Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie

OGŁOSZENIA

26 maja 2024 r. - Niedziela Trójcy Przenajświętszej

 1. Dziś (26 V) Uroczystość Odpustowa Trójcy Przenajświętszej. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 1600.
 2. Msze św. w tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek, środę i piątek o godz. 630 i 1800. W Boże Ciało o godz. 800 1000 i 1600. W sobotę o godz. 1800.
 3. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do środy po Mszy św. wieczornej. Ostatnie nabożeństwo majowe, będzie przy kapliczce koło młyna na Woli Żyrakowskiej w piątek o godz. 1930.
 4. W środę (29 V) wspomnienie św. Urszuli Leduchowskiej, od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1800 Msza św. zbiorowa.
 5. W czwartek (30 V) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Kazania wygłosi wyświęcony w dniu wczorajszym ks. Jan Czapiga – neoprezbiter pochodzący ze Zdziarca. Po każdej Mszy św. będzie udzielał prymicyjnego błogosławieństwa. Po Mszy św. o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie całej oprawy. Składka przeznaczona jest na Hospicja.
 6. W piątek (31 V) święto Nawiedzenia NMP, od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę (1 VI) wspomnienie św. Justyna, o 1720 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 1800 Msza św. i procesja a następnie piętnastominutowe rozważanie tajemnicy różańcowej.
 8. W niedzielę za tydzień (2 VI) po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Od piątku do następnego czwartku oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna wokół kościoła codziennie po Mszy św. o godz. 1800 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1030.
 10. Z posługą sakramentalną do chorych uda się ks. Jakub w piątek od godz. 800 wg następującej kolejności: Wola Żyrakowska 105, 100, 93A, 83A, 82, 75, 66, 67, 62, 58A, 56B, 56, 43A. ks. Proboszcz w sobotę od godz. 800 wg następującej kolejności Żyraków 251, 250, 245, 249, 241, 237B, 226, 224, 205, 121A, 179, 167, 168, 147, 145, 107A, 97, 79, 46, 58, 56, 53, 33, 15.
 11. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję Rodzicom dzieci klasy III.
 12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Stelmach Mateusz, Bystrek Stanisław, Pasiński Roman, Smagacz Roman, Najuch Dawid.

19 maja 2024 r. - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś (19 V) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 800. O godz. 1030 uroczystość I Komunii Świętej.
 2. W tym tygodniu Msze św. codziennie rano i wieczorem. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe. Dzieci klasy III przeżywają Biały Tydzień.
 3. W poniedziałek (20 V) święto NMP Matki Kościoła.
 4. We wtorek (21 V) na Mszy św. o godz. 1800 I rocznica Komunii Świętej klasy IV.
 5. W środę (22 V) od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1800 Msza św. zbiorowa.
 6. W czwartek (23 V) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W piątek (24 V) wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 1530 klasa VII będzie miała w kościele egzamin przed bierzmowaniem. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę (25 V) pielgrzymka dzieci Pierwszokomunijnych - Msza św. w sanktuarium w Zawadzie o godz. 1000.
 9. W niedzielę za tydzień (26 V) Uroczystość Odpustowa Trójcy Przenajświętszej, kazania będzie głosił ks. Krzysztof Bułat - proboszcz Lisiej Góry. Suma Odpustowa o godz. 1100 a po niej procesja Eucharystyczna wokół Kościoła. Proszę, aby były niesione wszystkie feretrony, chorągwie, sztandary, by nie zabrakło niosących baldachim, dzieci sypiących kwiaty, dzieci I-szo Komunijnych i Strażaków. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 1600.
 10. Przed Uroczystością Odpustową można korzystać ze spowiedzi przez cały tydzień pół godziny przed nabożeństwami.
 11. Procesja w Boże Ciało (30 V) będzie tak jak w ostatnich latach. I Ołtarz na wysokości Kaplicy Matki Bożej przy Kościele, II obok bramy zakładu „Edo”, III na rynku, IV w parku. Proszę o przygotowanie ołtarzy tak, jak do tej pory. Jeśli chodzi o hasła, to proszę korzystać z przygotowanych w ubiegłych latach.
 12. W Boże Ciało (30 V) organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” do Rzeszowa. Wyjazd o godz. 1600 z parkingu koło kościoła w Żyrakowie. Koszt 25 zł. płatne w autobusie. Zapisy u Mateusza Grycha tel. 880634409.
 13. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Moskal Tomasz, Baran Robert, Orłowski Robert, Klich Tomasz, Kaczor Edyta.
 14. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Gąsior Marek, Zawojowski Krzysztof, Ciurkot Czesław, Ciurkot Mateusz, Bogdan Renata, Florka Krzysztof.
 15. Najbliższe wolne terminy na Msze św. w naszej parafii są na listopad 2024 r. W każdą środę jest możliwość zamówienia intencji na Mszy św. zbiorowej.

