Parafia Rzymskokatolicka Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie

OGŁOSZENIA

3 grudnia 2023 r. - I Niedziela Adwentu

 1. Dziś (3.XII) I niedziela Adwentu.
 2. Zapraszam do udziału w roratach. Codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 1720 godzinki o NMP, o godz. 1745 nauka dla dzieci, o godz. 1800 Msza św. roratnia. Wszystkie dzieci w Przedszkolu i Szkole Podstawowej otrzymały specjalne zaproszenia. Więcej informacji można znaleźć na profilu FB.
 3. W piątek (8.XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 630 i 1800. Od godz. 1200 do 1300 kościół będzie otwarty, zapraszam na „Godzinę Łaski”. O godz. 1740 godzinki, a na Mszy św. o godz. 1800 przyjęcie do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 4. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Bielawa Mariusz, Kędra Jacek, Tokarz Agnieszka, Zioła Stanisław, Zioła Mateusz.
 5. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Mierzwa Wojciech, Mierzwa Marcin, Pryga Waldemar, Lipa Lucyna, Lipa Piotr.
 6. Bóg zapłać za ofiary złożone w listopadzie na inwestycje. 
 7. Za tydzień (10.XII) niedziela inwestycyjna, składka tradycyjnie do kopert. Będziemy także w tym dniu gościć ks. Maksymiliana zakonnika, który pochodzi z naszej diecezji. Prowadzi ośrodek stowarzyszenie opieki nad dziećmi opuszczonymi pod nazwą „Oratorium im Bł. Ks. Bronisława Markiewicza” w Toruniu gdzie przebywa 70 dzieci z rodzin opuszczonych i uwikłanych w alkohol i narkomanie. Wygłosi do nas słowo Boże a po Mszach św. zbierze ofiary na zorganizowanie wigilii dla tych dzieci i zakup dla nich upominków. Za otwarte serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. Pobłogosławione opłatki na stół wigilijny są już dziś dostępne za ławkami. Nie składamy przy tym ofiar. Natomiast w III niedzielę grudnia będzie składka na wynagrodzenie służby kościelnej Pana Kościelnego i Pana Organisty w roku 2024. Ofiary proszę składać w kopertach, napisać swoje imię i nazwisko, adres, kwotę oraz dopisek „Służba kościelna”.
 9. Za ławkami są już także dostępne świece wigilijne.
 10. Do naszej parafii w sobotę (9.XII) przybędzie św. Mikołaj. Będzie obecny w CKiP w Woli Żyrakowskiej o godz. 1500. Rodzice mogą się kontaktować z pomocnikami św. Mikołaja pod numerem tel. 884054739.
 11. Organizowane jest z naszej parafii pielgrzymka do Medjugorie na przełomie kwietnia i maja 2024 r. Można się już zapisywać u ks. Proboszcza.
 12. W ostatnim czasie odeszła do wieczności śp. Barbara Bielatowicz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

