Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie

OGŁOSZENIA

5 listopada 2023 r. - 31 Niedziela Zwykła

 1. Od poniedziałku do środy (6-8.XI) o godz. 600 i 1730 wypominki listopadowe.
 2. W czwartek (9.XI) święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 3. W piątek (10.XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego; od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W sobotę (11.XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Narodowe Święto Niepodległości.
 5. Za tydzień (12.XI) w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 6. Od najbliższej środy będą w naszym kościele co tydzień tzw. Msze św. zbiorowe połączone z nowenną do MBNP. Msza św. zbiorowa, jest okazją, aby modlić się w bieżących intencjach: np. za chorych, przed operacją, za solenizantów, jubilatów, również za zmarłych z okazji rocznicy śmierci czy imienin. Taką intencję można składać w kancelarii a w środę nawet przed samą Mszą św. wieczorną w zakrystii. Ksiądz z takiej Mszy św. zbiorowej zatrzymuje dla siebie wysokość średniej ofiary składanej przez wiernych na jedną Msze św., pozostałą część ma obowiązek odesłać biskupowi, który przeznacza je na cele określone przez prawo. Każdy kto składa intencję na Msze św. zbiorową musi wyraźnie przyjąć do wiadomości, że na tej Mszy św. będą także inne intencje. Wartość Mszy św. dla zamawiających nie jest mniejsza przez to, że jest więcej intencji.
 7. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Buczyńska Wiesława, Duma Anna, Łączak Grzegorz, Jaszcz Paulina, Rachwał Mariusz.
 8. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Lis Bogdan, Kuciemba Mariusz, Mierzwa Jan, Żmuda Mariusz, Sikora Adam.
 9. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka inwestycyjna. Proszę aby w miarę możliwości nie pisać na kopercie ale na kartce: nazwisko i imię bądź imiona, adres oraz kwotę.
 10. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym miesiącu na inwestycje. 31 października zakupiłem jeszcze drugą partię kostki na boczne alejki. Przy sprzyjającej pogodzie prace powinny rozpocząć się w tym miesiącu.
 11. Bóg zapłać też wszystkim, którzy angażowali się przez ostatnie 3 miesiące w różne akcje sprzątania i remontowe, gospodarcze w kościele, na plebanii i w otoczeniu. Jestem za to bardzo wdzięczny, to też jest piękne Wasze świadectwo, że kościół nie jest tylko księdza ale całej parafii. Za to zaangażowanie serdecznie dziękuję.
 12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Pryga. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

29 października 2023 r. - 30 Niedziela Zwykła

 1. Dziś ostatnia niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Młodzież z KSM rozprowadza po Mszach św. wkłady do zniczy przed kościołem.
 2. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza dziś na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy, o godz. 2000. Msza poprzedzona nowenną Młodych będzie sprawowana w nadesłanych intencjach. Szczegóły na plakatach i mediach społecznościowych RDE PENUEL.
 3. Zapraszamy na ostanie dwa nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i wtorek.
 4. We wtorek po nabożeństwie odbędzie się losowanie niespodzianek, nagrodą główną jest różaniec od Papieża Franciszka. Żadne dziecko nie wyjdzie z pustymi rękami. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 5. W środę (1 listopada) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 800, 1030 i 1400. Po Mszy św. o godz. 1400 procesja z Kościoła na cmentarz i tam różaniec za zmarłych. Nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu. W tym dniu przez cały dzień przy wejściu na cmentarz przedstawiciele Parafii będą zbierać ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. W czwartek (2 listopada) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu Msze św. o godz. 630, 900 i 1800.
 7. W piątek od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 800 udamy się z posługą Sakramentalną do chorych. O godz. 1700 „Zaduszki Strażackie”. W programie Różaniec połączony z wypominkami i Msza św. za wszystkich zmarłych Strażaków z Powiatu Dębickiego. Nabożeństwo uświetni Orkiestra Dęta z Jodłowej. Zapraszam nie tylko Strażaków, ich rodziny ale także wszystkich na wspólną modlitwę.
 9. Spowiedź codziennie pół godz. przed Msza św. W Piątek od godz. 1700.
 10. Wypominki listopadowe: 2 listopada czwartek 600, 930 i 1730, 3 i 4 listopada piątek i sobota o godz. 600, niedziela godz. 740, 6-8 listopada poniedziałek-środa o godz. 600 i 1730.
 11. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 12. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Występek Grzegorz, Krupa Magdalena, Białek Adam, Słota Paweł, Lubera Beata.
 13. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Czerwiec Tomasz, Glinka Piotr, Węgrzyn Stanisław, Zygmunt Stanisław, Rzeczycki Marian.
 14. We Wszystkich Świętych będzie zmieniona organizacja ruchu. Droga do Cmentarza będzie jednokierunkowa. Wyjazd koło Ośrodka Zdrowia. Proszę zwracać uwagę na oznakowanie.
 15. Firma Geopartner-Geofizyka Kraków serdecznie dziękuje za współpracę podczas wykonywania prac poszukiwawczych ropy i gazu. Jeśli ktoś ma jakieś szkody w terenie, proszą o kontakt na nr podany w umowie lub do sołtysa.
 16. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Lach. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

