OGŁOSZENIA

19 niedziela zwykła

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

 

 1. Jutro o godz. 19.00 w Parafii św. Jadwigi spotkanie organizacyjne pielgrzymów udających się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

 

 1. W sobotę, 13 sierpnia, nabożeństwo fatimskie po Mszy św. porannej. Serdecznie zapraszamy, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.

 

 1. Przyszła niedziela to niedziela inwestycyjna. Już dziś serdecznie dziękuję za każdą ofiarę.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

         - w poniedziałek - Święty Dominik, prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

         - we wtorek – Święta Teresa Benedykta od Krzyża, dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

         - w środę – Święty Wawrzyniec, diakon i męczennik;

         - w czwartek – Święta Klara, dziewica, założycielka zgromadzenia klarysek.

   

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary Inwestycyjne następującym osobom: Lada Wiesław, Orkisz Adam i Alicja.

  

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Nowak Jan, Stefan Grzegorz, Zima Zygmunt, Zima Adam, Grygiel Marek.

  

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny wtorek bardzo prosimy następujące rodziny: Ciaciek Józef, Ciaciek Rafał, Cielec Jan, Słonina Andrzej.

 

 1. W przyszły wtorek będzie miała miejsce 24 pielgrzymka Służb Mundurowych naszego powiatu do Przeczycy. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. Serdecznie zapraszamy służby a szczególnie Strażaków, ich rodziny a także wszystkich chętnych.

  

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

  

 1. Trwa zbiórka produktów spożywczych, chemicznych, higienicznych dla Tarnopola w Ukrainie. Potrzebne są głownie produkty spożywcze, chemiczne, higieniczne. Lista produktów znajduje się na stronie internetowej parafii, tablicy ogłoszeń oraz na stoliku za ławkami. Można sobie zabrać ze stolika.Paczki dostarczamy na plebanię najpóźniej do końca sierpnia. Potem zostaną dostarczone potrzebującym w Tarnopolu.

18 Niedziela Zwykła

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

 

 1. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

 

 1. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

 

 1. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.

 

 1. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna
  o godz. 6.30 i 18.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta codziennie przed nabożeństwami. Bardzo proszę nie odkładać spowiedzi na sam piątek, bo będzie tylko jeden kapłan.

 

 1. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza.

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. W tym miesiącu nie ma odwiedzin chorych.

 

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

 

 1. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich na pielgrzymi szlak, a także do włączenia się w dzieło pielgrzymowania duchowego. Wszystkich, którzy podejmą ten trud, polecamy Bogu przez ręce Matki Najświętszej.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           - poniedziałek – Święty Alfons Maria Liguori, biskup i doktor Kościoła

           - czwartek – Święty Jan Maria Vianney

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary Inwestycyjne następującym osobom: Bątor Stanisława, Gębala Stanisława, Kaczor Paweł i Lidia, Lis Bogdan i Jolanta, Muciek Andrzej i Anna, Mazur Witold i Wiesława, NN., Socha Piotr i Monika, Stachowicz Anna, Sroka Zbigniew i Ewelina, Świerk Mateusz i Aneta, Szalwa Janusz i Urszula, Wodzień Robert i Lucyna, Wodzień Albert
  i Stanisława, Wiercioch Piotr i Agata, Wójcik Waldemar i Danuta, Wójcik Józef i Anna, Klabacha Tadeusz i Danuta.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Stachnik Przemysław, Duma Wiesław, Kwaśniewski Krzysztof, Kędzior Wojciech.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Orkisz Bogdan, Książek Andrzej, Salomon Łukasz, Kulas Krzysztof, Bugaj Kazimierz.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Za śp. Dianę Kowalską będzie odprawionych 9 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

 

Trwa w dalszym ciągu wojna na Ukrainie. Módlmy się o pokój w tym kraju. Ale także jest ogromna prośba z Tarnopola na Ukrainie o pomoc. Włączmy się w miarę możliwości wszyscy. Potrzebne są głownie produkty spożywcze, chemiczne, higieniczne. Lista produktów znajduje się na stronie internetowej parafii, tablicy ogłoszeń oraz na stoliku za ławkami. Taką listę można sobie zabrać ze stolika.

 

Paczki z produktami z listy pakujemy w karton, który dostarczamy na plebanię najpóźniej do końca sierpnia. Potem zostaną dostarczone potrzebującym w Tarnopolu.