26 listopada 2023 r. - Niedziela Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania Chrystusowi Królowi. Za odmówienie tego aktu dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza dziś na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w kościele pw. św. Krzyża w Dębicy, o godz. 2000, przewodniczył będzie bp Artur Ważny.
 1. W środę (29.XI) o godz. 1800 Msza św. zbiorowa a po niej nowenna do MBNP.
 2. W czwartek (30.XI) święto św. Andrzeja, Apostoła. O godz. 1500 Msza św. dla tegorocznych złotych Jubilatów z naszej Gminy.
 3. W piątek od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu, w tym czasie spowiedź z racji I piątku. Zachęcam do korzystania ze spowiedzi przez cały tydzień, pół godziny przed każdą Mszą św. Zapraszam również na adorację, tym bardziej, że w okresie adwentu jej nie będzie.
 4. Od najbliższej soboty będzie w naszym kościele zmiana związana z nabożeństwem I-sobotnim. O godz. 1715 różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 1800 Msza św. wotywna w tej samej intencji, a po niej piętnastominutowe rozważanie tajemnicy różańcowej. Zachęcam do podjęcia praktyki I-ych sobót miesiąca, bo jest to główne przesłanie Matki Bożej z Fatimy.
 5. Z posługą sakramentalną do chorych udamy się:
 6. Proboszcz w piątek od godz. 1400 wg następującej kolejności: Żyraków 251, 245, 249, 241, 237B, 224, 205, 121A, 123, 168, 167;
 7. Wikariusz w sobotę od godz. 800 wg następującej kolejności: Wola Żyrakowska 105, 100, 93A, 83A, 82,75, 34A, 66, 67, 62, 45, 58A, 56B, 56, 43A, Żyraków 15, 33, 53, 56, 58, 46, 79, 107A, 145, 147.
 8. Za tydzień (3.XII) I niedziela Adwentu.
 9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Zarzycki Dariusz, Wolicki Waldemar, Knych Krzysztof, Marcisz Rafał, Kosińska Teresa.
 10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Duma Tomasz, Lis Halina, Gajos Danuta, Rutyna Andrzej, Kędra Mirosław.
 11. Do naszej parafii w sobotę 9 grudnia przybędzie św. Mikołaj. Będzie obecny w CKiP w Woli Żyrakowskiej o godz. 1500. Rodzice mogą się kontaktować z pomocnikami św. Mikołaja pod numerem tel. 884054739.
 12. Sołtys Woli Żyrakowskiej zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się dziś (26.XI) o godz. 1430 w CKiP w Woli Żyrakowskiej.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego z okazji zakończenia V Synodu DT

Komunikat Biskupa Tarnowskiego
z okazji zakończenia V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Drodzy Diecezjanie!
Pragnę Was poinformować, że 2 grudnia br. w bazylice katedralnej w Tarnowie odbędzie się uroczysta IX Sesja Plenarna zamykająca prace V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Podczas tej ostatniej sesji zostaną podpisane statuty synodalne, które po promulgacji staną się obowiązującym prawem diecezjalnym.
Po zakończeniu Sesji Plenarnej będzie sprawowana Msza Święta dziękczynna pod przewodnictwem naszego metropolity, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Serdecznie zapraszam Was do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Dla wszystkich diecezjan, którzy osobiście pragną wziąć udział w zakończeniu V Synodu, został przygotowany – ze względów organizacyjnych – elektroniczny kwestionariusz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej diecezji tarnowskiej. Natomiast pozostali diecezjanie będą mogli włączyć się w to wydarzenie za pośrednictwem transmisji Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Pragnę jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w dzieło V Synodu. Dziękuję za modlitwę w parafiach podczas „Niedziel Synodalnych” i w ramach grup i stowarzyszeń katolickich, a także za indywidualne wsparcie modlitewne. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali w Parafialnych Zespołach Synodalnych. Owoce tej pracy stanowiły istotny wkład w przygotowanie statutów synodalnych, ażeby jak najlepiej odpowiadały one na wyzwania współczesności. Szczególne podziękowanie kieruję do Członków V Synodu, którzy dali wyraz swej miłości do Kościoła poprzez aktywną pracę w ramach poszczególnych komisji synodalnych i podczas sesji plenarnych.
Gorąco pragnę, abyśmy jako cała wspólnota diecezjalna podziękowali Trójjedynemu Bogu za ten ważny dla nas czas synodowania. W wymiarze całej diecezji uczynimy to w niedzielę 3 grudnia podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie odbywać się po każdej Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Niech modlitwa przed Jezusem Chrystusem utajonym pod postacią chleba, będzie także wyrazem zawierzenia Bogu przyszłości naszego lokalnego Kościoła, zwłaszcza dzieła wcielania i podejmowania przez wspólnotę diecezjalną postanowień V Synodu, ażeby móc jak najskuteczniej budować wciąż Kościół tarnowski „na wzór Chrystusa”.
Wszyscy święci i błogosławieni diecezji tarnowskiej - módlcie się na nami!