22 października 2023 r. - 29 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary na cele misyjne.
 2. W piątek od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W sobotę (28 X) święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 4. Najbliższa niedziela (29 X) będzie ostatnią niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic Różańcowych. Na Mszę św. o godz. 1030zapraszam dzieci i młodzież przebranych za swoich ulubionych patronów. Wszystkich w strojach proszę o zgromadzenie się w kaplicy najpóźniej 10 minut przed Mszą św. Jeśli będzie odpowiednia pogoda to ustawimy się na polu i stamtąd wyruszymy w procesji do kościoła. Po Mszy św. będą nagrody dla wszystkich, którzy chcą naśladować świętych.
 5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie na godz. 1830 i w niedziele o godz. 1000.
 6. Ze spowiedzi św. można skorzystać codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Zachęcam aby nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień przed Wszystkimi Świętymi.
 7. Najbliższe wolne terminy na Msze św. indywidualne są na połowę marca 2024. Jeśli komuś zależy to proszę o odpowiednio wcześniejszą wizytę w kancelarii. Od listopada w każdą środę będą Msze św. zbiorowe.
 8. Na stoliku za ławkami można pobrać kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy imiona zmarłych. Można je przynosić do zakrystii lub do księży.
 9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Dziurgot Dawid, Pluta Janusz, Poproch Czesław, Poproch Łukasz, Wolski Dariusz.
 10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Buczyńska Wiesława, Duma Anna, Łączak Grzegorz, Jaszcz Paulina, Rachwał Mariusz.
 11. Do następnej niedzieli włącznie będzie trwała akcja zbierania sprzętów elektronicznych - sprawnych ale także zepsutych - takich jak: stare telefony komórkowe, smartfony, tablety, laptopy. Dzięki tej zbiórce umożliwimy zbudowanie studni głębinowych w krajach misyjnych. Wyżej wymienione sprzęty można składać do pojemnika w przedsionku kościoła.
 12. Organizowany jest wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca w sobotę 28 października do kościoła bł. Karoliny w Tarnowie. W programie min.: Msza św., różaniec, projekcja filmu o męczenniku ks. Janie Czubie, poczęstunek. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to jeszcze planuję wstąpić w inne miejsce. Wyjazd o godz. 900 z parkingu przed zakrsytią. Powrót ok. 1800. Koszt będzie podany przed wyjazdem. Zapisy u ks. Proboszcza. Zachęcam wszystkich do udziału a szczególnie Siostry i Braci z Róż Różańcowych.
 13. W ostatnim czasie została dostarczona kostka na chodnik na cmentarzu. Prace rozpoczną się w listopadzie, aby nie utrudniać poruszania się po cmentarzu w najbliższych dniach.
 14. W niedzielę za tydzień (29 X) po każdej Mszy Świętej młodzież z KSM będzie rozprowadzać wkłady do zniczy przy bramie cmentarza.
 15. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w niedzielę 29.X.2023 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy, o godz. 2000 . Msza poprzedzona nowenną Młodych będzie sprawowana w nadesłanych intencjach. Szczegóły na plakatach i mediach społecznościowych RDE PENUEL.
 16. Sołtysi wsi Wola Żyrakowska i Żyraków informują, iż na kanałach melioracyjnych kolorami oznaczono drzewa, które są przeznaczone do usunięcia. Właściciele gruntów przylegających do kanałów, na których owe drzewo zostało oznaczone proszeni są o kontakt z sołtysami do końca października br. w celu uzgodnienia szczegółów wycinki. W przypadku braku zgłoszenia chęci wycinki drzewo zostanie przekazane do uprzątnięcia innym osobom. Kontakt: Sołtys Żyraków: 514562579. Sołtys Wola Żyrakowska: 535160760
 17. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Kamil Kamiński. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