Ogłoszenie Społeczne:

 1. Za tydzień odbędzie się Piknik Rodzinny przy CKiP w Woli Żyrakowskiej. Rozpoczęcie o godz. 1500. Szczegóły na stronach internetowych i plakatach.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego dotyczący Pielgrzymek do Tuchowa i na Jasną Górę

Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy pielgrzymami zmierzającymi do domu Ojca. Z jednej strony stąpamy twardo po ziemi, ale nie możemy również zapomnieć, że nasza ziemska wędrówka ma konkretny cel, którym jest niebo. Przypominają nam o tym różnego rodzaju pielgrzymki, które w naszej diecezji tak licznie podejmujemy. Zbliżające się wakacje są doskonałą okazją, by wybrać się w tę drogę, na którą serdecznie Was zapraszam.

W dniach od 29 do 30 czerwca do Tuchowa wyruszy pielgrzymka w intencji młodzieży oraz powołań kapłańskich i zakonnych. Pielgrzymi wyjdą w sobotę rano z Piątkowej koło Nowego Sącza i z Brzeska, aby spotkać się w niedzielę u Matki Bożej Tuchowskiej. Dwudniowy format tej pielgrzymki może zachęcić zwłaszcza tych, którzy chcieliby doświadczyć pielgrzymiego ducha, ale nie dysponują dużą ilością wolnego czasu.

Wzorem ubiegłego roku na Jasną Górę wyruszy także Rowerowa Pielgrzymka Tarnowska, która odbędzie się w dniach od 18 do 21 lipca. Pierwszego dnia pielgrzymi wyjadą w 12 grupach z różnych miejsc diecezji, aby wieczorem spotkać się w Zabawie i stamtąd pielgrzymować dalej wspólnie. Trasa tej pielgrzymki rozłożona jest na cztery dni, aby dać więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział w niej także osobom mniej zaawansowanym wyczynowo.

Ukoronowaniem naszego pielgrzymowania będzie tradycyjnie Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia. W tym roku wyruszymy pod hasłem: „Żyję w Kościele”. Chcemy bowiem odkrywać, że to przede wszystkim sam Chrystus żyje w Kościele i zaprasza nas, abyśmy złączyli z Nim nasze życie właśnie w tej wspólnocie. Te dziewięć dni pielgrzymowania to niemałe wyzwanie, ale – jak podkreślają doświadczeni pielgrzymi – jest to niezapomniane doświadczenie duchowe.

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zapraszam wszystkich do wyruszenia na pielgrzymi szlak. W sposób szczególny zapraszam do tego młodzież i całe rodziny. Wszelkie informacje dotyczące tych pielgrzymek będzie można znaleźć na plakatach i w mediach społecznościowych. Niech Maryja, która oczekuje na swoje dzieci w Tuchowskim i Jasnogórskim Sanktuarium, wyprasza Wam obfitość Bożych łask.

 † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI


Stanowisko Rady Stałej KEP w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia

Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.

„Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie.

Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić». Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»”.