17 niedziela zwykła

 1. Przeżywamy XVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku. Po Mszach Świętych błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           - poniedziałek – św. Jakub, Apostoł  

           - wtorek - św. Joachim i Anna, rodzice NMP

            - piątek - św. Marta, Maria i Łazarz

 

 1. W czwartek mija 5 rocznica śmierci ks. Kanonika Jana Chajca, emerytowanego proboszcza naszej Parafii.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Bystrek Albert, Bystrek Wacław, Byś Jan, Kołodziej Kazimierz, Pisarek Sebastian.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Nowak Jan, Stefan Grzegorz, Zima Zygmunt, Zima Adam, Grygiel Marek.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Parafia św. Jadwigi w Dębicy organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Odbędzie się ona
  w dniach 22-29 października 2022r. Koszt pielgrzymki to: 4300 zł i 150 dolarów. Zapisy
  i szczegółowe informacje w kancelarii parafii św. Jadwigi.

16 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy XVI Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

            - poniedziałek - św. Szymon z Lipnicy, prezbiter

            - piątek - św. Maria Magdalena

            - sobota - św. Brygida, zakonnica, patronka Europy

 

 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św., będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. W czasie poświęcenia można będzie złożyć ofiarę na fundację, która niesie pomoc misjonarzom.

 

 1. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na cele inwestycyjne.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Pasiński Stanisław, Pasiński Janusz, Zaucha Teresa, Dziurgot Grzegorz, Bystrek Ryszard.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Stachnik Przemysław, Duma Wiesław, Wałęga Bogdan, Kwaśniewski Krzysztof, Kędzior Wojciech.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Sołtys wsi Wola Żyrakowska zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w dniu 24 lipca 2022 r. (niedziela) o godz. 14.00 w CKiP w Woli Żyrakowskiej. Tematem zebrania będzie: Podsumowanie dotychczasowych inwestycji na terenie wsi. Wyrażenie opinii na temat zagospodarowania Dąbrów. Z protokołem z poprzedniego zebrania można się będzie zapoznać w niedzielę od godz. 13.45 lub w ciągu tygodnia w Urzędzie Gminy w Żyrakowie.
  W przypadku braku frekwencji, zebranie odbędzie się w tym samym dniu, w tym samym lokalu o godz. 14.15.

15 Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

 

 1. W poniedziałek w modlitwach będziemy polecać śp. ks. Romualda Wojnę, w 23 rocznicę jego śmierci.

 

 1. W środę po Mszy Świętej porannej nowenna do Matki Bożej Fatimskiej.

 

 1. W piątek po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z racji III piątku miesiąca.

 

 1. W przyszłą niedzielę Odpust Szkaplerzny w Zawadzie. Suma o godzinie 11.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           - poniedziałek - św. Benedykt, opat, patron Europy;

           - wtorek - Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik;

           - środę - św. Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy, patronowie diecezji;

           - piątek - św. Bonawentura, biskup i doktor Kościoła;

           - sobota - Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Gliwa Jacek, Dziurdzik Marcin, Nowak Maria, Lipa Jacek, Ludwin Wojciech.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Bystrek Albert, Bystrek Wacław, Byś Jan, Kołodziej Kazimierz, Pisarek Sebastian.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej.

 

 1. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów. Dziękujemy osobom, które podjęły się organizacji oraz wspierającym finansowo, przygotowującym posiłki, przygotowującym teren szkoły, strażakom oraz młodzieży, która zbierała pieniądze i ofiarnie służyła pielgrzymom w tym dniu. Wszystkich będziemy polecać w modlitwie w czasie nowenny w środę.

 

 1. Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” z Woli Żyrakowskiej realizuje projekt pod nazwą „Dobrze być znowu razem”. W ramach projektu zapraszamy mieszkańców na wspólny integracyjny darmowy wyjazd do Muszyny w dniu 31 lipca br. W ramach wyjazdu proponujemy: zwiedzanie ogrodów sensorycznych w Muszynie, wizytę w pijalni wód oraz wizytę w tężni solankowej. Chętne osoby mogą się zgłaszać u Prezesa Stowarzyszenia – Anety Niedzielskiej.

14 Niedziela Zwykła

 1. Dziś I-sza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Prymarii zmiana Tajemnic Różańcowych.

 

 1. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Zgodnie z tradycją będzie zbierana składka inwestycyjna. Za wszystkie ofiary już dziś składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

           – we środę 6 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska, dziewica

           – w piątek 8 lipca – św. Jan z Dukli, kapłan

 

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza Święta i nabożeństwo o nowe i święte powołania do kapłaństwa o godz. 18.00.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękujemy następującym rodzinom: Dziurgot Waldemar, Parys Mirosław, Knap Wiesław, Kuta Tadeusz, Wilk Robert.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo prosimy następujące rodziny: Pasiński Stanisław, Pasiński Janusz, Zaucha Teresa, Dziurgot Grzegorz, Bystrek Ryszard.

 

 1. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy Katolickiej. Jest Gość Niedzielny, Niedziela, Rycerz Niepokalanej.