15 października 2023 r. - 28 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek (16 października) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 3. We wtorek (17 października) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
 4. W środę (18 października) święto św. Łukasza Ewangelisty, patronalny dzień Służby Zdrowia.
 5. W czwartek (19 października) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. porannej litania i ucałowanie relikwii.
 6. W piątek (20 października) wspomnienie św. Jana Kantego, od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną, modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Równocześnie za tydzień (22 października) wspomnienie św. Jana Pawła II, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo relikwiami i litania.
 8. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie na godz. 1830 i w niedziele o godz. 1000. Dzieci przynoszą osobiście wycięte z papieru kwiaty róży, podpisują się na nich i składają do koszyka koło zakrystii. W ostatni dzień miesiąca odbędzie się losowanie niespodzianek, a nagrodą główną jest różaniec od Papieża Franciszka.
 9. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Czas uporządkować groby i ich otoczenie. Bardzo proszę, aby przy porządkowaniu cmentarza odnosić wszystko do kontenerów na śmieci oraz segregować.
 10. Na stoliku za ławkami można pobrać kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy imiona zmarłych. Można je przynosić do zakrystii lub do księży. Proszę aby pisać wyraźnie, nie odmieniać imion i nazwisk. Wypominki listopadowe będą czytane w dni powszednie od 2 do 8 listopada o 600 i 1730 a następnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wypominki roczne będą czytane w przez cały rok w niedziele o godz. 740.
 11. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Medygrał Mariusz, Cielak Seweryn, Czaja Marcin, Kalita Tomasz, Czaja Andrzej.
 12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Występek Grzegorz, Krupa Magdalena, Białek Adam, Słota Paweł, Lubera Beata.
 13. Do końca października będzie trwała akcja zbierania sprzętów elektronicznych - sprawnych ale także zepsutych - takich jak: stare telefony komórkowe, smartfony, tablety, laptopy. Dzięki tej zbiórce umożliwimy zbudowanie studni głębinowych w krajach misyjnych. Wyżej wymienione sprzęty można składać do pojemnika w przedsionku kościoła.
 14. Organizowany jest wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca w sobotę 28 października do Tarnowa. W programie min.: Msza św., różaniec, projekcja filmu o męczenniku ks. Janie Czubie, poczęstunek. Wyjazd o godz. 900. Powrót ok. 1900. Koszt będzie podany przed wyjazdem. Zapisy u ks. Proboszcza. Zachęcamy wszystkich do udziału a szczególnie Siostry i Braci z Róż Różańcowych.
 15. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Ryszard Głowacki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