W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Pasterze Kościoła Katolickiego w Polsce


12 maja 2024 r. - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś (12 V) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 1600. Składka inwestycyjna do kopert.
 2. W tym tygodniu Msze św. codziennie rano i wieczorem. Po Mszy św. porannej Nowenna do Ducha Świętego, po wieczornej nabożeństwo majowe.
 3. W poniedziałek (13 V) wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej.
 4. We wtorek (14 V) święto św. Macieja, Apostoła.
 5. W środę (15 V) od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 1800 Msza św. zbiorowa. Adoracja będzie w każdą środę. Zapraszam do modlitwy.
 6. W czwartek (16 V) święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Dzień imienin naszego biskupa diecezjalnego.
 7. W piątek (17 V) od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę (18 V) o godz. 800 odnowienie przyrzeczeń chrztu i spowiedź dla dzieci klasy III oraz rodziny.
 9. W niedzielę za tydzień (19 V) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 800. O godz. 1030 uroczystość I Komunii Świętej.
 10. W Boże Ciało (30 V) organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” do Rzeszowa. Wyjazd o godz. 1600 z parkingu koło kościoła w Żyrakowie. Koszt 25 zł. płatne w autobusie. Zapisy u Mateusza Grycha tel. 880634409.
 11. Ruszyły zapisy na II Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 18-21 lipca. Zostałem poproszony przez dyrektora pielgrzymki o objęcie opieką duszpasterską pielgrzymów rejonu dębickiego i wyraziłem zgodę, tak więc ja również wezmę udział jadąc na rowerze. W ubiegłym roku wiele osób nie zdążyło się zapisać ponieważ jest ograniczona ilość uczestników, dlatego zachęcam aby nie zwlekać z zapisami. Wszystkie informacje i zapisy na oficjalnej stronie internetowej: rowerowapielgrzymkatarnowska.pl
 12. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Gruszka Barbara, Zima Roman, Gońka Dominik, Zima Dawid, Pluta Piotr.
 13. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę Rodziców dzieci klasy II Szkoły Podstawowej.
 14. Bóg zapłać za ofiary inwestycyjne w ubiegłym miesiącu.
 15. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Nowak. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

Ogłoszenie Społeczne:

Sołtys Żyrakowa będzie zbierał w domu II ratę podatku w poniedziałek od 1600 do 2000, wtorek i środę od 900 do 1400.


5 maja 2024 r. - 6 Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś przed kościołem młodzież z KSMu rozprowadza mufinki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd młodzieży na Festiwal Młodych w Medjugorie.
 2. W tym tygodniu Msze św. codziennie rano i wieczorem.
 3. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej procesja do krzyża i modlitwy o urodzaje, na zakończenie nabożeństwo majowe.
 4. W poniedziałek (6 V) święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.
 5. W środę (8 V) uroczystość św. Stanisława ze Szczepanowa, głównego patrona Polski. Wieczorem Msza św. zbiorowa.
 6. W piątek (10 V) rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego. Będzie ona codziennie po Mszy św. porannej. Od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W niedzielę za tydzień (12 V) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 1600. Składa inwestycyjna do kopert.
 8. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kądziołka Franciszek, Piecuch Stanisław, Wielgocki Roman, Żmuda Marian, Żmuda Damian.
 9. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Moskal Tomasz, Baran Robert, Orłowski Robert, Klich Tomasz, Kaczor Edyta.

28 kwietnia 2024 r. - 5 Niedziela Wielkanocna

 1. Jutro (29 IV) święto św. Katarzyny ze Sieny. Po Mszy św. o godz. 630 wyrusza pielgrzymka do Medjugorie, powrót za tydzień w poniedziałek rano. Z racji na nieobecność ks. Proboszcza w razie potrzeby można dzwonić na telefon parafialny.
 2. W środę (1 V) rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Będą one w dni powszednie po Mszy św. o godz. 1800.
 3. W czwartek (2 V) wspomnienie św. Atanazego.
 4. W piątek (3 V) uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. o godz. 800 i 1030. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 800. Z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę (4 V) wspomnienie św. Floriana. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w godzinach od 800 do 1800, wg następującego porządku:

800 - Zawierzbie i Żyraków 2-53

900 - Żyraków 54-82

1000 - Żyraków 83-121

1100 - Żyraków 122-160

1200 - Żyraków 161-189

1300 - Żyraków 190-219

1400 - Żyraków 224-275

1500 - Góra Motyczna i Wola Żyrakowska 1-42

1600 - Wola Żyrakowska 43-82

1700 - Wola Żyrakowska 83-112

O godz. 1720 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 1800 Msza św. wotywna w tej samej intencji, nabożeństwo majowe a następnie piętnastominutowe rozważanie tajemnicy różańcowej.

