Przygotowanie do chrztu

I. Rodzice kontaktują się z księdzem proboszczem aby ustalić termin spotkania. Na spotkanie w kancelarii przychodzą Rodzice dziecka przynosząc akt urodzenia dziecka. Jeśli mieszkają poza parafią, wówczas konieczne jest „Pozwolenie na chrzest poza parafią” od swojego proboszcza. Chrzest może być na Mszy św. o godz. 1030 w 3 niedzielę każdego miesiąca, w Poniedziałek Wielkanocny, w Boże Narodzenie, albo w innym ustalonym terminie sam obrzęd chrztu św.

II. Na spotkaniu w kancelarii Rodzice:

• Dzielą się podstawową wiedzą o tym czym jest sakrament chrztu
  • Uzasadniają dlaczego chcą chrztu dla dziecka
  • Przedstawiają w jaki sposób będą przekazywać dziecku wiarę
  • Podają dwóch chrzestnych (kobietę i mężczyznę - imię i nazwisko oraz adres zamieszkania) spełniających warunki: 1) Bierzmowany, 2) Ukończył 16 lat, 3) Praktykuje (uczęszcza na Msze św., spowiada się, jeśli jest aktualnie uczniem - bierze udział w katechezie i przedstawi takie zaświadczenie od katechety)