8 października 2023 r. - 27 Niedziela Zwykła

 1. Dziś 2 niedziela miesiąca - składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary.
 2. W piątek (13 października) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Boskiej fatimskiej; od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W sobotę (14 października) Dzień Edukacji Narodowej.
 4. W najbliższą niedzielę (15 października) będziemy obchodzili Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie na godz. 1830 i w niedziele o godz. 1000. Dzieci przynoszą osobiście wycięte z papieru kwiaty róży, podpisują się na nich i składają do koszyka koło zakrystii. W ostatni dzień miesiąca odbędzie się losowanie niespodzianek, a nagrodą główną jest różaniec od Papieża Franciszka.
 6. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Czas uporządkować groby i ich otoczenie. Bardzo proszę, aby przy porządkowaniu cmentarza odnosić wszystko do kontenera na śmieci oraz segregować.
 7. Na stoliku za ławkami można pobrać kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy imiona zmarłych. Można je przynosić do zakrystii. Proszę aby pisać wyraźnie, nie odmieniać imion i nazwisk. Wypominki listopadowe będą czytane w dni powszednie od 2 do 8 listopada o 600 i 1730 a następnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wypominki roczne będą czytane w przez cały rok w niedziele o godz. 740.
 8. W ostatnią niedzielę października na Mszy św. o godz. 1030 zgromadzą się dzieci przebrane za świętych. Mogą to być patroni od chrztu albo inni. Zachęcam aby już teraz pomyśleć o stroju gdyż Panie krawcowe mogą mieć dużo pracy. Dla dzieci przewidziane są nagrody. Proszę też o zgłoszenie 4 dzieci którzy wcielą się w świętych: Jana Pawła II, Maksymiliana, Jerzego Popiełuszkę oraz Karolinę gdyż takie mamy relikwie.
 9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wodzień Robert, Wójtowicz Piotr, Klabacha Tadeusz, Wodzeń Albert, Cabaj Zdzisław.
 10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Dziurgot Dawid, Pluta Janusz, Poproch Czesław, Poproch Łukasz, Wolski Dariusz.
 11. W niedzielę 16 października o godz. 1300 w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku: poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób. Bezpośrednio po tej Mszy, na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej, odbędzie się uroczysty pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w szpitalu, których rodzice zrezygnowali z prawa do pogrzebu we własnym zakresie.
 12. W piątek zostało zamontowane nagłośnienie wokół kościoła. Koszt tej inwestycji wraz z poprawieniem i uzupełnieniem wewnętrznego nagłośnienia, w tym dwoma nowymi wzmacniaczami, wyniesie ok 23 tyś. zł. Nagłośnienie na zewnątrz działa, ale prace będą jeszcze kontynuowane.
 13. Do końca października będzie trwała akcja zbierania sprzętów elektronicznych - sprawnych ale także zepsutych - takich jak: stare telefony komórkowe, smartfony, tablety, laptopy. Dzięki tej zbiórce umożliwimy zbudowanie studni głębinowych w krajach misyjnych. Wyżej wymienione sprzęty można składać do pojemnika w przedsionku kościoła.
 14. W związku z pracami geologicznymi mającymi na celu zlokalizowanie złóż gazu i ropy na naszym terenie, przedstawiciele firmy Geopartner Geofizyka Kraków odwiedzają nas prosząc o pozwolenia i informując o zakresie prac. Wszystkie prace badawcze potrwają ok. 2 do 3 tygodni. Proszę się nie obawiać ich działań i zachęcam do współpracy.
 15. Wczoraj odeszła do wieczności śp. Janina Sak. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

1 października 2023 r. - 26 Niedziela Zwykła

 

 1. Rozpoczynamy dziś miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Różaniec będą prowadziły przez cały miesiąc Róże Różańcowe i inne grupy. Szczegółowy grafik jest podany w gablotce i na stronie internetowej. W niedziele różaniec będzie tak jak przez cały rok o godz. 1000 bez wystawienia NS. W tygodniu będzie po Mszy św. wieczornej a więc o godz. 1830. Po wystawieniu NS ksiądz poda intencję, rozpocznie Skład Apostolski, Modlitwę Pańską, Pozdrowienie Anielskie i Chwała Ojcu, a poszczególne grupy będą z pierwszej ławki prowadziły rozważania i dziesiątek. Proszę aby rozważania przed każdym dziesiątkiem były krótkie. Po różańcu będzie modlitwa do św. Józefa i czytanki o beatyfikowanej ostatnio Rodzinie Ulmów.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
 3. W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 4. W czwartek wspomnienie św. S. Faustyny Kowalskiej.
 5. W I Piątek po Mszy św. o 630 wystawienie NS i litania NSPJ. Spowiedź od 1700 do 1800, w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Ze spowiedzi św. można także korzystać codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 6. W sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający. Od godz. 800 odwiedziny duszpasterskie chorych.
 7. Zachęcam do zaglądnięcia na stolik z prasą katolicką. Jest kilka nowych pozycji.
 8. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Mierzwa Mirosław, Klisiewicz Jacek, Grzyb Andrzej, Mierzwa Jan, Mierzwa Bartłomiej.
 9. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Medygrał Mariusz, Cielak Seweryn, Czaja Marcin, Kalita Tomasz, Czaja Andrzej.
 10. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka inwestycyjna. W celu ułatwienia mi pracy proszę aby w miarę możliwości nie pisać na kopercie ale na kartce: nazwisko i imię bądź imiona, adres oraz kwotę.
 11. Centrum medyczne Medyk wraz z Władzami naszej Gminy organizuje w najbliższą sobotę bezpłatne badania profilaktyczne 40+. Rejestracja od poniedziałku do piątku pod nr tel. 517 194 743. Więcej informacji na plakacie w gablotce i na stronie Gminy.
 12. Wczoraj odeszła do wieczności śp. Krystyna Kuta, polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