 

 1. W piątek przybywa do naszej parafii Przemyska Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą około godz. 13.00. Osoby, które pieką ciasta i gotują kompoty, proszone są o dowiezienie tego od godz. 10.30, natomiast gotowe dania prosimy przywozić na godz. 13.00 na dużą halę. Prosimy też o pomoc w przyjęciu pielgrzymów naszą niezawodną młodzież.

 

 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Diana Kowalska. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

13 Niedziela Zwykła

 1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy (kolekta mszalna). Dziś przeżywamy Niedzielę Synodalną.

 

 1. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze św. w środę o godz. 8.00 i 18.00. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

            W środę ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub

            różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny, jeśli odmówią

           jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe zakończymy w czwartek.

 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

           - w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00. Spowiedź codziennie przed nabożeństwami.

           - w sobotę po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający.

 

 1. Odwiedziny duszpasterskie chorych od godz. 8.00. W sierpniu nie będzie odwiedzin chorych.

 

 1. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

- we wtorek – Święty Ireneusz, biskup i męczennik;

- w środę, – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, męczennicy.

 

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: ofiary złożyły następujące osoby: Durał Jan i Maria, Dąbrowska Teresa, Duma Tomasz, Agnieszka i Kazimiera, Gębala Stanisława, Klisiewicz Jacek i Maria, Krajewski Jan i Anna, Występek Grzegorz i Beata, Wiercioch Grzegorz i Joanna, Zawojowski Grzegorz, Głowacki Ryszard i Maria.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kuszowski Zbigniew, Malinowski Eugeniusz, Lesiak Roman, Klich Paweł, Rak Artur.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo następujące osoby: Gliwa Jacek, Dziurdzik Marcin, Nowak Maria, Lipa Jacek, Ludwin Andrzej.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, nowy numer – wakacyjny Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Niedziela.

  

 1. Można się zapisywać na 40 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w grupie XI św. Jadwigi. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł. od osoby. Jeżeli z domu idzie więcej osób to następna osoba płaci 150 zł a trzecia osoba z domu płaci 100 zł.. Każde dziecko z rodziny do 15 r. życia włącznie płaci tylko 75 zł. Resztę dopłaca Caritas.

 

            Spotkanie organizacyjne: 8 sierpnia o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi.

 

 1. W dniu 8 lipca t.j. w piątek, gościć będziemy Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą około 13.45. do szkoły gdzie zostaną ugoszczeni przez parafian, za co serdecznie w imieniu Pielgrzymów dziękuję. Jak podał orientacyjnie Dyrektor Pielgrzymki, będzie ich około 500. Osobą koordynującą jest P. Agnieszka Wrona i Ks. Jakub.

 

 1. Przypominamy wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach o stosownym ubiorze nawet w największe upały. Stąd niedopuszczalne jest by przychodzić do Kościoła z odkrytymi ramionami czy plecami, w krótkich spodenkach czy klapkach. Skromność i stosowność w ubiorze zwłaszcza w Kościele jest świadectwem wiary i osobistej kultury.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 

 1. Jutro przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

 

 1. We wtorek czcimy Świętego Alojzego Gonzagę, patrona młodzieży studiującej. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie dziewczynki i chłopców (od 3 klasy wzwyż), którzy chcą dołączyć do DSM i LSO.

 

 1. W czwartek, Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. 
  W czwartek również liturgiczna  uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na ten dzień.

 

 1. W czwartek – Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy św. i procesji odbędzie się poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.

 

 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. Po Mszy św. Druga część uroczystości w szkole. Parking dla wszystkich za Budynkiem Szkoły.

        8. W najbliższą niedzielę – przypada Niedziela Synodalna.

       

       9. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie pięknych ołtarzy na Boże Ciało. Dziękuję
za liczny udział w procesji. Dziękuję Strażakom z Woli Żyrakowskiej i Żyrakowa, za poczty Sztandarowe i ubogacenie tej Uroczystości, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym sztandary, feretrony. Dziękuję niosącym baldachim, Służbie liturgicznej, panom Organiście i Kościelnemu,
ks. Jakubowi za śpiew ewangelii. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do większej chwały Bożej – Bóg zapłać!

 

       10. Serdecznie dziękuję za ofiary inwestycyjne: ofiary złożyły następujące osoby: Wiesława Buczyńska, Lada Sebastian i Justyna, Buczyński Jan i Cecylia, Kolbusz Renata, Kaczor Roman i Bożena, Kopala Adam i Zuzanna, Lach Stanisław i Józefa, Orłowski Robert, Pastuła Zdzisław i Grażyna, Węgrzyn Stanisław i Marta, Wodzień Albert i Stanislawa.

 

      11. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kawa Rafał, Świętoń Wojciech, Łączak Czesław, Gancarz Marcin, Prucnal Stanisław, Podgórski Jacek, Borer Teresa, Ciemiorek Agnieszka.