 1. Z posługą sakramentalną do chorych uda się ks. Jakub: w piątek od godz. 1300 wg następującej kolejności: Wola Żyrakowska 105, 100, 93A, 83A, 82, 75, 66, 67, 62, 58A, 56B, 56, 43A. w sobotę od godz. 800 wg następującej kolejności: Żyraków 251, 250, 245, 249, 241, 237B, 226, 224, 205, 121A, 179, 167, 168, 147, 145, 107A, 97, 46, 58, 56, 53, 33, 15.
 2. W niedzielę za tydzień (5 V) nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 1030. Młodzież z KSMu będzie rozprowadzać mufinki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd młodzieży na Festiwal Młodych w Medjugorie.
 3. W tym tygodniu w środę, czwartek i sobotę Msza św. tylko o godz. 1800.
 4. Z sakramentu pokuty można skorzystać codziennie pół godziny przed Mszą św. Zachęcam aby nie odkładać spowiedzi I-o piątkowej na ostatni dzień, ponieważ będzie tylko jeden kapłan.
 5. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Brożyna Paweł, Brożyna Renata, Lipa Sławomir, Grzyb Jacek, Kośla Dorota.
 6. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Gruszka Barbara, Zima Roman, Gońka Dominik, Zima Dawid, Pluta Piotr.

Ogłoszenie społeczne:

 1. Organizatorzy zapraszają we wtorek (30 IV) o godz. 1030 na Rynek, gdzie odbędzie się Gmina uroczystość patriotyczna. W przypadku braku dobrej pogody, uroczystość odbędzie się na hali gimnastycznej w szkole.

21 kwietnia 2024 r. - 4 Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś (21 IV) Niedziela Dobrego Pasterza. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 2. W wtorek (23 IV) uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
 3. W środę (24 IV) o 1800 Msza św. zbiorowa a po niej nowenna do MBNP.
 4. W czwartek (25 IV) święto św. Marka Ewangelisty.
 5. W piątek (26 IV) od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W sobotę (27 IV) po Mszy św. litania do św. Jana Pawła II.
 7. W niedzielę za tydzień (28 IV) po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic Różańcowych.
 8. W następny poniedziałek udamy się na pielgrzymkę do Medjugorie. Będziemy mieli możliwość przekazać listy do Matki Bożej, na ręce osób które mają objawienia. Taki list piszemy odręcznie, zaklejamy w kopercie, nie wkładamy pieniędzy do środka. Jeśli ktoś chce napisać taki list, to do następnej niedziel włącznie może go wrzucić do skrzynki na stoliku pod chórem.
 9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Choma Marcin, Szymona Damian, Matraj Wiesław, Dziurgot Jerzy, Zakulec Józef.
 10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Kądziołka Franciszek, Piecuch Stanisław, Wielgocki Damian, Żmuda Marian, Żmuda Damian.
 11. W przedsionku pod chórem powstaje somoobsługowa biblioteczka. Będzie tam można pożyczać książki religijne. Każdy kto chce się podzielić swoimi książkami, proszę aby najpierw przyniósł do zakrystii albo na plebanię. Później po weryfikacji książki trafią do biblioteczki. Wkrótce, kiedy będzie już wszystko gotowe, wówczas będzie tam też umieszczony regulamin.
 12. Ze spraw gospodarczych: funkcjonujemy w takiej rzeczywistości, że na wiele rzeczy potrzebne są pozwolenia, terminy się odciągają, a z wykonawcami nie jest łatwo. Dlatego podjąłem decyzję, żeby zacząć już myśleć o witrażach do kościoła. Mam taki zamysł, aby były to wydarzenia mówiące o Trójcy Przenajświętszej w Piśmie Świętym, jak również co najmniej trzech świętych: św. Augustyn, św. Patryk, św. Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej. Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły czy natchnienia w tym względzie, to proszę o kontakt. W pierwszym etapie chcę aby dobrze przemyśleć co mogłoby się znaleźć na wszystkich 27 oknach.