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI


19 listopada 2023 r. - 33 Niedziela Zwykła

 1. Dziś Światowy Dzień Ubogich, przed Kościołem rozprowadzane są chlebki miłosierdzia. Ofiara co najmniej 10 zł. będzie przeznaczona dla ubogich.
 2. W poniedziałek (20.XI) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.
 3. We wtorek (21.XI) wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 4. W środę (22.XI) wspomnienie św. Cecylii. O godz. 1800 Msza św. zbiorowa a po niej nowenna do MBNP.
 5. W piątek (24.XI) wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. W sobotę (25.XI) ks. proboszcz udaje się z młodzieżą klasy VIII do Tarnowa na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Starsza młodzież może się zapisać na ten wyjazd u księży.
 7. W niedzielę za tydzień (26.XI) uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic Różańcowych.
 8. Na stronie parafialnej są umieszczone wypominki roczne. Proszę ewentualne poprawki zgłaszać do księży.
 9. Bierzmowanie młodzieży klasy VIII odbędzie się 12 marca 2024 r. (wtorek) o godz. 1600 w kościele pw. św. Jadwigi w Dębicy.
 10. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Lis Bogdan, Kucięba Mariusz, Mierzwa Jan, Żmuda Mariusz, Sikora Adam.
 11. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Bielawa Mariusz, Kędra Jacek, Tokarz Agnieszka, Zioła Stanisław, Zioła Mateusz.
 12. Sołtys Woli Żyrakowskiej zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się za tydzień w niedzielę (26.XI) o godz. 1430 w CKiP w Woli Żyrakowskiej.
 13. Wczoraj odeszła do wieczności śp. Józefa Siwiak. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

12 listopada 2023 r. - 32 Niedziela Zwykła

 1. Bóg zapłać za ofiary na inwestycje. Dziś przy kościele zbiórka do Puszek na „Kościół w potrzebie”.
 2. W poniedziałek (13.XI) wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna; po Mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Boskiej fatimskiej.
 3. W środę o godz. 1800 Msza św. zbiorowa a po niej nowenna do MBNP - intencje na nią można zamawiać w kancelarii a w środę nawet przed samą Mszą św. wieczorną w zakrystii.
 4. W piątek (17.XI) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszam na Mszę św. wieczorną uczniów klasy VIII wraz z rodzicami, po Mszy św. spotkanie w kościele.
 5. W sobotę (18.XI) wspomnienie bł. Karoliny Kózka.
 6. Za tydzień w niedzielę (19.XI) Dzień Ubogiego, przy Kościele będą rozprowadzane tzw. chlebki miłosierdzia. Ofiara co najmniej 10 zł. będzie przeznaczona dla ubogich.
 7. Spowiedź codziennie pół godz. przed Mszą św.
 8. W parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy w dniach 24-26 listopada (piątek-niedziela) odbędzie się kurs przedmałżeński. Zapisywać się mogą (w tamtejszej kancelarii) pary narzeczonych, którzy zamierzają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament Małżeństwa.
 9. W Boże Narodzenie na Mszy św. o godz. 1030 będzie udzielany sakrament Chrztu św.
 10. Organizowany jest wyjazd do Zabawy (18.XI) w najbliższą sobotę z ok. 109 r. śmierci bł. Karoliny. W programie Msza św. w Zabawie i droga krzyżowa szlakiem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny w Wał-Rudzie. Wyjazd z parkingu koło kościoła o godz. 1000. Powrót ok. 1800. Koszt będzie podany przed wyjazdem. Zapisy u ks. Proboszcza.
 11. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Czerwiec Tomasz, Glinka Piotr, Węgrzyn Stanisław, Zygmunt Stanisław, Rzeczycki Marian.
 12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Zarzycki Dariusz, Wolicki Waldemar, Knych Krzysztof, Marcisz Rafał, Kosińska Teresa.