 

      12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo następujące osoby: Dziurgot Waldemar, Parys Mirosław, Knap Wiesław, Kuta Tadeusz, Wilk Robert.

 

       13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość niedzielny, nowy numer – wakacyjny Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, Niedziela.

        14. W sobotę (25 czerwca) zapraszamy na Spotkanie Młodzieży Dekanatu Dębica-Wschód: 'Wstań! Jesteś dzieckiem Króla'. Spotkanie jest duchowym przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 oraz podsumowaniem roku formacyjnego. Głównym punktem będzie Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Artura Ważnego o godz. 17.00. Więcej informacji na plakacie.

 

        15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bronisław Kubek. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …. Za śp. Bronisława będzie odprawionych
5 Mszy św. od uczestników pogrzebu.


Boże Ciało

 1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Bożego Ciała. Msze Święte jeszcze o godz. 10.30 i 16.00, a po Mszy o 10.30 procesja tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Na zakończenie procesji hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy” i błogosławieństwo. Zapraszamy do jak najliczniejszego, aktywnego udziału.

 

 1. Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) będziemy przeżywać tak zwaną „oktawę Bożego Ciała”. Zapraszam wszystkich na procesje Eucharystyczne wokół kościoła, które sprawować będziemy po każdej Mszy Świętej wieczornej a w najbliższą niedzielę po Mszy Świętej o 10.30. Niech udział w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. Do udziału w procesji zapraszamy i zachęcamy
  wszystkich mieszkańców zwłaszcza małe dzieci i dzieci pierwszokomunijne. Zapraszamy poczty sztandarowe reprezentujące ludzi identyfikujących się z wiarą katolicką. Wszelkie asysty związane z baldachimem, feretronami, sztandarami, liturgią, prosimy o należyte przygotowanie do procesji.

 

 1. Do wszystkich uczestników procesji kierujemy apel o należyte skupienie, powagę, zaniechanie zbędnych rozmów, zachowanie układu procesji i wytrwanie do końca. Matki opiekujące się dziećmi sypiącymi kwiaty prosimy o dopilnowanie spójnego szpaleru i należytej estetyki procesji.

 

 1. Tak, jak co roku w dniu 8 lipca t.j. w piątek, gościć będziemy Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Przemyskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi przybędą około 13.45. Bardzo proszę - tak jak dotychczas – wszystkich w parafii o godne przyjęcie pielgrzymów. Będzie ich około 500. Tak jak to było do tej pory, będą zbierane środki na ten cel, w piątek i sobotę przez wolontariuszy ze szkolnego Koła Caritas, którzy także zapisywać będą chęć wszelkiej pomocy w zorganizowaniu przyjęcia pielgrzymów. Osobą odpowiedzialną i koordynującą całą tę akcję jest P. Agnieszka Wrona z Woli Żyrakowskiej. Do niej proszę zgłaszać chęć i formę wszelkiej pomocy.

 


Niedziela Trójcy Przenajświętszej - Odpust

 

 1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to niedziela inwestycyjna. Serdecznie dziękuję za każdą ofiarę. Bóg zapłać.

 

 1. Przeżywamy dzień Odpustu parafialnego. Sumie Odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie i kazania głosił Ks. Prałat Józef Wątroba. Po Sumie procesja Eucharystyczna dookoła Kościoła. Po południu Msza św. o godz. 16.00 a potem nabożeństwo czerwcowe.

 

 1. Jutro, 13 czerwca, po Mszy Świętej porannej. Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej!

 

 1. We wtorek o godz. 18.30 Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Najpierw pól godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu a potem spotkanie konsultacyjne

 

 1. W czwartek, 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte będą tak jak w niedzielę. Po Eucharystii o godz. 10.30 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te młodsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Składka z Bożego Ciała na Hospicja.

 

 1. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane, jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

 

 1. W piątek z racji III piątku miesiąca po Mszy św. wieczornej i procesji pół godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam:

       - poniedziałek – Święty Antoni z Padwy, kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy

           zaginionych;

       - środa – Błogosławiony Michał Kozal, biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;

       - piątek – Święty Albert Chmielowski, zakonnik, który porzucił karierę artysty i poświęcił życie ubogim i odrzuconym.

 

 1. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję: Dziadowiec Jerzy, Dziadowiec Michał, Guziec Andrzej, Dziadowiec Mariusz, Kawa Alina.

 

 1. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek bardzo następujące osoby: Kuszowski Zbigniew, Malinowski Eugeniusz, Lesiak Roman, Klich Paweł Rak Artur.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest Gość Niedzielny, ale także specjalny numer Gościa Niedzielnego Extra poświęcony cudom eucharystycznym, Niedziela, Rycerza Niepokalanej.

 

 1. Za śp. Zbigniewa Bątora będzie odprawionych 7 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.