14 kwietnia 2024 r. - 3 Niedziela Wielkanocy, Biblijna

 1. Dziś (14 IV) Niedziela Biblijna i rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego. Składka inwestycyjna do kopert. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci organizuje akcję „Pola Nadziei”. Nasi uczniowie przed kościołem zbierają ofiary w zamian wręczając kwiat żonkila.
 2. W środę (17 IV) o 1800 Msza św. zbiorowa a po niej nowenna do MBNP.
 3. W czwartek (18 IV) udamy się do Pilzna na peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 1615. O godz. 1700 powitanie relikwii i nabożeństwo. O godz. 1800 Msza św. a następnie powrót.
 4. W piątek (19 IV) od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Za tydzień (21 IV) Niedziela Dobrego Pasterza. Składka na Wyższe Seminarium Duchowne.
 6. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Marszał Wojciech, Muciek Zbigniew, Biduś Mariusz, Stelmach Albert, Stelmach Krzysztof.
 7. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Brożyna Paweł, Brożyna Renata, Lipa Sławomir, Grzyb Jacek, Kośla Dorota.
 8. Na stoliku pod chórem jest Mały Promyczek, adresowany dla przedszkolaków oraz Promyczek Dobra, dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Ogłoszenie społeczne:

 1. W najbliższy czwartek (18 IV) odbędzie się zebranie dla mieszkańców gminy w Centrum Kultury w Woli Żyrakowskiej o godz. 1700. Omawiany będzie rządowy program czyste powietrze. Dotyczy on termomodernizacji domu między innymi docieplenia, wymiany okien, wymiany drzwi oraz wymiany urządzeń grzewczych - finansowane w 100 procentach przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej bez wkładu własnego. Osoby, które będą się kwalifikować będą mogły wymienić wcześniej wymienione elementy całkowicie za darmo. Na zebraniu będą omawiane kryteria dochodowe oraz dokumenty, które będą niezbędne do otrzymania dotacji.

7 kwietnia 2024 r. - Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś (7 IV) Niedziela Miłosierdzia Bożego - patronalne święto Caritas i rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia. O godz. 1545 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem są zbierane ofiary na działalność Caritas naszej diecezji.
 2. W poniedziałek (8 IV) Uroczystość Zwiastowania NMP. Po Mszy św. porannej i wieczornej 10 różańca i modlitwa duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje są dostępne na stoliku pod chórem. Pomocą dla tych, którzy chcą podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego, może być także aplikacja na smartfon pod nazwą „Adoptuj życie”.
 3. W środę (10 IV) o 1800 Msza św. zbiorowa a po niej nowenna do MBNP.
 4. W piątek (12 IV) od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę (13.III) po Mszy św. nowenna do Matki Boskiej fatimskiej.
 6. Za tydzień (14 IV) Niedziela Biblijna. Składka inwestycyjna do kopert. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci organizuje ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”. Nasi uczniowie we współpracy z Panią Pedagog przed kościołem będą zbierać ofiary w zamian wręczając kwiat żonkila.
 7. W następny czwartek (18 IV) udamy się do Pilzna na peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 1615. O godz. 1700 powitanie relikwii i nabożeństwo. O godz. 1800 Msza św. a następnie powrót. Zapisy u pani Teresy Zakulec, nr tel. 696008251, najlepiej do najbliższej soboty.
 8. Na stronie parafialnej są podane terminy I Komunii św. do roku 2030. Są to trzecie lub czwarte niedziele maja w zależności od tego w jakim terminie przypada Uroczystość Odpustowa.
 9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wójcik Andrzej, Głowacka Maria, Szymaszek Kazimierz, Mazur Wacław, Świerk Marian, Wolak Paweł.
 10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Choma Marcin, Szymona Damian, Matraj Wiesław, Dziurgot Jerzy, Zakulec Józef.

Ogłoszenie społeczne:

 1. Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Żyrakowskiej serdecznie zaprasza seniorów (60+) z Woli Żyrakowskiej na bezpłatne spotkania w ramach projektu „Danie Wspólnych Chwil z Fundacją Biedronki”, które odbywać się będą w budynku Centrum Kultury i Promocji w Woli Żyrakowskiej. Proponujemy spotkania przy stole oraz wspólne spędzenie wolnego czasu. Więcej szczegółów i zapisy u Sołtysa wsi Anety Niedzielskiej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.