 

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

 

Drodzy Diecezjalnie! Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będą podejmowane tematy związane z ogólnym wprowadzeniem do Pisma Świętego. Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Natomiast w niedzielę 8 października br. serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w diecezjalnym Różańcowym Marszu dla Życia i Rodziny, który w tym roku odbędzie się w Mielcu. Rozpoczniemy od Eucharystii sprawowanej o godz. 12.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Patronki Mielca, a następnie podążymy w kierunku kościoła św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, modląc się modlitwą różańcową w intencji małżeństw i rodzin oraz ochrony każdego ludzkiego życia, zwłaszcza dzieci przed narodzeniem. Św. Jan Paweł II, idąc za jednomyślnością doktrynalną jaka w tej kwestii panuje od początku Kościoła, w encyklice o Ewangelii życia potwierdził jednoznacznie, „…że bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej. Żadna okoliczność, żaden cel, żadne prawo na świecie nigdy nie będą mogły uczynić godziwym aktu, który sam w sobie jest niegodziwy, ponieważ sprzeciwia się Prawu Bożemu, zapisanemu w sercu każdego człowieka, poznawalnemu przez sam rozum i głoszonemu przez Kościół”.

Każdy zatem katolik jest zawsze zobowiązany w sumieniu, aby bezwarunkowo opowiadać się po stronie prawa do życia każdej istoty ludzkiej od poczęcia do naturalnego kresu. Z równą determinacją ma także zabiegać o ochronę praw rodziny, opartej na monogamicznym małżeństwie mężczyzny i kobiety. W tych sprawach, które dotyczą istoty porządku moralnego, prawy rozum nie pozwala na kompromisy.

Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podjęcie w naszych wspólnotach parafialnych i rodzinnych wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, za małżeństwa i rodziny oraz o należyte poszanowanie życia każdej istoty ludzkiej.

 

Z pasterskim błogosławieństwem:

† Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI


Grafik prowadzenia różańca październik 2023

1.X w niedzielę - Róża pw. św. Rity

2.X w poniedziałek - Róża pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

3.X we wtorek - Róża pw. św. Agaty

4.X w środę - Róża pw. św. Franciszka z Asyżu

5.X w czwartek - Róża pw. św. Faustyny Kowalskiej

6.X w piątek - Róża pw. św. Weroniki

7.X w sobotę - Róża pw. Królowej Różańca Świętego

8.X w niedzielę - Róża pw. św. Weroniki

9.X w poniedziałek - Róża pw. bł. Anieli Salawy

10.X we wtorek - Róża pw. św. Stanisława ze Szczepanowa

11.X w środę - Róża pw. św. Jadwigi Królowej

12.X w czwartek - Róża pw. św. Kingi

13.X w piątek - Liturgiczna Służba Ołtarza

14.X w sobotę - Nauczyciele

15.X w niedzielę - Róża pw. bł. Doroty z Mątowów

16.X w poniedziałek - Dziewczęca Służba Maryjna

17.X we wtorek - Róża pw. bł. Karoliny

18.X w środę - Służba Zdrowia

19.X w czwartek - Róża pw. św. Józefa Oblubieńca

20.X w piątek - Róża pw. św. Rity

21.X w sobotę - Nadzwyczajni Szafarze Eucharystii

22.X w niedzielę - Róża pw. św. Franciszka z Asyżu

23.X w poniedziałek - Róża pw. św. Elżbiety Węgierskiej

24.X we wtorek - Róża pw. św. Cecylii

25.X w środę - Róża pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy

26.X w czwartek - księża

27.X w piątek - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

28.X w sobotę - Róża pw. św. Barbary

29.X w niedzielę - Róża pw. św. Stanisława ze Szczepanowa

30.X w poniedziałek - Róża pw. bł. Doroty z Mątowów

31.X we wtorek - Róża pw. św. Urszuli Ledóchowskiej


24 września 2023 r. - 25 Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś ostatnia niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.
 2. W środę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do MBNP.
 3. W czwartek wspomnienie św. Wacława, męczennika.
 4. W piątek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, od godz. 1700 do godz. 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 5. W sobotę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 6. W październiku w niedziele różaniec o godz. 1000 prowadzą róże, bez wystawienia Najświętszego Sakramentu. Nie będzie drugiego różańca popołudniu. W niedzielę za tydzień zapraszam dzieci klas III wraz z rodzicami i wszystkich parafian na godz. 1000 - będzie poświęcenie różańców a następnie nabożeństwo prowadzone jak zwykle przez Różę Różańcową.
 7. Proszę aby nie dawać intencji na Msze św. do koszyka ze składką. Zapraszam po każdej Mszy św. do kancelarii.
 8. Kancelaria oficjalnie jest otwarta w poniedziałki od 1700 do 1730, w piątki od 1630 do 1700 ale można także podejść w każdej chwili do ks. Proboszcza.
 9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kawala Marek, Czarnik Andrzej, Pyzik Marek, Koza Paweł, Kujawski Zbigniew.
 10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Wodzień Robert, Wójtowicz Piotr, Klabacha Tadeusz, Wodzeń Albert, Cabaj Zdzisław.

24 Niedziela Zwykła

17 września 2023 r.

 1. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. We wszystkie zbiórki do puszek w ciągu roku przed kościołem, będzie się angażować nasze Szkolne Koło Caritas. Będą się wyróżniać czerwoną czapeczką. Wolontariuszom dziękuję za posługę a Wam za ofiary.
 2. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży.
 3. W środę wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męczenników. Po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do MBNP.
 4. W czwartek święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 5. W piątek od godz. 1700 do godz. 1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 6. W sobotę wspomnienie św. O. Pio.
 7. Najbliższa niedziela będzie ostatnią niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych.
 8. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w niedzielę za tydzień do kościoła św. Jadwigi w Dębicy na godz. 2030. Msza poprzedzona nowenną Młodych będzie sprawowana w intencjach nadesłanych przez młodych. Szczegóły na plakatach i mediach społecznościowych RDE PENUEL.
 9. Proszę aby nie dawać intencji na Msze św. do koszyka ze składką. Zapraszam po każdej Mszy św. do kancelarii.
 10. Kancelaria oficjalnie będzie otwarta w poniedziałki i piątki od 1700 do 1730, ale można także podejść w każdej chwili do ks. Proboszcza.
 11. Msze św. popołudniowe w ciągu tygodnia (poniedziałek, środa, piątek) będą o godz. 1800 przez cały rok. Nie będzie zmiany w okresie zimowym na godz. 1700.
 12. W poniedziałek po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej w salce nad zakrystią. Proszę rodziców, którzy mają córki w klasach od 4 do 8 Szkoły Podstawowej o zachętę, aby uczęszczały na te spotkania, które będą co 2 tygodnie w poniedziałki.
 13. W październiku i listopadzie będzie organizowany w naszym dekanacie kurs lektorski. Zachęcam rodziców, którzy mają synów w klasach 7 SP i starszych o zachętę aby w nim wzięli udział. Nie trzeba być ministrantem, aby zostać lektorem. Zgłoszenia do ks. Proboszcza lub ks. Jakuba do końca września.
 14. W każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywają się spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w salce nad zakrystią, zapraszam młodzież od klasy 8 i starszych.
 15. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Rokita Zbysław, Rokita Robert, Rokita Paweł, Ortyl Łukasz, Strzelczyk Jarosław.
 16. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Mierzwa Mirosław, Klisiewicz Jacek, Grzyb Andrzej, Mierzwa Jan, Mierzwa Bartłomiej.
 17. Zachęcam do nabycia i lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Niedzieli. Można także nabyć Kalendarz Rolników w cenie 29 zł., jest na stoliku pod chórem.
 18. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Halina Muciek oraz śp. Roman Mierzwa, polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