5 listopada 2023 r. - 31 Niedziela Zwykła

 1. Od poniedziałku do środy (6-8.XI) o godz. 600 i 1730 wypominki listopadowe.
 2. W czwartek (9.XI) święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 3. W piątek (10.XI) wspomnienie św. Leona Wielkiego; od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W sobotę (11.XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Narodowe Święto Niepodległości.
 5. Za tydzień (12.XI) w niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
 6. Od najbliższej środy będą w naszym kościele co tydzień tzw. Msze św. zbiorowe połączone z nowenną do MBNP. Msza św. zbiorowa, jest okazją, aby modlić się w bieżących intencjach: np. za chorych, przed operacją, za solenizantów, jubilatów, również za zmarłych z okazji rocznicy śmierci czy imienin. Taką intencję można składać w kancelarii a w środę nawet przed samą Mszą św. wieczorną w zakrystii. Ksiądz z takiej Mszy św. zbiorowej zatrzymuje dla siebie wysokość średniej ofiary składanej przez wiernych na jedną Msze św., pozostałą część ma obowiązek odesłać biskupowi, który przeznacza je na cele określone przez prawo. Każdy kto składa intencję na Msze św. zbiorową musi wyraźnie przyjąć do wiadomości, że na tej Mszy św. będą także inne intencje. Wartość Mszy św. dla zamawiających nie jest mniejsza przez to, że jest więcej intencji.
 7. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Buczyńska Wiesława, Duma Anna, Łączak Grzegorz, Jaszcz Paulina, Rachwał Mariusz.
 8. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Lis Bogdan, Kuciemba Mariusz, Mierzwa Jan, Żmuda Mariusz, Sikora Adam.
 9. W przyszłą niedzielę comiesięczna składka inwestycyjna. Proszę aby w miarę możliwości nie pisać na kopercie ale na kartce: nazwisko i imię bądź imiona, adres oraz kwotę.
 10. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym miesiącu na inwestycje. 31 października zakupiłem jeszcze drugą partię kostki na boczne alejki. Przy sprzyjającej pogodzie prace powinny rozpocząć się w tym miesiącu.
 11. Bóg zapłać też wszystkim, którzy angażowali się przez ostatnie 3 miesiące w różne akcje sprzątania i remontowe, gospodarcze w kościele, na plebanii i w otoczeniu. Jestem za to bardzo wdzięczny, to też jest piękne Wasze świadectwo, że kościół nie jest tylko księdza ale całej parafii. Za to zaangażowanie serdecznie dziękuję.
 12. W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności śp. Halina Pryga. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

29 października 2023 r. - 30 Niedziela Zwykła

 1. Dziś ostatnia niedzielą miesiąca. Po Prymarii zmiana tajemnic Różańcowych. Młodzież z KSM rozprowadza po Mszach św. wkłady do zniczy przed kościołem.
 2. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza dziś na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy, o godz. 2000. Msza poprzedzona nowenną Młodych będzie sprawowana w nadesłanych intencjach. Szczegóły na plakatach i mediach społecznościowych RDE PENUEL.
 3. Zapraszamy na ostanie dwa nabożeństwa różańcowe w poniedziałek i wtorek.
 4. We wtorek po nabożeństwie odbędzie się losowanie niespodzianek, nagrodą główną jest różaniec od Papieża Franciszka. Żadne dziecko nie wyjdzie z pustymi rękami. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 5. W środę (1 listopada) uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 800, 1030 i 1400. Po Mszy św. o godz. 1400 procesja z Kościoła na cmentarz i tam różaniec za zmarłych. Nabożeństwo zakończymy błogosławieństwem przy krzyżu na cmentarzu. W tym dniu przez cały dzień przy wejściu na cmentarz przedstawiciele Parafii będą zbierać ofiary na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 6. W czwartek (2 listopada) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu Msze św. o godz. 630, 900 i 1800.
 7. W piątek od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza. Po Mszy św. porannej Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 800 udamy się z posługą Sakramentalną do chorych. O godz. 1700 „Zaduszki Strażackie”. W programie Różaniec połączony z wypominkami i Msza św. za wszystkich zmarłych Strażaków z Powiatu Dębickiego. Nabożeństwo uświetni Orkiestra Dęta z Jodłowej. Zapraszam nie tylko Strażaków, ich rodziny ale także wszystkich na wspólną modlitwę.
 9. Spowiedź codziennie pół godz. przed Msza św. W Piątek od godz. 1700.
 10. Wypominki listopadowe: 2 listopada czwartek 600, 930 i 1730, 3 i 4 listopada piątek i sobota o godz. 600, niedziela godz. 740, 6-8 listopada poniedziałek-środa o godz. 600 i 1730.
 11. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 12. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Występek Grzegorz, Krupa Magdalena, Białek Adam, Słota Paweł, Lubera Beata.
 13. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Czerwiec Tomasz, Glinka Piotr, Węgrzyn Stanisław, Zygmunt Stanisław, Rzeczycki Marian.
 14. We Wszystkich Świętych będzie zmieniona organizacja ruchu. Droga do Cmentarza będzie jednokierunkowa. Wyjazd koło Ośrodka Zdrowia. Proszę zwracać uwagę na oznakowanie.
 15. Firma Geopartner-Geofizyka Kraków serdecznie dziękuje za współpracę podczas wykonywania prac poszukiwawczych ropy i gazu. Jeśli ktoś ma jakieś szkody w terenie, proszą o kontakt na nr podany w umowie lub do sołtysa.
 16. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Stanisław Lach. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

