodzina                                Marszałów, Wojtaszek Stanisława, Fikus Joanna, Trojan Anna. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wiktor Urszula, Kobylarz Krystyna, Brzostowski Jakub, Kobylarz Piotr.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Mazur Bolesław, Kalita Przemysław, Kalita Roman, Ślisz Małgorzata, Matejek Irena.

  

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: mieszkańcom Kolonii Woli Żyrakowskiej od P. Słoninów do P. Miler Anny; mieszkańcom Woli Żyrakowskiej od. P. Szymaszków do Pani Drobot oraz Róży bł. Anieli Salawa. Bóg zapłać.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny oraz Gość extra w cenie 9 zł. , poświęcony w całości św. Józefowi. Warto nabyć. Jest również niedziela oraz nowy numer Rycerza Niepokalanej.

  

 1. Ogłoszenia społeczne:

Sołtys wsi Żyraków informuję, że zbliża się termin pierwszej raty podatku, która płatna jest do 15 marca.

 

Wpłaty przyjmowane będą we Wtorek i Środę (9 i 10 .03.2021) w dworku w Żyrakowie w godzinach 9:00 do 13:00  zaś w Czwartek, Piątek, Sobota ( 11-13.03.2021) w domu u Sołtysa w godzinach 9:00 do 18:00

W związku z epidemią koronawirusa, sołtys zwraca się o wyrozumiałość i cierpliwość, gdyż osoby będą przyjmowane pojedynczo. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt telefoniczny 514-562-578

 

Sołtys wsi Wola Żyrakowska informuje że I rata podatku będzie zbierana w najbliższy piątek i sobotę tj. 12 i 13 marca od godziny 8.00


2 Niedziela Wielkiego Postu

 1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

 

 1. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Ojciec św. ogłosił obecny rok rokiem św. Józefa.
  Po każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa i polecali jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

 

 1. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

 

 1. W pierwszy czwartek marca o 17.00 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 a potem Msza św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a potem Msza św.

 

 1. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszopiątkowe. Zapraszamy klasę VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

 

 1. W I-szą sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Zaś od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed nabożeństwami a w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.

 

 1. Przyszła niedziela to I-sza Niedziela marca. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. Rekolekcje parafialne rozpoczną się od 7 – 10 marca czyli od przyszłej Niedzieli. Poprowadzi je O. Rajmund Jurolaitis. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji w gablocie parafialnej. Można również zabrać sobie ze stolika za ławkami. Zwróćmy uwagę, że nie będzie spowiedzi całodniowej, ze względów epidemiologicznych. Będziemy służyć codziennie w czasie rekolekcji i okresie przedświątecznym tak jak przed Bożym Narodzeniem.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz, królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

 

 1. Można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na Caritas, która pomaga rodzinom będącym w potrzebie.

 

       14. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły: Ciemiorek Julia i Stanisław, Czarnik Maria, Dziadowiec Jerzy i                        Zofia, Dziurgot Jerzy i Maria, Grych Marek i Bogusława, Lach Stanisław i Józefa, Lubera Beata, Madej Robert i Bożena, Marosz              Janina, Mazur Bolesław i Stefania, Orkisz Adam i Alicja, Pastuła Zdzisław i Grażyna, Pytko Teodor i Maria, Szacik Władysław i                Zenon,  Wodzień Cecylia, Wójcik Jan i Helena. Bóg zapłać!

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Siarkowski Franciszek, Kaput Stanisław.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Pasieka Zbigniew, Nicpoń Tomasz, Mądro Andrzej, Socha Rita, Róg Krzysztof.

 

 1. Serdecznie dziękuję za pierwsze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: mieszkańcom Woli Żyrakowskiej od P. Niedzielskich do P. Głowackich oraz za ofiary zebrane przez P. Cecylię Bajda i Liliannę Słąba. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Wychodząc z Kościoła można zabrać za darmo gazetę „Dobre Nowiny”.

 

 1. Dyrekcja Zespołu Szkół w Żyrakowie ogłasza nabór dzieci do przedszkola oraz do klasy
  I szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022

           Rekrutacja do przedszkola obejmuje dzieci z roczników 2015 – 2018. Natomiast rekrutacja dzieci do klasy I szkoły podstawowej
            obejmuje dzieci z rocznika 2014.

            Wnioski prosimy pobierać ze strony internetowej szkoły lub ze stolika w przedsionku wejścia głównego do szkoły.

           Dokumenty rekrutacyjne prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres szkoły lub składać w sekretariacie w terminie od 1 do
           31 marca 2021 roku.

 

 1. Rekolekcje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbywać się będą w Parafii Św. Jadwigi
  w Dębicy w dniach 1-3 marca 2021 r. /poniedziałek, wtorek, środa w godzinach popołudniowych. Rekolekcje poprowadzi Ks. Wiesław Pietrzak, sercanin z Krakowa.

           Do udziału w Rekolekcjach zapraszamy członków KWC oraz tych, którzy pragną umocnić swoją wiarę, postawę trzeźwości
            i abstynencji. Zapraszamy osoby przeżywające problem uzależnienia od alkoholu narkotyków, hazardu czy innych nałogów i                  zniewoleń oraz ich rodziny i bliskich, a także tych, którzy pragną włączyć się w dzieło Krucjaty.

           Pragnienie uczestnictwa w rekolekcjach, prosimy niezwłocznie zgłosić w kancelarii parafialnej lub na poniedziałkowym 
           spotkaniu Wspólnoty KWC, ze względów organizacyjnych oraz w celu otrzymania programu rekolekcji i uzyskania bliższych
           informacji. Zaznaczamy, że ze względu na pandemię ograniczona jest ilość miejsc. Telefon do kontaktu: 14/6833445 lub 609                 628 155. Również te rekolekcje będą transmitowane z kościoła na youtubie. Link zamieszczony jest na stronie internetowej                      Parafii Św. Jadwigi w Dębicy.


1 Niedziela Postu

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

 

 1. Dziś składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

 

 1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.30 a potem Msza św. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym a potem Msza św.

            Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary                    doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania             odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski                              uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

 1. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
 2. Od dziś można nabywać paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiary zostaną przeznaczone na Caritas, która pomaga rodzinom będącym w potrzebie.
 3. Bardzo proszę tak, jak co roku, Zelatorki i Zelatorów o pozbieranie w swoich rejonach, ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne. Ofiary złożyły …………………. Bóg zapłać!

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Zaborowski Tomasz, Wójcik Stanisław, Żurek Mariusz, Żurek Andrzej, Kramarz Maria.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo proszę następujące rodziny: Lada Kinga, Brzostowski Jakub, Wiktor Urszula, Kobylarz Krystyna, Kobylarz Piotr.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Dyrekcja Zespołu Szkół w Żyrakowie ogłasza nabór dzieci do przedszkola oraz do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2021/2022

            Rekrutacja do przedszkola obejmuje dzieci z roczników 2015 – 2018. Natomiast rekrutacja dzieci do klasy I szkoły                                        podstawowej obejmuje dzieci z rocznika 2014.

            Rodzice dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola lub do klasy I szkoły podstawowej zobowiązani są do złożenia                          wniosku w terminie od 1 do 31 marca 2021 r. Wraz z wnioskiem należy złożyć dokumenty potwierdzające spełnienie przez                        kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

            Wnioski prosimy pobierać ze strony internetowej szkoły lub ze stolika w przedsionku wejścia głównego do szkoły.

           Dokumenty rekrutacyjne prosimy przesłać drogą elektroniczną na adres szkoły lub składać w sekretariacie w terminie od 1 do               31 marca 2021 roku.


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.