23 Niedziela Zwykła

10 września 2023 r.

 1. Dziś rozpoczynamy Tydzień wychowania, modlimy się w int. dzieci, młodzieży i wychowawców. Równocześnie 2 niedziela miesiąca - składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary.
 2. W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, po Mszy św. o godz. 630 nowenna do Matki Bożej Fatimskiej, a po Mszy św. o godz. 1800 nowenna do MBNP.
 3. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. W piątek wspomnienie NMP Bolesnej, od godz. 1700 do godz. 1800 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 5. W sobotę wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana. W tym dniu spotkanie popielgrzymkowe grupy nr 11. O godz. 1800 Msza św. w kościele pw. Św. Jadwigi w Dębicy a następnie poczęstunek.
 6. W następną niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 7. Ze spowiedzi św. można skorzystać codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 8. Podczas przejęcia parafii otrzymałem ponad 1000 intencji mszalnych. W większości są to intencje zamawiane podczas pogrzebów a najstarsze są sprzed 2 lat. Biorąc pod uwagę fakt, że intencje zamawiacie na bieżąco i nie ma możliwości odprawiać tych zaległych pogrzebowych u nas, dlatego już od jutra będą one odprawiane przez księży spoza parafii. Informacje szczegółowe są dostępne na stronie parafialnej. Dziękuję za zrozumienie.
 9. Najbliższe wolne terminy na Msze św. w naszej parafii są na połowę stycznia 2024 r. Dlatego podjąłem decyzję, że od drugiej środy listopada będą w naszym kościele tzw. Msze św. zbiorowe. Więcej informacji na ten temat podam końcem października.
 10. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Kania Łukasz, Lipa Janusz, Mróz Katarzyna, Drozd Waldemar, Szacik Grzegorz, Poproch Janina.
 11. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Kawala Marek, Czarnik Andrzej, Pyzik Marek, Koza Paweł, Kujawski Zbigniew.
 12. W poniedziałek był Pan Krzysztof Leżoń, który jest przedstawicielem najbardziej znanej w Polsce firmy Rduch, zajmującej się nagłaśnianiem kościołów. Realizacja inwestycji nagłośnienia na zewnątrz naszego kościoła nastąpi po skompletowaniu wszystkich potrzebnych części czyli za ok. miesiąc.
 13. W czwartek Pani Monika Lenkiewicz do naszego kościoła przywiozła na czas testowy Świecznik Ofiarny firmy Saint Kilians, uważany za najczystszy i najbezpieczniejszy z dostępnych na rynku. Świece nie kopcą a po wypaleniu pozostały wosk wpada do wody i jest powtórnie wykorzystywany. Nie produkuje się przy tym żadnych odpadów. Czas testu wynosi 2 miesiące, później podejmiemy decyzję czy świecznik pozostanie na stałe, co będzie uzależnione od Waszego zainteresowania. Zachęcam do zapalania świec przy okazji modlitwy, czy to w piątek przed Koronką do Bożego Miłosierdzia, czy też w środy przed Nowenną do MBNP, ale też z innych okazji. Wszystkie ofiary składane za świeczki będą przeznaczone na cele kościelne.
 14. Sołtys Żyrakowa będzie zbierał III ratę podatku u siebie w domu w środę, czwartek i piątek od 800 do 1800. Można przy okazji dokonać płatności za Spółkę Wodną. W razie pytań tel. 514562578.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.