22 października 2023 r. - 29 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Bóg zapłać za ofiary na cele misyjne.
 2. W piątek od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W sobotę (28 X) święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 4. Najbliższa niedziela (29 X) będzie ostatnią niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o godz. 800 zmiana tajemnic Różańcowych. Na Mszę św. o godz. 1030zapraszam dzieci i młodzież przebranych za swoich ulubionych patronów. Wszystkich w strojach proszę o zgromadzenie się w kaplicy najpóźniej 10 minut przed Mszą św. Jeśli będzie odpowiednia pogoda to ustawimy się na polu i stamtąd wyruszymy w procesji do kościoła. Po Mszy św. będą nagrody dla wszystkich, którzy chcą naśladować świętych.
 5. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie na godz. 1830 i w niedziele o godz. 1000.
 6. Ze spowiedzi św. można skorzystać codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św. Zachęcam aby nie odkładać spowiedzi na ostatni dzień przed Wszystkimi Świętymi.
 7. Najbliższe wolne terminy na Msze św. indywidualne są na połowę marca 2024. Jeśli komuś zależy to proszę o odpowiednio wcześniejszą wizytę w kancelarii. Od listopada w każdą środę będą Msze św. zbiorowe.
 8. Na stoliku za ławkami można pobrać kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy imiona zmarłych. Można je przynosić do zakrystii lub do księży.
 9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Dziurgot Dawid, Pluta Janusz, Poproch Czesław, Poproch Łukasz, Wolski Dariusz.
 10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Buczyńska Wiesława, Duma Anna, Łączak Grzegorz, Jaszcz Paulina, Rachwał Mariusz.
 11. Do następnej niedzieli włącznie będzie trwała akcja zbierania sprzętów elektronicznych - sprawnych ale także zepsutych - takich jak: stare telefony komórkowe, smartfony, tablety, laptopy. Dzięki tej zbiórce umożliwimy zbudowanie studni głębinowych w krajach misyjnych. Wyżej wymienione sprzęty można składać do pojemnika w przedsionku kościoła.
 12. Organizowany jest wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca w sobotę 28 października do kościoła bł. Karoliny w Tarnowie. W programie min.: Msza św., różaniec, projekcja filmu o męczenniku ks. Janie Czubie, poczęstunek. Jeśli będzie sprzyjająca pogoda to jeszcze planuję wstąpić w inne miejsce. Wyjazd o godz. 900 z parkingu przed zakrsytią. Powrót ok. 1800. Koszt będzie podany przed wyjazdem. Zapisy u ks. Proboszcza. Zachęcam wszystkich do udziału a szczególnie Siostry i Braci z Róż Różańcowych.
 13. W ostatnim czasie została dostarczona kostka na chodnik na cmentarzu. Prace rozpoczną się w listopadzie, aby nie utrudniać poruszania się po cmentarzu w najbliższych dniach.
 14. W niedzielę za tydzień (29 X) po każdej Mszy Świętej młodzież z KSM będzie rozprowadzać wkłady do zniczy przy bramie cmentarza.
 15. Duszpasterstwo Młodzieży Okręgu Dębickiego zaprasza na Mszę Świętą Młodych z cyklu Światłość w Ciemności w niedzielę 29.X.2023 r. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy, o godz. 2000 . Msza poprzedzona nowenną Młodych będzie sprawowana w nadesłanych intencjach. Szczegóły na plakatach i mediach społecznościowych RDE PENUEL.
 16. Sołtysi wsi Wola Żyrakowska i Żyraków informują, iż na kanałach melioracyjnych kolorami oznaczono drzewa, które są przeznaczone do usunięcia. Właściciele gruntów przylegających do kanałów, na których owe drzewo zostało oznaczone proszeni są o kontakt z sołtysami do końca października br. w celu uzgodnienia szczegółów wycinki. W przypadku braku zgłoszenia chęci wycinki drzewo zostanie przekazane do uprzątnięcia innym osobom. Kontakt: Sołtys Żyraków: 514562579. Sołtys Wola Żyrakowska: 535160760
 17. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Kamil Kamiński. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

15 października 2023 r. - 28 Niedziela Zwykła

 1. Przeżywamy Dzień Papieski. Po Mszach św. ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek (16 października) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
 3. We wtorek (17 października) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.
 4. W środę (18 października) święto św. Łukasza Ewangelisty, patronalny dzień Służby Zdrowia.
 5. W czwartek (19 października) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. porannej litania i ucałowanie relikwii.
 6. W piątek (20 października) wspomnienie św. Jana Kantego, od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Za tydzień będziemy przeżywali Niedzielę Misyjną, modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach. Równocześnie za tydzień (22 października) wspomnienie św. Jana Pawła II, po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo relikwiami i litania.
 8. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie na godz. 1830 i w niedziele o godz. 1000. Dzieci przynoszą osobiście wycięte z papieru kwiaty róży, podpisują się na nich i składają do koszyka koło zakrystii. W ostatni dzień miesiąca odbędzie się losowanie niespodzianek, a nagrodą główną jest różaniec od Papieża Franciszka.
 9. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Czas uporządkować groby i ich otoczenie. Bardzo proszę, aby przy porządkowaniu cmentarza odnosić wszystko do kontenerów na śmieci oraz segregować.
 10. Na stoliku za ławkami można pobrać kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy imiona zmarłych. Można je przynosić do zakrystii lub do księży. Proszę aby pisać wyraźnie, nie odmieniać imion i nazwisk. Wypominki listopadowe będą czytane w dni powszednie od 2 do 8 listopada o 600 i 1730 a następnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wypominki roczne będą czytane w przez cały rok w niedziele o godz. 740.
 11. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Medygrał Mariusz, Cielak Seweryn, Czaja Marcin, Kalita Tomasz, Czaja Andrzej.
 12. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Występek Grzegorz, Krupa Magdalena, Białek Adam, Słota Paweł, Lubera Beata.
 13. Do końca października będzie trwała akcja zbierania sprzętów elektronicznych - sprawnych ale także zepsutych - takich jak: stare telefony komórkowe, smartfony, tablety, laptopy. Dzięki tej zbiórce umożliwimy zbudowanie studni głębinowych w krajach misyjnych. Wyżej wymienione sprzęty można składać do pojemnika w przedsionku kościoła.
 14. Organizowany jest wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca w sobotę 28 października do Tarnowa. W programie min.: Msza św., różaniec, projekcja filmu o męczenniku ks. Janie Czubie, poczęstunek. Wyjazd o godz. 900. Powrót ok. 1900. Koszt będzie podany przed wyjazdem. Zapisy u ks. Proboszcza. Zachęcamy wszystkich do udziału a szczególnie Siostry i Braci z Róż Różańcowych.
 15. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności śp. Ryszard Głowacki. Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

8 października 2023 r. - 27 Niedziela Zwykła

 1. Dziś 2 niedziela miesiąca - składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary.
 2. W piątek (13 października) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego; po Mszy św. porannej Nowenna do Matki Boskiej fatimskiej; od 1700 do 1800 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W sobotę (14 października) Dzień Edukacji Narodowej.
 4. W najbliższą niedzielę (15 października) będziemy obchodzili Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek przed kościołem będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe w dni powszednie na godz. 1830 i w niedziele o godz. 1000. Dzieci przynoszą osobiście wycięte z papieru kwiaty róży, podpisują się na nich i składają do koszyka koło zakrystii. W ostatni dzień miesiąca odbędzie się losowanie niespodzianek, a nagrodą główną jest różaniec od Papieża Franciszka.
 6. Zbliża się miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Czas uporządkować groby i ich otoczenie. Bardzo proszę, aby przy porządkowaniu cmentarza odnosić wszystko do kontenera na śmieci oraz segregować.
 7. Na stoliku za ławkami można pobrać kartki wypominkowe listopadowe i roczne, na których wpisujemy imiona zmarłych. Można je przynosić do zakrystii. Proszę aby pisać wyraźnie, nie odmieniać imion i nazwisk. Wypominki listopadowe będą czytane w dni powszednie od 2 do 8 listopada o 600 i 1730 a następnie będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Wypominki roczne będą czytane w przez cały rok w niedziele o godz. 740.
 8. W ostatnią niedzielę października na Mszy św. o godz. 1030 zgromadzą się dzieci przebrane za świętych. Mogą to być patroni od chrztu albo inni. Zachęcam aby już teraz pomyśleć o stroju gdyż Panie krawcowe mogą mieć dużo pracy. Dla dzieci przewidziane są nagrody. Proszę też o zgłoszenie 4 dzieci którzy wcielą się w świętych: Jana Pawła II, Maksymiliana, Jerzego Popiełuszkę oraz Karolinę gdyż takie mamy relikwie.
 9. Za sprzątanie w ubiegłym tygodniu dziękuję następującym rodzinom: Wodzień Robert, Wójtowicz Piotr, Klabacha Tadeusz, Wodzeń Albert, Cabaj Zdzisław.
 10. Do sprzątania w najbliższą sobotę i następny poniedziałek proszę rodziny: Dziurgot Dawid, Pluta Janusz, Poproch Czesław, Poproch Łukasz, Wolski Dariusz.
 11. W niedzielę 16 października o godz. 1300 w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli utraty dziecka w wyniku: poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób. Bezpośrednio po tej Mszy, na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej, odbędzie się uroczysty pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w szpitalu, których rodzice zrezygnowali z prawa do pogrzebu we własnym zakresie.
 12. W piątek zostało zamontowane nagłośnienie wokół kościoła. Koszt tej inwestycji wraz z poprawieniem i uzupełnieniem wewnętrznego nagłośnienia, w tym dwoma nowymi wzmacniaczami, wyniesie ok 23 tyś. zł. Nagłośnienie na zewnątrz działa, ale prace będą jeszcze kontynuowane.
 13. Do końca października będzie trwała akcja zbierania sprzętów elektronicznych - sprawnych ale także zepsutych - takich jak: stare telefony komórkowe, smartfony, tablety, laptopy. Dzięki tej zbiórce umożliwimy zbudowanie studni głębinowych w krajach misyjnych. Wyżej wymienione sprzęty można składać do pojemnika w przedsionku kościoła.
 14. W związku z pracami geologicznymi mającymi na celu zlokalizowanie złóż gazu i ropy na naszym terenie, przedstawiciele firmy Geopartner Geofizyka Kraków odwiedzają nas prosząc o pozwolenia i informując o zakresie prac. Wszystkie prace badawcze potrwają ok. 2 do 3 tygodni. Proszę się nie obawiać ich działań i zachęcam do współpracy.
 15. Wczoraj odeszła do wieczności śp. Janina Sak. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Rzymskokatolicka Parafia Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie, siedziba: Żyraków 138.